Warmińska

18:42 / 22-09-2018

Olsztyn: młodzi z archidiecezji warmińskiej spotkali się w Rybakach k.Stawigudy

Zawiązaniem wspólnoty rozpoczęło się VII Spotkanie Młodych w Rybakach. Brzeg Jeziora Łańskiego stał się dziś miejscem szczególnej modlitwy. Młodzi z całej archidiecezji warmińskiej przyjechali do Rybak k.Stawigudy, by wspólnie dziękować Bogu za dary, niosąc w sercach swoje intencje. Według organizatorów na spotkanie przyjechało około 3 tys. młodych. Na tegorocznym VII Spotkaniu Młodych w Rybakach uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania: “Na czym polega fenomen Jezusa?”, “Czy Jego historia jest częścią historii mojego życia?”.

13:14 / 17-09-2018

Olsztyn: zakończyły się spotkania ze św. Stanisławem Kostką

W roku poświęconym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej zorganizowało w olsztyńskich parafiach spotkania poświęcone św. Stanisławowi.

13:10 / 17-09-2018

Kard. Farrell do Liderów Spotkań Małżeńskich: wasze doświadczenia są darem dla innych

„Wasze mocne strony i doświadczenia nie są tylko darem dla Was samych: trzeba się nimi dzielić z innymi i ze względu na innych” – napisał w swoim przesłaniu kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia w Watykanie do liderów Spotkań Małżeńskich zgromadzonych na Międzynarodowym Zjeździe Liderów Stowarzyszenia, który odbył się od 14 do 16 września w Konstancinie-Jeziornej.

16:38 / 16-09-2018

Abp Górzyński: zachowanie Bożego porządku przynosi plon

W Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku odbyły się Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Święto plonów rozpoczęło się od przemarszu korowodu dożynkowego pod scenę w amfiteatrze, gdzie odbyła się Msza św., której przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

10:56 / 15-09-2018

“Polonia Restituta” o ekologii, solidarności i rozwoju

Ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój – te zagadnienia będą przedmiotem dyskusji podczas konferencji zaplanowanej 24 września na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu “Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Realizacji całego projektu podjęło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą ds. Społecznych Konferencji Episkopatu […]

15:39 / 13-09-2018

KSM archidiecezji warmińskiej: spotkania ze św. Stanisławem Kostką (zapowiedź)

„Św. Stanisław Kostka czyli Święty Buntownik i Patriota” – pod takim hasłem Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży archidiecezji warmińskiej organizuje cykl spotkań w olsztyńskich parafiach. Nawiązuje w ten sposób zarówno do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jak i 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

15:14 / 13-09-2018

Olsztyn: o solidarności społecznej i zrównoważonym rozwoju w ramach cyklu “Polonia Restituta” (zapowiedź)

Ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój – te zagadnienia będą przedmiotem dyskusji podczas konferencji zaplanowanej 24 września na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu “Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Realizacji całego projektu podjęło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

16:42 / 09-09-2018

Gietrzwałd: 141. rocznica objawień Matki Bożej

W Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w archidiecezji warmińskiej zakończyły się uroczystości odpustowe z okazji 141. rocznicy objawień gietrzwałdzkich, połączone z archidiecezjalnymi dożynkami. Uroczystej liturgii przewodniczył bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej. Mszę św poprzedził różaniec odmówiony na błoniach gietrzwałdzkich, a także procesja z obrazem Matki Bożej.

12:10 / 07-09-2018

141. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Obchody 141. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie połączone z dożynkami archidiecezji warmińskiej odbywać się będą 8 i 9 września br. w gietrzwałdzkim sanktuarium. Centralnym punktem uroczystości będzie niedzielna Eucharystia przy źródełku na Błoniach Gietrzwałdzkich. Liturgii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ordynariusz diecezji radomskiej, bp Henryk Tomasik.

11:06 / 28-08-2018

Olsztyn: o solidarności społecznej i zrównoważonym rozwoju w ramach cyklu “Polonia Restituta”

Ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój – te zagadnienia będą przedmiotem dyskusji podczas konferencji zaplanowanej 24 września na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu “Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Realizacji całego projektu podjęło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

1 2 3 36
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.