Toruńska

18:13 / 04-08-2018

Lisewo: Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca

W sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Lisewie zgromadzili się 4 sierpnia czciciele Matki Bożej. Członkowie wspólnot Żywego Różańca z diecezji toruńskiej przybyli do Maryi, by modlić się w sposób szczególny w intencji powołań kapłańskich.

11:26 / 04-08-2018

Toruń: wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

– Pielgrzymka to odbicie życia każdego człowieka – mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze Świętych Janów podczas Mszy św. sprawowanej dziś dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Do celu dotrą 12 sierpnia.

16:06 / 26-07-2018

Bp Śmigiel do policjantów: Bądźcie ludźmi honoru i rycerskiej odwagi

– Bądźcie ludźmi honoru i rycerskiej odwagi – powiedział do policjantów bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze sprawowanej w ramach wojewódzkich obchodów Święta Policji.

16:22 / 21-07-2018

Bp Śmigiel: Pójście za Jezusem wymaga odwagi

– Pójście za Jezusem wymaga odwagi i zaufania – powiedział bp Wiesław Śmigiel do młodzieży zgromadzonej na Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Hartowcu, które odbywa się już po raz piąty. Na kolejną edycję DDM przybyło kilkaset młodych ludzi z całej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami, by zagłębić się w tajemnicę sakramentu pokuty i pojednania.

13:12 / 11-07-2018

Już w ten weekend Song of Songs Festival

Song Of Songs Festival – jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie, po zeszłorocznym, udanym powrocie (pod sceną bawiło się łącznie ponad 8000 uczestników) ponownie zawita do Torunia 13 i 14 lipca 2018r. Festiwal odbędzie się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Organizatorzy zaplanowali dwanaście koncertów.

17:53 / 30-06-2018

Bp Śmigiel: świętość życia wypływa z serca Ewangelii

O świętości życia nie wolno nam nie mówić, bo to wypływa z Ewangelii, z samego serca Ewangelii, jest istotą chrześcijaństwa, jednym z fundamentów chrześcijaństwa – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas uroczystej koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Brzemiennej w sanktuarium w Chełmoniu. W uroczystościach uczestniczyło blisko tysiąc wiernych, wśród nich byli pielgrzymi, którzy przybyli do Chełmonia pieszo.

10:48 / 28-06-2018

W Toruniu powstanie muzeum im. Jana Pawła II

Zdaniem o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II, które powstaje w Toruniu, ma być “dobrą lekcja dla umysłu i serca”. – To ma być też wychowawcze, aby pokazać przykład, piękne wzorce – zaznaczył na antenie Radia Maryja jego dyrektor. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę i wyposażenie placówki […]

08:14 / 28-06-2018

Bp Śmigiel: Maryja wskazuje drogę do cudu

Maryja wskazuje drogę prowadząca do znaku i cudu, ale jednocześnie wiele pracy zostawia człowiekowi – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas diecezjalnych obchodów ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki diecezji toruńskiej. We Mszy św. w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu uczestniczyły tłumy wiernych.

13:59 / 25-06-2018

O. Rydzyk: na Jasną Górę idziemy się modlić o Polaków, którzy będą kochać Boga i Ojczyznę

“Idziemy modlić się o takich Polaków, o taką Polskę, o takie przyszłe pokolenia dzieci i młodzieży, którzy będą kochać Boga i Ojczyznę” – tak dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR zachęca do udziału w tegorocznej XXVII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Jej uczestnicy będą się modlić 7 i 8 lipca za 100 lat od odzyskania niepodległości.

13:44 / 17-06-2018

Bp Śmigiel: Polska będzie wolna i niepodległa, jeśli nasze serca będą wolne od nienawiści

Polska będzie wolna i niepodległa wtedy, kiedy my będziemy wewnętrznie wolni, kiedy nasze serca będą wolne od nienawiści – powiedział bp Wiesław Śmigiel na Mszy św. sprawowanej podczas 5. edycji Festynu Zamkowego w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim. Tegoroczna edycja miała charakter niepodległościowy i wpisywała się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

1 2 3 49
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.