Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Toruńska

14:23 / 17-06-2017

Bp Suski do neoprezbiterów: Bądźcie siewcami pokoju i jedności

Bądźcie siewcami pokoju i jedności – mówił bp Andrzej Suski do neoprezbiterów podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów. Podczas Eucharystii świecenia kapłańskie przyjęło czterech diakonów, którzy zostali posłani do posługi w diecezji.

17:03 / 11-06-2017

Toruń: ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

– Ratujmy ginącą miłość – zaapelował bp Józef Szamocki podczas Mszy św. rozpoczynającej Marsz dla życia i rodziny w Toruniu. W pochodzie uczestniczyło blisko 2 tysiące osób, w tym duchowni i osoby konsekrowane. Licznie przybyły rodziny z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne ze swoimi opiekunami. W diecezji toruńskiej marsze przeszły także ulicami Brodnicy, Działdowa i Grudziądza.

13:41 / 10-06-2017

Toruń: święcenia diakonatu w diecezji toruńskiej

– Służba nie ma polegać na tajemnicy niewolnictwa, ale na tajemnicy miłości – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się w sobotnie przedpołudnie w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. W uroczystości uczestniczyli kapłani, siostry zakonne i licznie zgromadzeni wierni świeccy.

12:09 / 27-04-2017

Toruń: relikwie misjonarzy-męczenników w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II (zapowiedź)

Relikwie pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników trafią do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Uroczystości w niedzielę 7 maja o godz. 12.00 przewodniczyć będzie prowincjał krakowskich franciszkanów, o. Marian Gołąb.

19:25 / 23-04-2017

Bp Suski: Miłości Boga nic nie może zatrzymać

Miłości Boga nic nie może zatrzymać. Ona przychodzi do człowieka nawet przez szczelnie zamknięte drzwi – mówił bp Andrzej Suski podczas diecezjalnych obchodów Święta Miłosierdzia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. W uroczystości uczestniczyło kilkudziesięciu kapłanów i blisko tysiąc wiernych świeckich.

10:45 / 10-04-2017

Toruń: Blisko tysiąc osób na Toruńskiej Strefie Miłosierdzia

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w Toruńskiej Strefie Miłosierdzia przeżywanej w dniach 8-9 kwietnia w ramach Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Niedziele Palmową. Spotkanie wpisywało się w przeżywanie jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej.

09:56 / 09-04-2017

Toruń: kolejni stali akolici w diecezji toruńskiej

W sobotę, 8 kwietnia w sanktuarium bł. ks. Stefana Frelichowskiego w Toruniu bp Józef Szamocki udzielił posługi stałego akolitatu 31 mężczyznom. Wydarzenie to zwieńczyło okres przygotowań, który rozpoczął się już we wrześniu 2015 roku.

15:51 / 26-03-2017

Bp Suski honorowym obywatelem Chełmży

Tytuł Honorowego Obywatela Chełmży otrzymał bp Andrzej Suski podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w konkatedrze Świętej Trójcy w Chełmży. Uroczystość wpisuje się w obchody jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej.

22:07 / 25-03-2017

Toruń: Bp Suski wręczył medale „Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej”

Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej bp Andrzej Suski odznaczył najwyższym wyróżnieniem diecezjalnym „Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej” cztery osoby. Wręczenie medali odbyło się podczas jubileuszowego koncertu w katedrze Świętych Janów w Toruniu.

13:44 / 25-03-2017

Toruń: obchody jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej

Katedra toruńska wypełniła się dziś biskupami, kapłanami, osobami konsekrowanymi i wiernymi świeckimi, którzy przybyli, by dziękować Bogu za dar diecezji toruńskiej, która tego dnia świętuje 25-lecie swego istnienia. Mszy św. przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

1 2 3 40
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.