Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warszawska

19:50 / 24-06-2017

Jubileusz 100-lecia Benedyktynek Misjonarek

Abp Wojciech Polak przewodniczył 24 czerwca w Otwocku Mszy św. z okazji 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. „Jubileusz jest okazją do dziękczynienia za wierność i wytrwałość w benedyktyńskim charyzmacie, ale jest też okazją do rachunku sumienia i szansą na odnalezienie w historii siły i mocy do dalszej wspólnej drogi” – mówił Prymas Polski.

14:25 / 24-06-2017

W archidiecezji warszawskiej gotowość do współpracy ws. korytarzy humanitarnych

W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie proboszczów i samorządowców o korytarzach humanitarnych. „Nie stawiajmy nigdy znaku równości miedzy uchodźcami a migrantami, gdyż są to dwie różne kategorie” – mówił podczas spotkania kard. Kazimierz Nycz. Parafie i samorządy zapewniły, że będą gotowe do współpracy, gdy tylko korytarze humanitarne będą możliwe. „Gdy tylko korytarze humanitarne do […]

21:59 / 23-06-2017

Warszawa: Nagroda Społeczna im. kard. Wyszyńskiego wręczona

Prof. Paul Dembiński, znany ekonomista z Genewy, o. Gabriel Bartoszewski OFM cap, postulator w wielu procesach kanonizacyjnych oraz Fundacja Nowy Staw, organizator Chrześcijańskich Tygodni Społecznych – otrzymali 23 czerwca statuetki Nagrody Społecznej im. Kardynała Wyszyńskiego za rok 2016. Uroczystość odbyła się w Pałacu w Wilanowie.

13:04 / 23-06-2017

O. Ibrahim Alsabagh w Warszawie o sytuacji w Aleppo

– Rozumiem rozpacz człowieka, który rzuca się w morze – powiedział w Warszawie o. Ibrahim Alsabagh, franciszkanin pracujący w syryjskim Aleppo. Okazją do spotkania z dziennikarzami w Domu Arcybiskupów Warszawskich, była promocja książki „Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo”. Duchowny nie tylko opowiadał o aktualnej sytuacji w mieście, gdzie „warunki życia są nieludzkie”, ale odniósł się również do fali migracji z Bliskiego Wschodu. Jak podkreślił, prawo do bycia przyjętym jest podstawowym prawem człowieka.

12:16 / 23-06-2017

Archidiecezja warszawska: proboszczowie i samorządowcy gotowi do współpracy ws. korytarzy humanitarnych

W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie proboszczów i samorządowców o korytarzach humanitarnych. „Nie stawiajmy nigdy znaku równości miedzy uchodźcami a migrantami, gdyż są to dwie różne kategorie” – mówił podczas spotkania kard. Kazimierz Nycz. Parafie i samorządy zapewniły, że będą gotowe do współpracy, gdy tylko korytarze humanitarne będą możliwe.

11:22 / 23-06-2017

Benedyktynki z Otwocka świętują 100-lecie

Stulecie istnienia świętować będzie w sobotę 24 czerwca Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Z tej okazji do Otwocka, gdzie znajduje się dom generalny zgromadzenia, przybędzie Prymas Polski abp Wojciech Polak, by celebrować uroczystą Mszę św. Transmisję z uroczystości będzie można śledzić także na specjalnie przygotowanej na stronie internetowej.

13:30 / 22-06-2017

Artyści wspierają bezdomnych

Talerz bigosu od Radka Pazury, Krzysztofa Ziemca, Rafała Sisickiego, Violi Brzezińskiej i wielu innych artystów otrzymają bezdomni podczas akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej po raz trzeci przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów przy jadłodajni na Miodowej w Warszawie. Potrawę przygotują kucharze z Atelier Amaro.

10:37 / 22-06-2017

Ekumeniczna Liturgia Męczenników

Imiona i historie chrześcijan, którzy w ostatnich latach, w różnych krajach świata oddali swoje życie za wiarę będą wspominane podczas Ekumenicznej Liturgii Męczenników. Nabożeństwo, które organizuje Wspólnota Sant’Egidio odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 19, w kościele św. Marcina w Warszawie. W liturgii, której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz wezmą udział przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich.

17:03 / 21-06-2017

Warszawa: w piątek konferencja prasowa z proboszczem z Aleppo

Franciszkanin o. Ibrahim Alsabagh, proboszcz z Aleppo będzie gościem specjalnym konferencji prasowej w związku z ukazaniem się w Polsce jego książki pt. „Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo”. Konferencja odbędzie się w piątek w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

14:17 / 21-06-2017

Warszawa: Antyaborcyjny samochód stanął przed Szpitalem Klinicznym im. Orłowskiego

Fundacja Pro – Prawo do życia zaparkowała pod warszawskim Szpitalem Klinicznym im. Orłowskiego samochód z plakatami antyaborcyjnymi. Oklejone dużymi plakatami auto informuje pacjentów i przechodniów, że w tej placówce dokonuje się aborcji na dzieciach. W ramach akcji „Szpitale bez aborterów” Fundacja Pro – Prawo do życia organizuje pikiety i akcje informacyjne pod szpitalami, w których dokonuje się aborcji.

1 2 3 267
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.