Toruńska

16 lutego 2019 | 12:30

KSM rozpoczęło ogólnopolskie obrady

– Jesteśmy Bożymi ogrodnikami – powiedział bp Marek Solarczyk podczas Mszy św. inaugurującej trzydniową Ogólnopolską Sesję Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Rozpoczętę w piątek spotkanie odbywa się w Toruniu i wpisuje się w obchody 85. rocznicy utworzenia KSM w Polsce.

14 lutego 2019 | 11:53

„Wszedł w nasze życie” – spotkanie o bł. ks. Frelichowskim

Kolejny wieczór wspomnień o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim odbył się 13 lutego w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu. Było to spotkanie z Teresą i Antonim Grodzickimi, rodzicami s. Joanny OCD, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem błogosławionego oraz jej bratem Przemysławem. Podzielili się oni osobistym doświadczeniem działania bł. ks. Stefana w ich życiu.

13 lutego 2019 | 13:19

Toruń: ŚDM i 85. rocznica powstania – w piątek sesja diecezjalnych zarządów KSM

Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Panamie, 85. rocznica powstania oraz omówienie inicjatyw ewangelizacyjnych na bieżący rok – to niektóre punkty Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która odbędzie w najbliższy piątek 15 lutego w Toruniu.

02 lutego 2019 | 15:25

Toruńske obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego

– Jedynym lekarstwem na trudności na drodze powołania jest Jezus spotkany w sakramencie spowiedzi, czy rekolekcjach. Nie wolno nam naszymi problemami obciążać innych i być dla nich zgorszeniem – mówił bp Wiesław Śmigiel w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu podczas Mszy św. sprawowanej 2 lutego z okazji obchodów Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

30 stycznia 2019 | 14:00

Spotkania o bł. ks. Frelichowskim (zapowiedź)

W styczniu rozpoczął się cykl spotkań pt. „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Spotkania zostały zorganizowane z okazji 20. Rocznicy beatyfikacji ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, która odbyła się podczas pamiętnej pielgrzymki papieża św. Jana Pawła II do Torunia – 7 czerwca 1999 r.

17 stycznia 2019 | 17:23

Pielgrzymi z Pomorza i Kujaw w Panamie

Większość pielgrzymów z regionu, przygotowujących się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, dotarła we wtorek, 15 stycznia, do lokalnych parafii diecezji Chitre i Penonome. Spędzą tam kilka dni przed spotkaniem z papieżem.

15 stycznia 2019 | 19:48

Bp Śmigiel: Niech Bóg chroni nas od nienawiści i przemocy

– Prośmy Boga, by chronił nas od nienawiści i przemocy oraz o to, by nasze myśli i słowa chronił od nienawiści skierowanej przeciwko drugiemu człowiekowi – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W toruńskiej katedrze zgromadzili się parlamentarzyści i samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz mieszkańcy miasta, by wspólnie modlić się za tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

14 stycznia 2019 | 16:04

Toruń: jutro Msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza

Msza św. za śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, zostanie odprawiona w toruńskiej katedrze jutro, 15 stycznia (wtorek) o godz. 18.00.

14 stycznia 2019 | 14:05

Bp Śmigiel apeluje o modlitwę za prezydenta Gdańska

Biskup toruński Wiesław Śmigiel apeluje o modlitwę i zapewnia o swojej modlitwie w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który miał miejsce wczoraj, w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

08 stycznia 2019 | 21:56

Rozpoczął się cykl spotkań o bł. ks. Frelichowskim

– Bł. ks. Frelichowski działał i nadal działa w naszej diecezji – powiedział bp Józef Szamocki podczas spotkania inaugurującego cykl spotkań o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim. Spotkania odbywają się z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy beatyfikacji tego młodego kapłana diecezji toruńskiej i męczennika II wojny światowej. Gośćmi pierwszego spotkania byli Krzysztof i Zygmunt Jaczkowscy, synowie śp. Marcjanny Jaczkowskiej, najmłodszej siostry bł. ks. Frelichowskiego.

1 2 3 53
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.