Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warszawska

19:30 / 19-10-2017

Bp Jarecki: ks. Popiełuszko uczy, byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy

Ksiądz Jerzy Popiełuszko uczy nas byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy, byśmy nie bali się cierpienia – powiedział bp Piotr Jarecki podczas Mszy w liturgiczne wspomnienie błogosławionego. Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawił liturgię w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu w 33. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”.

17:46 / 19-10-2017

Pluralizm w Kościele – specjalna debata w ramach „Dziedzińca Dialogu”

O pluralizmie i dialogu w Kościele w kontekście dyskusji na temat uchodźców i komunii dla rozwiedzionych, przebywających w powtórnych związkach, dyskutowali uczestnicy specjalnej debaty „Dziedzińca Dialogu” – „Głos(y) Kościoła”. Spotkanie wybitnych teologów i filozofów odbyło się 19 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich na ul. Miodowej w Warszawie.

10:49 / 19-10-2017

„Czy istnieje katolicka spółdzielczość?” – Civitas Christiana zaprasza na spotkanie

O tym, czy istnieje katolicka spółdzielczość, a jeśli tak, w jaki sposób i przez kogo w Polsce jest realizowana – będą rozmawiać w czwartek 26 października uczestnicy spotkania organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie.

10:45 / 19-10-2017

Ks. Federico Lombardi we wtorek otrzyma honorowy doktorat UKSW

Ks. Federico Lombardi otrzyma doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Były dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej oraz szef Watykańskiego Radia i Ośrodka Telewizyjnego zostanie wyróżniony za „wiarygodne zaangażowanie w komunikacji społecznej trzech papieży i Kościoła”. Uroczystość wręczenia honorowego doktoratu odbędzie się we wtorek 24 października.

09:49 / 19-10-2017

„Wiara a kryzys demokracji liberalnej” – społeczna debata „Dziedzińca Dialogu”

O miejscu religii w społeczeństwie pluralistycznym, fundamentalnych wartościach w państwie liberalnym i granicach wpływu polityki na Kościół i Kościoła na politykę dyskutowali uczestnicy trzeciej debaty „Dziedzińca Dialogu”, która w środę odbyła się w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Czterodniowe wydarzenie organizuje Archidiecezja Warszawska i Centrum Myśli Jana Pawła II.

09:00 / 19-10-2017

33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Proces w sprawie domniemanego cudu za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki rozpocznie się 20 września w katedrze w Créteil. – Proces ten otwiera procedurę procesu kanonizacyjnego polskiego męczennika – wyjaśnia ks. prof. Józef Naumowicz, notariusz w procesie ks. Popiełuszki w diecezji Créteil. Z tej okazji przypominamy sylwetkę ks. Jerzego.

08:44 / 19-10-2017

Abp Hoser do pracowników służby zdrowia: w obliczu choroby człowieka potrzeba pokory

Stając w obliczu choroby i cierpienie człowieka trzeba okazywać pokorę, wierność i heroizm wiary – powiedział abp Henryk Hoser SAC. We wspomnienie św. Łukasza, patrona środowiska medycznego w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze odbyło się doroczne spotkanie pracowników Służby Zdrowia. Zainaugurowała je uroczysta liturgia, której przewodniczył biskup warszawsko-praski.

14:28 / 18-10-2017

Festiwal Józefa Czapskiego w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

W Polsce, Francji i Rosji trwa międzynarodowy festiwal twórczości Józefa Czapskiego. Na 12 wystawach obejrzeć można aż 120 rzadko dostępnych dla publiczności prac artysty. Festiwalową wystawę przygotowało również stołeczne Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

14:25 / 18-10-2017

33. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie

W czwartek 19 października w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości upamiętniające 33. rocznicę dramatycznej śmierci kapelana warszawskiej Solidarności.

16:11 / 17-10-2017

„Nie wszystkim by się podobał” – kard. Nycz opowiada o ks. Jerzym Popiełuszce

Można sobie wyobrazić, że dziś byłby księdzem nonkonformistycznym w tym znaczeniu, że mówiłby prawdę wszystkim: tym, którzy chcą słuchać i tym, którzy słuchać wcale nie chcą – mówi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W rozmowie z portalem Stacja7.pl hierarcha wspomina błogosławionego, którego 33. rocznica męczeńskiej śmierci przypada 19 października.

1 2 3 267
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.