Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Toruńska

15:51 / 26-03-2017

Bp Suski honorowym obywatelem Chełmży

Tytuł Honorowego Obywatela Chełmży otrzymał bp Andrzej Suski podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w konkatedrze Świętej Trójcy w Chełmży. Uroczystość wpisuje się w obchody jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej.

22:07 / 25-03-2017

Toruń: Bp Suski wręczył medale „Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej”

Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej bp Andrzej Suski odznaczył najwyższym wyróżnieniem diecezjalnym „Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej” cztery osoby. Wręczenie medali odbyło się podczas jubileuszowego koncertu w katedrze Świętych Janów w Toruniu.

13:44 / 25-03-2017

Toruń: obchody jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej

Katedra toruńska wypełniła się dziś biskupami, kapłanami, osobami konsekrowanymi i wiernymi świeckimi, którzy przybyli, by dziękować Bogu za dar diecezji toruńskiej, która tego dnia świętuje 25-lecie swego istnienia. Mszy św. przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

19:42 / 23-03-2017

Toruń: sympozjum z okazji jubileuszu powstania diecezji

„Jubileusz Diecezji Toruńskiej. Spojrzenie w przeszłość i przyszłość” to tytuł publikacji, którą zaprezentowano podczas czwartkowego sympozjum poświęconemu jubileuszowi 25-lecia powstania diecezji toruńskiej. O tym, że takie publikacje utrwalają świadomość wspólnoty diecezjalnej, mówił biskup toruński Andrzej Suski.

19:38 / 19-03-2017

Toruń: wystawa z okazji jubileuszu 25-lecia diecezji toruńskiej

W ramach obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji toruńskiej Muzeum Diecezjalne w Toruniu zorganizowało wystawę fotografii dokumentujących historię młodej diecezji. Wernisaż z udziałem bp. Andrzeja Suskiego i bpa. Józefa Szamockiego odbył się w gmachu muzeum i zgromadził liczne grono mieszkańców Torunia.

21:21 / 12-03-2017

Toruń: Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu ma 60 lat

12 marca w kościele akademickim w Toruniu odbyły się główne uroczystości związane z obchodami 60-lecia istnienia Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu. Mszy św. koncelebrowanej z udziałem członków KIK-u oraz przedstawicieli władz samorządowych województwa i miasta przewodniczył bp Andrzej Suski.

15:18 / 08-03-2017

Bp Bronakowski: nie wolno nam rezygnować z walki o trzeźwość narodu

Z walki o trzeźwość narodu nigdy nie wolno nam zrezygnować – mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas sympozjum „Ku trzeźwości narodu”, którego odbyło się w środę w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wśród prelegentów byli m.in. konsultanci Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości prof. Krzysztof Wojcieszek i ks. Marek Dziewiecki.

21:31 / 23-02-2017

Toruń: uroczystości ku czci bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Mieszkańcy Torunia wraz ze swoimi pasterzami bp. Andrzejem Suskim i bp. Józef Szamockim zgromadzili się 23 lutego w sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego na uroczystej Mszy św. sprawowanej w 72. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego kapłana.

15:50 / 18-02-2017

Działdowo: bp Suski odznaczony tytułem „Osobowość Powiatu Działdowskiego”

Uroczystość wręczenia bp. Andrzejowi Suskiemu honorowego tytułu „Osobowość Powiatu Działdowskiego” odbyła się 18 lutego w kościele pw. św. Wojciecha w Działdowie. W uroczystości udział wzięli posłowie i senatorowie, m.in. senator Bogusława Orzechowska i poseł Andrzej Kobylarz oraz przedstawiciele władz samorządowych województwa warmińsko-mazurskiego wszystkich szczebli, kapłani oraz wielu mieszkańców powiatu.

09:14 / 17-02-2017

Toruń: ks. prałat Józef Nowakowski odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

Wolność mierzy się krzyżami – mówił bp Andrzej Suski podczas Mszy św. sprawowanej z okazji odznaczenia ks. prałata Józefa Nowakowskiego, wieloletniego duszpasterza ludzi pracy i kapelana Solidarności, Krzyżem Wolności i Solidarności. Odznaczenie nadane zostało przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

1 2 3 39
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.