Warszawska

16:04 / 18-12-2018

Kard. Nycz odwiedził małych pacjentów Szpitala Dziecięcego “na Banacha”

Kard. Kazimierz Nycz odwiedził 18 grudnia pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego „na Banacha”. Najmłodszym przekazał upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia. W towarzystwie dzieci obejrzał jasełka przygotowane przez uczniów przyszpitalnej szkoły.

10:20 / 18-12-2018

PoKolędzie JP2 – z kolędą dla potrzebujących

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzie JP2. Kolędnicy odwiedzą między innymi hospicja, areszty, szpitale i domy dziecka dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Szósta edycja akcji rusza po świętach, ale już teraz można zgłaszać się do udziału – zarówno […]

10:06 / 17-12-2018

Lekarze i psycholodzy przeciwko rządowym programom faworyzującym żłobki

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zapraszają na konferencję prasową nt. “Wygrać najważniejszy czas rozwoju – dziecko do lat trzech”, podczas której zostanie zaprezentowany list otwarty 50 znanych psychologów i lekarzy do władz Rzeczpospolitej w sprawie form opieki nad dzieckiem do lat trzech. List zawiera sprzeciw uznanych ekspertów przeciwko polityce faworyzującej rozwój żłobków.

20:38 / 16-12-2018

Warszawa: Adwentowy Dzień Skupienia Środowiska Medycznego

Potrzebujemy Bożego świata i mądrości, by dobrze wypełniać nasze powołanie – podkreślił Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Arkadiusz Zawistowski. W auli kurialnej na stołecznej Pradze odbył się Adwentowy Dzień Skupienia Środowiska Medycznego stolicy. Myślą przewodnią spotkania była rola Ducha Świętego w życiu chrześcijanina.

19:14 / 16-12-2018

Warszawa: harcerze przekazali kard. Nyczowi Betlejemskie Światło Pokoju

“W święta Bożego Narodzenia, w imię miłości do Chrystusa, w imię miłości do Światła, przynosimy je do wszystkich zakątków świata jako symbol i znak światłości, pokoju, zgody” – mówił podczas homilii kard, Kazimierz Nycz. Podczas Mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela harcerze przekazali metropolicie warszawskiemu i Kościołowi w Warszawie Betlejemskie Światło Pokoju.

17:28 / 16-12-2018

Lekarze i psycholodzy przeciwko rządowym programom faworyzującym żłobki – konferencja prasowa (zapowiedź)

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zapraszają na konferencję prasową nt. “Wygrać najważniejszy czas rozwoju – dziecko do lat trzech”, podczas której zostanie zaprezentowany list otwarty 50 znanych psychologów i lekarzy do władz Rzeczpospolitej w sprawie form opieki nad dzieckiem do lat trzech. List zawiera sprzeciw uznanych ekspertów przeciwko polityce faworyzującej rozwój żłobków.

22:32 / 14-12-2018

Kard. Nycz wziął udział w spotkaniu opłatkowym w Sejmie

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz poświęcił opłatki, którymi dzielili się dziś polscy parlamentarzyści. W przemowie zaznaczył, że jako chrześcijanie pragniemy, by wszyscy potrafili uszanować to, że Polska i Europa wyrasta z kultury chrześcijańskiej. Życzenia wygłosili również marszałkowie Sejmu i Senatu.

08:25 / 13-12-2018

W styczniu Panama w Warszawie

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę świętą 34. Światowych Dni Młodzieży – w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji. „Panamę w Warszawie” na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”, która już przed 10 laty podczas „Sydney w Warszawie” towarzyszyła młodym, którzy nie mogli pojechać na ŚDM do Australii.

03:16 / 12-12-2018

Wspólnota Sant`Egidio zaprasza na Święta z Ubogimi

Około tysiąca osób zasiądzie do świątecznego stołu ze Wspólnotą Sant’Egidio. Święta z ubogimi to znak szczególnej solidarności z potrzebującymi. Jeszcze można się włączyć w ich przygotowanie. W spotkaniu weźmie udział także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

11:31 / 11-12-2018

IX edycja konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

Trwają zapisy do udziału w IX edycji konkursu dziennikarskiego dla młodzieży Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Zadaniem nastoletnich dziennikarzy jest nagranie 12-minutowego reportażu filmowego o uczestniku Światowych Dni Młodzieży. Ich obchodzenie przez Kościół zostało zapoczątkowane przez Papieża Polaka w 1986 r.

1 2 3 325
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.