Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Toruńska

15:50 / 18-02-2017

Działdowo: bp Suski odznaczony tytułem „Osobowość Powiatu Działdowskiego”

Uroczystość wręczenia bp. Andrzejowi Suskiemu honorowego tytułu „Osobowość Powiatu Działdowskiego” odbyła się 18 lutego w kościele pw. św. Wojciecha w Działdowie. W uroczystości udział wzięli posłowie i senatorowie, m.in. senator Bogusława Orzechowska i poseł Andrzej Kobylarz oraz przedstawiciele władz samorządowych województwa warmińsko-mazurskiego wszystkich szczebli, kapłani oraz wielu mieszkańców powiatu.

09:14 / 17-02-2017

Toruń: ks. prałat Józef Nowakowski odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

Wolność mierzy się krzyżami – mówił bp Andrzej Suski podczas Mszy św. sprawowanej z okazji odznaczenia ks. prałata Józefa Nowakowskiego, wieloletniego duszpasterza ludzi pracy i kapelana Solidarności, Krzyżem Wolności i Solidarności. Odznaczenie nadane zostało przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

18:36 / 06-01-2017

Diecezja toruńska: Orszaki Trzech Króli zgromadziły tysiące wiernych

Tysiące wiernych wyszło na ulice miast diecezji toruńskiej, by świętować uroczystość Objawienia Pańskiego. W samym Toruniu w orszaku uczestniczyło kilka tysięcy osób. Orszaki odbyły się także w Brodnicy, Chełmnie, Chełmży, Działdowie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Hartowcu, Jabłonowie Pomorskim, Lubawie, Łubiance i Nowym Mieście Lubawskim.

11:38 / 25-12-2016

Bp Suski: Chrystus przynosi jedność, której tak bardzo dziś potrzebujemy

Jedność jest darem Bożego Narodzenia. Nasze środowiska, miejsca pracy, rodziny i Ojczyzna potrzebują tej jedności – powiedział bp Andrzej Suski podczas Pasterki w toruńskiej katedrze. Była to pasterka jubileuszowa, ponieważ sprawowana po raz dwudziesty piąty od powstania diecezji toruńskiej.

12:34 / 19-12-2016

Bp Suski honorowym obywatelem województwa kujawsko-pomorskiego

Biskup toruński Andrzej Suski został odznaczony najwyższym wyróżnieniem województwa kujawsko-pomorskiego, jakim jest tytuł honorowego obywatela. Ceremonia nadania tytułu odbyła się w poniedziałek 19 grudnia, podczas uroczystej części sesji sejmiku.

10:32 / 16-12-2016

Bp Andrzej Suski honorowym obywatelem województwa kujawsko-pomorskiego

Ordynariusz diecezji toruńskiej bp Andrzej Suski jest piątym w historii województwa kujawsko-pomorskiego honorowym obywatelem regionu. Ceremonia nadania tytułu odbędzie się w najbliższy poniedziałek 19 grudnia podczas uroczystej części sesji sejmiku.

18:00 / 15-12-2016

Toruń: prezentacja książki bp. Suskiego „Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach”

„Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach” to najnowsza książka biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego, która zaprezentowana została w czwartek, 5 grudnia w Auli Magna Wydziału Teologicznego. Autorowi wręczono Księgę Pamiątkową z okazji 75. rocznicy urodzin.

17:03 / 03-12-2016

Abp Jędraszewski: Radio Maryja głosem Polaków wykluczonych przez społeczeństwo liberalne

Radio Maryja stało się też głosem tych wszystkich Polaków, których rodzące się od 1989 roku społeczeństwo liberalne chciało wykluczyć i zmusić do milczenia – powiedział abp Marek Jędraszewski podczas sobotnich uroczystości 25-lecia Radia Maryja. Zastępca przewodniczącego Episkopatu Polski przewodniczył w toruńskiej Arenie Mszy św. koncelebrowanej przez kilkunastu biskupów.

16:57 / 02-12-2016

Toruń: jutro obchody 25. rocznicy powstania Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja z kraju i zagranicy będzie świętować 3 grudnia 25-lecie istnienia katolickiej rozgłośni. Wydarzenie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu. Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski.

21:40 / 20-11-2016

Bp Suski: Kto miłuje ma w sobie niebo

Kto miłuje nosi w sobie zadatek nieba. Kto nie miłuje już ma w sobie piekło – powiedział bp Andrzej Suski podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Eucharystii uczestniczyli kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, a także członkowie Akcji Katolickiej.

1 2 3 39
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.