Bp Jeż do młodych: zaangażujcie się w głoszenie Ewangelii

ab, Tarnów, 2016-03-20

– Bardzo bym chciał, żeby każdy z Was zaangażował się w głoszenie Ewangelii swoim rówieśnikom - mówił bp Andrzej Jeż, podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży, które zgromadziły w Tarnowie tłumy młodych ludzi. Uczestnicy przeszli przez Bramę Miłosierdzia, wzięli udział w uwielbieniu, drodze krzyżowej i Eucharystii.

Diecezjalne spotkanie młodzieży rozpoczął bp tarnowski Andrzej Jeż. – Każdy z nas chce wejść do jakiejś Ziemi Obiecanej – mówił biskup w kontekście biblijnej nazwy diecezji. - Często mówicie, że parafie, w których jesteście, są chłodne, sztywne i pozbawione świeżości. Że są tam pewnego rodzaju bariery i że nie możecie się rozwinąć. Ale wiecie, że to nieprawda. Tam, gdzie się angażujecie w parafiach, tam parafie odżywają młodością Kościoła – dodał.

W wydarzeniach wzięło udział blisko 3500 osób.

- Wczoraj byłam na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dziś przyjechałam tutaj – można powiedzieć, że ten weekend wykorzystuję w stu procentach. Dawno nie brałam udziału w obchodach Niedzieli Palmowej i bardzo się cieszę, że mogę tu być, bo takie spotkania są naprawdę potrzebne – mówiła Ula.

Młodzi mogli także przejść przez Bramę Miłosierdzia. Jak tłumaczył ks. Artur Mularz, to przejście ma ogromne znaczenie duchowe. – Spróbuj w tej bramie zostawić wszystko, o czym chcesz już zapomnieć – namawiał i dodał – pamiętaj, że Jezus jako pierwszy przechodzi przez tę bramę. Więcej – to On jest tą Bramą! - tłumaczył.

Uczestnicy spotkania tradycyjnie wzięli udział w kilkukilometrowej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Młodzi dali w ten sposób świadectwo swojej wiary. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia w kościele bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży. Spotkanie zakończyło się niecodziennymi słowami skierowanymi przez pasterza tarnowskiego Kościoła do młodych.

Obchody XXXI Światowych Dni Młodzieży zakończyły się po godzinie 16.00.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook