Toruń: Toruńska Strefa Miłosierdzia (zapowiedź)

xbp, Toruń, 2016-03-17

W dniach 19-20 marca odbędzie się Toruńska Strefa Miłosierdzia - kolejne wydarzenie przygotowujące młodych ludzi na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Modlitewne czuwanie młodzieży z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania zakończy koncert Magda.Leny Frączek, ambasadorki ŚDM.

Diecezjalne Biuro Światowych Dni Młodzieży w Toruniu wraz z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Arturem Szymczykiem i młodzieżowymi wspólnotami z Torunia organizuje kolejne, po wrześniowej Toruńskiej Strefie Uwielbienia i Sylwestrowym Maratonie Chwały, wydarzenie dla młodych ludzi z diecezji, tym razem pod hasłem „Toruńska Strefa Miłosierdzia”.

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się 19 marca w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Toruniu (ul. św. Faustyny) o godz. 15, w Godzinie Miłosierdzia. Zgromadzona młodzież weźmie udział w nabożeństwie pokutnym, wysłucha konferencji na temat doświadczania Miłosierdzia podczas Sakramentu Pokuty i Pojednania. Następnie będzie możliwość przystąpienia do przedwielkanocnej spowiedzi.

Organizatorzy przygotowali upominek dla każdego, kto zdecyduje się na pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania – pierścień z wygrawerowanymi słowami „Dziecko Boga”. - Jest to nawiązanie do ewangelicznej przypowieści o Miłosiernym Ojcu, który przyjmując z powrotem swojego marnotrawnego syna, kazał sługom nałożyć mu na palec pierścień, znak odzyskanej godności Dziedzica. Tak samo każdy z uczestników po spowiedzi będzie mógł nowo, w pełni doświadczyć tego, że jest ukochanym Dzieckiem Boga – mówi ks. Artur Szymczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Podczas spowiedzi trwać będzie czuwanie modlitewne, prowadzone przez poszczególne toruńskie wspólnoty młodzieżowe, m.in. modlitwa wokół krzyża ze śpiewami z Taizé. Sobotnia część spotkania zakończy się Mszą św. o godz. 18 i agapą.

Następnego dnia, 20 marca, w Niedzielę Palmową, czyli Dzień Młodych, młodzież zgromadzi się o godz. 12.30 w toruńskiej katedrze św. Janów na Mszy św. celebrowanej przez ordynariusza diecezji toruńskiej bp. Andrzeja Suskiego. Po Eucharystii odbędzie się przemarsz w procesji z palmami na Rynek Nowomiejski, gdzie w Galerii Tumult ok. godz. 14 koncert dla uczestników Toruńskiej Strefy Miłosierdzia zagra i zaśpiewa Magda.lena Frączek. Artystka, znana także z występów z zespołem Love Story, pełni również funkcję ambasadora Światowych Dni Młodzieży. Jej refleksyjne utwory opowiadające współczesnym językiem o relacji młodego człowieka z Bogiem dopełnią czas wielkopostnej Toruńskiej Strefy Miłosierdzia.

W Kościele trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, a młodzież przygotowuje się na odbywające się w lipcu Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook