Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warmińska

13:07 / 12-07-2017

Abp Górzyński dla KAI: orędzie z Gietrzwałdu ma charakter uniwersalny

– Orędzie z Gietrzwałdu to niezwykły dialog zwykłych ludzi z Matką Bożą, rzadko spotykany w innych objawieniach – mówi KAI abp Józef Górzyński. Metropolita warmiński wyjaśnia, że wyjątkowość tych objawień polega także na tym, że poprzedzają one dokonania Soboru Watykańskiego II, szczególnie jeśli chodzi o zwrócenie uwagi na wagę i rolę życia sakramentalnego.

11:49 / 27-06-2017

140. rocznica rozpoczęcia objawień maryjnych w Gietrzwałdzie

Dziś, 27 czerwca przypada 140. rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Od czerwca do września Maryja objawiała się dwóm dziewczynkom: Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej, tych objawień było 160. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie objawienia maryjne zostały zatwierdzone przez Kościół. Z tej okazji we wtorek w sanktuarium gietrzwałdzkim odbędą się uroczystości rocznicowe.

15:35 / 17-06-2017

Pobiegli dla Maryi, by uczcić 140. rocznicę gietrzwałdzkich objawień

Są różne formy pielgrzymowania. Pątnicy idą pieszo, poruszają się autokarami, czasem jadą rowerem. A oni? „My biegliśmy dla Maryi!” – twierdzą zgodnie. Wyruszyli rano z Łupstychu, by po 14 kilometrach dobiec do sanktuarium w Gietrzwałdzie, do szczególnego miejsca, gdzie 140 lat temu Matka Boża przemówiła po polsku.

20:52 / 15-06-2017

Abp Górzyński w Boże Ciało: „Bóg wchodzi w nasze codzienne życie”

„Nim Chrystus wstąpił do nieba, pozostawił Kościołowi pokarm na życie wieczne, którym jest On sam, bo chce być Bogiem z nami, który towarzyszy naszej codzienności. Tak został z nami aż do skończenia świata. Ten Bóg wchodzi w nasze codzienne życie. Dlatego przechodzimy przez miejsca, gdzie dzieją się nasze ziemskie sprawy. On jest w nich obecny” – mówił abp Józef Górzyński podczas uroczystości Bożego Ciała w Olsztynie.

16:45 / 10-06-2017

Olsztyn: złoty jubileusz abp. Wojciecha Ziemby

W Olsztynie podczas diecezjalnego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów świętowano jubileusze: 50-lecie kapłaństwa i 35-lecie święceń biskupich abp. seniora Wojciecha Ziemby, 35-lecie święceń biskupich abp. Seniora Edmunda Piszcza oraz 55-lecie kapłaństwa abp. Prymasa seniora Józefa Kowalczyka.

22:34 / 09-06-2017

Zakończyły się Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny odbyły się już po raz 19., w tym roku przebiegały pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Uroczyste zakończenie odbyło się w Pieniężnie.

20:30 / 28-05-2017

Ostróda: Marsz dla Życia i Rodziny

Już po raz 5. ulicami Ostródy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku hasło przewodnie Marszów brzmi „Czas na rodzinę!”. Ich koordynatorem jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Do końca czerwca Marsze będą zorganizowane w ponad 140 miastach całej Polski, a dniem kulminacyjnym będzie niedziela 11 czerwca.

15:35 / 27-05-2017

Abp Górzyński do nowych kapłanów: zostaliście wzięci z ludzi i dla ludzi ustanowieni

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie metropolita warmiński abp Józef Górzyński udzielił dziś święceń kapłańskich 8 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”. – Pamiętajcie, że zostaliście wzięci z ludzi i dla ludzi ustanowieni, aby im pomagać w dążeniu do Boga – przypomniał w homilii metropolita.

17:30 / 26-05-2017

Abp Górzyński do diakonów: nieczystość i chciwość uważajcie za bałwochwalstwo

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie abp Józef Górzyński udzielił świeceń diakonatu sześciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”. Za bałwochwalstwo uważajcie wszelką nieczystość i chciwość – apelował do nich metropolita warmiński.

17:05 / 13-05-2017

Abp Górzyński o różańcu: modlitwa prosta w formie, bardzo głęboka teologicznie

– Fenomen modlitwy różańcowej polega na tym, że jest prosta w formie, ale bardzo głęboka w treści – wskazał dziś abp Józef Górzyński. Metropolita warmiński poświęcił w Gietrzwałdzie nowe kapliczki różańcowe w Alei Różańcowej – drodze, która prowadzi od miejsca objawień do do Źródełka pobłogosławionego przez Maryję.

1 2 3 30
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.