Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Toruńska

09:34 / 18-08-2017

Toruń: II Festiwal Muzyki Sakralnej Musica Vera (zapowiedź)

Po raz drugi nowe toruńskie świątynie wypełni muzyka w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA VERA – „Muzyka Nowych Świątyń”. Festiwal rozpocznie się 16 września i potrwa do 15 października. Patronat honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda.

09:20 / 17-08-2017

Tarnów: kilka tysięcy pielgrzymów przez dziewięć dni będzie szło na Jasną Górę

Pod hasłem „Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście” rozpoczęła się 35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Na dziewięciodniowe rekolekcje w drodze zdecydowali się głównie młodzi ludzie, ale są także całe rodziny i osoby starsze.

13:04 / 12-07-2017

Powraca Song of Songs Festival w Toruniu

Już 14 i 15 lipca w Toruniu odbędzie się jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie. Song of Songs Festival powraca po 7 latach. Na scenie m.in. 2TM 2,3, Luxtorpeda, TGD, Siewcy Lednicy, Anastasis, Maleo Reggae Rockers, Mietek Szcześniak i gość specjalny z Włoch – s. Cristiana Scuccia.

20:49 / 02-07-2017

„Chrześcijanin głosi Ewangelię z odwagą” – drugi dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego

Pierwsza niedziela w czasie tegorocznego odpustu w Tuchowie, będąca zarazem dniem uroczystości Matki Bożej Tuchowskiej, była czasem pielgrzymek przedstawicieli samorządu terytorialnego, przyjaciół misji zagranicznych, osób wspierających misje, osób konsekrowanych oraz uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. W uroczystości udział wzięli również m.in. bp Józef Wróbel SCJ, bp Marek Piątka CSsR oraz o. Czesław Stanuli CssR.

14:23 / 17-06-2017

Bp Suski do neoprezbiterów: Bądźcie siewcami pokoju i jedności

Bądźcie siewcami pokoju i jedności – mówił bp Andrzej Suski do neoprezbiterów podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów. Podczas Eucharystii świecenia kapłańskie przyjęło czterech diakonów, którzy zostali posłani do posługi w diecezji.

17:03 / 11-06-2017

Toruń: ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

– Ratujmy ginącą miłość – zaapelował bp Józef Szamocki podczas Mszy św. rozpoczynającej Marsz dla życia i rodziny w Toruniu. W pochodzie uczestniczyło blisko 2 tysiące osób, w tym duchowni i osoby konsekrowane. Licznie przybyły rodziny z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne ze swoimi opiekunami. W diecezji toruńskiej marsze przeszły także ulicami Brodnicy, Działdowa i Grudziądza.

13:41 / 10-06-2017

Toruń: święcenia diakonatu w diecezji toruńskiej

– Służba nie ma polegać na tajemnicy niewolnictwa, ale na tajemnicy miłości – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się w sobotnie przedpołudnie w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. W uroczystości uczestniczyli kapłani, siostry zakonne i licznie zgromadzeni wierni świeccy.

12:09 / 27-04-2017

Toruń: relikwie misjonarzy-męczenników w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II (zapowiedź)

Relikwie pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników trafią do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Uroczystości w niedzielę 7 maja o godz. 12.00 przewodniczyć będzie prowincjał krakowskich franciszkanów, o. Marian Gołąb.

19:25 / 23-04-2017

Bp Suski: Miłości Boga nic nie może zatrzymać

Miłości Boga nic nie może zatrzymać. Ona przychodzi do człowieka nawet przez szczelnie zamknięte drzwi – mówił bp Andrzej Suski podczas diecezjalnych obchodów Święta Miłosierdzia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. W uroczystości uczestniczyło kilkudziesięciu kapłanów i blisko tysiąc wiernych świeckich.

10:45 / 10-04-2017

Toruń: Blisko tysiąc osób na Toruńskiej Strefie Miłosierdzia

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w Toruńskiej Strefie Miłosierdzia przeżywanej w dniach 8-9 kwietnia w ramach Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Niedziele Palmową. Spotkanie wpisywało się w przeżywanie jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej.

1 2 3 40
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.