Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warmińska

15:35 / 27-05-2017

Abp Górzyński do nowych kapłanów: zostaliście wzięci z ludzi i dla ludzi ustanowieni

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie metropolita warmiński abp Józef Górzyński udzielił dziś święceń kapłańskich 8 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”. – Pamiętajcie, że zostaliście wzięci z ludzi i dla ludzi ustanowieni, aby im pomagać w dążeniu do Boga – przypomniał w homilii metropolita.

17:30 / 26-05-2017

Abp Górzyński do diakonów: nieczystość i chciwość uważajcie za bałwochwalstwo

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie abp Józef Górzyński udzielił świeceń diakonatu sześciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”. Za bałwochwalstwo uważajcie wszelką nieczystość i chciwość – apelował do nich metropolita warmiński.

17:05 / 13-05-2017

Abp Górzyński o różańcu: modlitwa prosta w formie, bardzo głęboka teologicznie

– Fenomen modlitwy różańcowej polega na tym, że jest prosta w formie, ale bardzo głęboka w treści – wskazał dziś abp Józef Górzyński. Metropolita warmiński poświęcił w Gietrzwałdzie nowe kapliczki różańcowe w Alei Różańcowej – drodze, która prowadzi od miejsca objawień do do Źródełka pobłogosławionego przez Maryję.

18:25 / 12-05-2017

Pielgrzymka strażaków do Gietrzwałdu

Strażacy zawodowi i ochotnicy z Warmii i Mazur przybyli do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Była to pierwsza w historii wojewódzka pielgrzymka strażaków.

19:02 / 24-04-2017

Uroczystość św. Wojciecha, patrona archidiecezji warmińskiej

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się dziś Msza św. w uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji warmińskiej. Podczas Eucharystii zebrani modlili się w intencji abp. seniora Wojciecha Ziemby w dniu jego święta patronalnego.

17:27 / 21-04-2017

Gietrzwałd: pielgrzymka maturzystów z Warmii i Mazur na 140. rocznicę objawień

Pielgrzymka maturzystów z Warmii i Mazur zainaugurowała jubileuszowe uroczystości 140. rocznicy objawień Maryi w Gietrzwałdzie i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej.

10:21 / 21-04-2017

140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie

W piątek 21 kwietnia rozpoczynają się jubileuszowe uroczystości związane ze 140. rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznicą koronacji Jej obrazu koronami papieskimi.

21:08 / 19-04-2017

Abp Piszcz: Jan Baczewski żył Polską nawet, kiedy jej nie było na mapie

W Olsztynie odbyły się uroczystości w 95. rocznicę utworzeniu Związku Polaków w Niemczech. Wspominano przede wszystkim założyciela związku Jana Baczewskiego, urodzonego w Gryźlinach w 1890 roku, jeszcze pod zaborem pruskim.

00:13 / 16-04-2017

Ks. Rabczyński: Gdyby ten grób nie był pusty, chrześcijaństwo nie miałoby sensu

Ta święta noc rozprasza mroki i uwalnia od ciemności zła i grzechu. Ta wielka noc sprawia, że sprawy Boże łączą się z ludzkimi. To noc bliskości Boga, człowieka i świata. Bo Chrystus zatryumfował! – mówił podczas Wigilii Paschalnej w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie ks. kan. Paweł Rabczyński.

12:52 / 14-04-2017

Abp Górzyński: nasza modlitwa w tych dniach jest wyciszona i pogłębiona

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie miało miejsce specjalne nabożeństwo liturgiczne, nazywane Ciemną Jutrznią. – Bardzo nas cieszy, że ta forma modlitwy pojawia się w coraz większej ilości kościołów. Ma ona bardzo głęboki charakter i adekwatny klimatem i nastrojem do tych dni: dziś rozważamy Mękę Pańską, a jutro złożenie Jezusa do grobu czyli dzień ciszy – podkreśla abp Józef Górzyński.

1 2 3 29
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.