Kowalewo Pomorskie: spotkanie przy symbolach ŚDM

xpb, Kowalewo Pomorskie, 2016-01-07

Wzruszenie, radość i skupienie towarzyszyły wiernym z parafii pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim podczas peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i ikona Matki Bożej nawiedziły parafię wieczorem 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Sypiący śnieg i mróz nie przeszkodził wiernym z parafii pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim w uczestniczeniu w wyjątkowym wydarzeniu jakim było nawiedzenie parafii przez symbole ŚDM. Świątyni parafialna o godz. 17 wypełniła się po brzegi. Wśród uczestników liturgii i czuwania było wielu młodych – wolontariuszy ŚDM dekanatu kowalewskiego.

Po przywitaniu i okadzeniu symboli oraz odczytaniu Ewangelii zgromadzeni przypomnieli sobie historię krzyża i ikony ŚDM. Mszy św. przewodniczył ks. Adam Lis, wikariusz parafii i duszpasterz młodzieży. Homilię wygłosił ks. dr Artur Szymczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Nawiązując do biblijnego wydarzenia pokłonu Mędrców ze Wschodu powiedział, że i my przychodzimy dzisiaj oddać pokłon Panu, bo wierzymy, że tylko w Nim jest nasze zbawienie. - Drzewo krzyża jest znakiem zwycięstwa. Dziś Chrystus pragnie przytulić każdego z nas do swojego serca i powiedzieć, że nie ma takiej sytuacji, w której On przestałby nas kochać – mówił ks. Szymczyk. Trzeba tylko przylgnąć do krzyża i pozwolić się kochać. Dać się porwać Bożemu miłosierdziu, które jest większe niż nasz grzech.

Po Eucharystii nastąpiło czuwanie przy krzyżu. Wierni w długiej kolejce czekali, by dotknąć krzyża i ikony oraz zawierzyć Bogu całe swoje życie. - To wyjątkowa chwila, która już się pewnie nie powtórzy. Móc dotknąć krzyża omodlonego przez miliony ludzi, zroszonego łzami. To wielka łaska – mówiła ze wzruszeniem jedna z parafianek.

Krzyż i ikona Matki Bożej – symbole ŚDM gromadzą nie tylko ludzi młodych, ale także dorosłych i dzieci, ludzi samotnych, chorych, cierpiących. - Obecność tych symboli mówi nam, że nie jesteśmy sami. Jest Ktoś, Kto przeszedł przed nami tę samą drogę, by dać nam nadzieję na życie, które się nie kończy – mówił ks. Szymczyk.

Po zakończonej adoracji pożegnano symbole i przekazano je parafii pw. św. Katarzyny w Golubiu, gdzie w późnych godzinach wieczornych rozpoczęło się nawiedzenie tamtej wspólnoty parafialnej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook