Warszawa: o zgodzie na opłatku dziennikarzy u kard. Nycza 2017-01-17

Nie tylko biskupi, ale też księża i świeccy powinni stale wzywać do dialogu i zgody – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego dla dziennikarzy, które 17 stycznia odbyło się w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Referat na temat zgody wygłosił etyk, ks. prof. Andrzej Szostek.

Więcej...

Benemerenti Ordynariatu Polowego dla Ewy Błaszczyk oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP 2017-01-15

Benemerenti Ordynariatu Polowego dla Ewy Błaszczyk oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (RZAWP) zostali tegorocznymi laureatami nagród Ordynariatu Polowego Benemerenti. Uroczystej gali w auli Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, towarzyszył koncert artystów w mundurach. Poza wyróżnieniami Benemerenti przyznano także medale Milito pro Christo.

Więcej...

Dziś pożegnanie śp. Przemysława Hniedziewicza 2017-01-12

Dziś o 13.00 odbędą się w Warszawie uroczystości pogrzebowe Przemysława Hniedziewicza, znanego działacza i myśliciela chrześcijańsko-demokratycznego.

Więcej...

Warszawskie obchody Tygodnia Ekumenicznego 2017-01-12

Warszawskie obchody Tygodnia Ekumenicznego

Modlitewne spotkania w świątyniach wspólnot chrześcijańskich złożą się na stołeczne obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w Kościele katolickim obchodzony jest 18-25 stycznia. W tym roku centralne nabożeństwo Tygodnia Ekumenicznego odprawione będzie w niedzielę 18 stycznia, w katedrze warszawsko-praskiej.

Więcej...

Pożegnano Longina Komołowskiego - "Człowieka Solidarności" 2017-01-11

Pożegnano Longina Komołowskiego - "Człowieka Solidarności"

- Longin Komołowski był człowiekiem Solidarności przez duże "S" i przez małe "s", człowiekiem absolutnie ponad podziałami - powiedział kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas uroczystości pogrzebowych, zmarłego 30 grudnia byłego członka Solidarności, posła, ministra i wicepremiera.

Więcej...

W sobotę wręczenie wyróżnień Benemerenti ordynariatu polowego (zapowiedź) 2017-01-09

Uroczystość wręczenia wyróżnień Benemerenti – Ordynariatu Polowego, odbędzie się w sobotę, 14 stycznia o godz. 16.00 w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej. Gali towarzyszyć będzie koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Więcej...

Warszawa: oazowy dzień wspólnoty w archikatedrze św. Jana 2017-01-08

Potrzeba młodzieży takiego oparcia o wspólnotę, takiego ruchu i formacji, która nieustannie będzie doprowadzać ją do wiary i do Chrystusa - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w niedzielę Chrztu Pańskiego. W święto patronalne Ruchu Światło-Życie animatorzy i uczestnicy Oazy spotkali się na dniu wspólnoty w archikatedrze warszawskiej.

Więcej...

Kard. Nycz na ropoczęcie Orszaku: chcemy głosić Chrystusa na peryferiach Kościoła 2017-01-06

Chcemy głosić Chrystusa narodzonego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego na peryferiach, głosić go tym, po których trzeba wyjść, bo sami nie przyjdą - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w archikatedrze warszawskiej, poprzedzającej warszawski Orszak Trzech Króli.

Więcej...

Warszawa: wręczono nagrody dla zasłużonych dla archidiecezji warszawskiej 2017-01-06

Byli rektorzy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Warszawskiej oraz dziennikarka Katolickiej Agencji Informacyjnej znaleźli się w gronie 15 osób uhonorowanych medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”. Odznaczenia wręczył w piątek w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Więcej...

Warszawiacy pożegnali ks. prałata Jana Zygmunta Szymborskiego 2017-01-04

Warszawiacy pożegnali ks. prałata Jana Zygmunta Szymborskiego

Kościele mój, kocham cię - napisał śp. ks. prał. Jan Zygmunt Szymborski w duchowym testamencie, odczytanym na zakończenie Mszy św. pogrzebowej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook