Warmińska

18:44 / 11-11-2018

Abp Górzyński: wolność zdobywa się miłością

Wolności się nie otrzymuje, ale zdobywa. Zdobywa się ją miłością. Przodkowie nasi miłości uczyli się od Chrystusa i wolność Ojczyzny zdobywali miłością Ojczyzny – mówił abp Józef Górzyński. W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się Msza św. w dniu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił metropolita warmiński.

06:31 / 11-11-2018

Dziś rusza akcja „Polak z Sercem”

Dokładnie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rusza akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. O zbiórce żywności i akcji SMS na rzecz rodaków ze Wschodu mówili organizatorzy i partnerzy zebrani na konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 7 listopada w Warszawie.

07:30 / 07-11-2018

Marszałek i śpiew w Tramwaju Niepodległości

Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do wyjątkowej przejażdżki tramwajem linii “N”, który od wtorku do soboty jeździ po Warszawie. Pasażerowie będą mogli spotkać Marszałka Piłsudskiego i śpiewać pieśni legionowe. Prawdziwym hitem okazał się tramwaj linii „N” jak Niepodległość, gdzie od 5 listopada pracownicy Biura Edukacji Narodowej IPN śpiewają wraz pasażerami pieśni legionowe ze specjalnie przygotowanego śpiewnika. […]

18:12 / 01-11-2018

Abp Górzyński: dziękujemy świętym za to, że pokazali nam jak to życie można podjąć

W uroczystość Wszystkich Świętych na olsztyńskich cmentarzach odbyły się nabożeństwa. W Dywitach modlitwie przewodniczył bp Janusz Ostrowski, a na cmentarzu przy ul. Poprzecznej – abp Józef Górzyński.

09:34 / 21-10-2018

Podejrzany o nadużycia ks. Roman K. zawieszony. Jest oświadczenie kurii

Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński skierował sprawę ks. Romana K. do Kongregacji Nauki Wiary – informuje w przesłanym KAI oświadczeniu rzecznik Kurii. Tym samym ks. Roman K. został zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich proboszcza do czasu rozstrzygnięcia kwestii przez Stolicę Apostolską. Zasada zero tolerancji dla nadużyć seksualnych jest dla nas priorytetem – czytamy w oświadczeniu. […]

11:04 / 20-10-2018

Oświadczenie Kurii Archidiecezji Warmińskiej w sprawie ks. Romana K.

Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński skierował sprawę ks. Romana K. do Kongregacji Nauki Wiary – informuje w przesłanym KAI oświadczeniu rzecznik Kurii. Tym samym ks. Roman K. został zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich proboszcza do czasu rozstrzygnięcia kwestii przez Stolicę Apostolską. Zasada zero tolerancji dla nadużyć seksualnych jest dla nas priorytetem – czytamy w oświadczeniu.

20:30 / 30-09-2018

Bp Śmigiel: Pokój serca jest źródłem pokoju na świecie

Pokój serca jest źródłem pokoju na świecie – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas uroczystości upamiętniającej cywilne ofiary niemieckiego okupanta z czasu II wojny światowej. Uroczystość odbyła się przy zbiorowej mogile pomordowanych w Raciniewie.

15:28 / 24-09-2018

Olsztyn: ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój – konferencja w ramach cyklu “Polonia Restituta”

O priorytetach w ochronie środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju Polski oraz spojrzeniu na kwestie ekologii od strony zadań państwa i Kościoła dyskutowali uczestnicy konferencji zorganizowanej w ramach cyklu “Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Odbyła się ona w poniedziałek na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

18:42 / 22-09-2018

Olsztyn: młodzi z archidiecezji warmińskiej spotkali się w Rybakach k.Stawigudy

Zawiązaniem wspólnoty rozpoczęło się VII Spotkanie Młodych w Rybakach. Brzeg Jeziora Łańskiego stał się dziś miejscem szczególnej modlitwy. Młodzi z całej archidiecezji warmińskiej przyjechali do Rybak k.Stawigudy, by wspólnie dziękować Bogu za dary, niosąc w sercach swoje intencje. Według organizatorów na spotkanie przyjechało około 3 tys. młodych. Na tegorocznym VII Spotkaniu Młodych w Rybakach uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania: “Na czym polega fenomen Jezusa?”, “Czy Jego historia jest częścią historii mojego życia?”.

13:14 / 17-09-2018

Olsztyn: zakończyły się spotkania ze św. Stanisławem Kostką

W roku poświęconym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej zorganizowało w olsztyńskich parafiach spotkania poświęcone św. Stanisławowi.

1 2 3 37
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.