Toruńska

19:18 / 15-12-2018

Toruń: inauguracja duszpasterstwa ludzi mediów

Modlitwą do św. Maksymiliana Kolbego i wspólną agapą zakończyło się pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Pracowników Środków Społecznego Przekazu Diecezji Toruńskiej. W spotkaniu uczestniczył bp Wiesław Śmigiel.

20:27 / 11-12-2018

Prof. Golon: Bez Kościoła nie byłoby Polski

Bez Kościoła nie byłoby Polski – powiedział prof. Marian Golon, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku podczas uroczystości nadania medalu Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis ks. inf. Stanisławowi Gruntowi z Pelplina oraz promocji najnowszej książki prof. Wojciecha Polaka „Dla Niepodległej”. W spotkaniu uczestniczył biskup toruński Wiesław Śmigiel.

13:29 / 06-12-2018

Medal Unitas Durat dla ks. inf. Stanisława Grunta

11 grudnia w Centrum Dialogu odbędzie się wręczenie medalu Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis ks. inf. Stanisławowi Gruntowi z Pelplina. Odznaczenia dokona marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

18:10 / 25-11-2018

Bp Śmigiel: Trzeba intronizować Jezusa w swoim sercu, w rodzinie i społeczeństwie

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata swoje święto patronalne obchodziły Akcja Katolicka oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej. Członkowie obu wspólnot zgromadzili się w bazylice katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Mszy św., której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

16:39 / 23-11-2018

Toruń: międzynarodowy kongres na temat godności i praw człowieka

W Toruniu trwa 11. Międzynarodowy Kongres pod hasłem „Katolicy i osoba ludzka. Szanse i zagrożenia”. Wydarzenie to organizowane jest z okazji 70. rocznicy ogłoszenia Deklaracji Powszechnej Praw Człowieka i 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową kard. Karola Wojtyły. W dwudniowym kongresie uczestniczą m.in. kard. Zenon Grocholewski, abp Jan Romeo Pawłowski oraz prelegenci z Polski, Egiptu, Argentyny, Włoch, Hiszpanii i Kolumbii.

13:37 / 21-11-2018

Od laboratorium wiary do rabanu w Kościele – konferencja dla młodzieży

Od laboratorium wiary do rabanu w Kościele – pod takim hasłem odbyła się na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu konferencja dla młodzieży. Wśród uczestników konferencji byli m.in. podróżnik Janek Mela i muzyk Tomek Kamiński. Spotkanie zgromadziło kilkuset młodych ludzi oraz ich katechetów i wychowawców.

17:01 / 11-11-2018

Bp Śmigiel: nie pozwólmy, by spory i konflikty przysłoniły nam twarz drugiego człowieka

– Trzeba zrobić wszystko, by różnego rodzaju spory i konflikty nie przysłoniły nam twarzy drugiego człowieka. Polityka się zmienia, przeróżne konstelacje się zmieniają, ale ludzie zostają. I tak długo jak człowiek będzie kierował się sumieniem, uczciwością, miłością do ojczyzny i będzie myślał o dobru wspólnym, czyli o sprawach, które przewyższają nasze prywatne życie i nasze prywatne sprawy, tak długo nasza ojczyzna będzie rosła – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w intencji ojczyzny sprawowanej w kościele garnizonowym w Toruniu. Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziły tysiące torunian.

17:16 / 26-10-2018

Toruń: Międzynarodowa konferencja „Świętość – wysiłek czy łaska”

„Świętość – wysiłek czy łaska” pod takim hasłem 26 października w Toruniu odbyła się międzynarodowa konferencja podczas, której pochylano się nad nauczaniem papieża Franciszka zawartym w adhortacji „Gaudete et exsultate”. Temat świętości podjęli prelegenci z Włoch, Hiszpanii i Polski. Organizatorem konferencji był Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

15:25 / 24-10-2018

Bp Wiesław Śmigiel odznaczony przez KUL

Bp prof. Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej i długoletni wykładowca teologii pastoralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, otrzymał z rąk rektora KUL ks. Antoniego Dębińskiego medal Signum Universitatis.

13:04 / 21-10-2018

Bp Suski: bez służby Kościół obumiera

– Brak służby w Kościele sprawia, że wspólnota nie rozwija się, ale cierpi i obumiera – powiedział bp Andrzej Suski, biskup senior diecezji toruńskiej, podczas Mszy św. z obrzędem admissio. Obrzęd ten jest przedstawieniem kandydatów do święceń. Okres bezpośredniego przygotowania do święceń diakonatu rozpoczęło 8 alumnów toruńskiego seminarium.

1 2 3 51
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.