Warszawska

13:48 / 22-02-2018

Warszawscy klerycy pomogą albertynkom

Mimo, że ich sztuka zeszła już z afisza, klerycy warszawskiego seminarium zagrają w najbliższą sobotę dwa dodatkowe spektakle pt. „Augustyn”. W ten sposób chcą wspomóc siostry albertynki, które poszukują domu, gdzie mogłyby przyjąć bezdomnych i potrzebujących.

19:24 / 21-02-2018

Warszawa: konferencja naukowa nt. zdrowia seksualnego Polaków (zapowiedź)

Rola mężczyzny w naturalnym planowaniu rodziny, definicja męskości, rola edukacji i wychowania w kształtowaniu się płodności u mężczyzn – to niektóre spośród zagadnień, które zostaną poruszone podczas konferencji naukowej pt. „Zdrowie prokreacyjne mężczyzny. Profilaktyka oraz diagnostyka i terapia niepłodności męskiej”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 lutego w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

09:07 / 20-02-2018

Abp Hoser: „Humanae Vitae” jest soczewką skupiającą problemy człowieka

Walka z dzietnością w imię dobrostanu to jeden z największych błędów współczesnego świata, który podcina korzenie naszej cywilizacji – przestrzegł abp Henryk Hoser. Z okazji 50-lecia „Humanae vitae” Instytut Politologii i Instytut Filozofii UKSW zainaugurował cykl debat poświęconych encyklice Pawła VI. – Chcemy w polskim środowisku katolików świeckich i duchownych dokonać refleksji nad wymiarem ludzkiej płodności i związanych z nią norm moralnych – podkreślają organizatorzy.

19:38 / 19-02-2018

Kard. Nycz do członków „Więzi”: otwartość nie może być naiwnością

Otwartość i ortodoksja – tak. Ale jak to w praktyce osiągnąć, żeby otwartość nie była naiwnością, próbą ugody z tym światem za wszelką cenę, a ortodoksja była przekazywana w sposób zrozumiały i otwierający się na dzisiejszego człowieka i świat? – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. z okazji 60-lecia kwartalnika „Więź”, odprawionej w kościele św. Marcina na warszawskim Starym Mieście.

19:00 / 19-02-2018

Warszawa: Wspólnota Sant’Egidio wspomina zmarłych bezdomnych

Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na Mszę Świętą w intencji zmarłych bezdomnych, która sprawowana będzie w sobotę 24 lutego w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie – o godz. 16. Żyli oni i zmarli na ulicach naszego miasta, często samotnie, czasami pozbawieni podstawowej pomocy, nieraz anonimowo.

17:26 / 19-02-2018

Warszawa: jubileusz 60-lecia „Więzi” (dossier)

Dziś, 19 lutego, środowisko skupione wokół miesięcznika „Wieź” obchodzi jubileusz 60-lecia. Rano Prymas Polski abp Wojciech Polak otworzył w Domu Arcybiskupów Warszawskich jubileuszową sesję „Więzi” pt. „Ocalić patriotyzm”. Po południu Mszy św. w kościele św. Marcina na warszawskiej Starówce przewodniczyć będzie abp. Kazimierz Nycz.

18:48 / 18-02-2018

Zalesie: Parafia św. Huberta otrzymała relikwie św. Ignacego Loyoli

18 lutego nastąpiło wprowadzenie relikwii św. Ignacego Loyoli do kościoła św. Huberta w Zalesiu Górnym pod Warszawą. Są to relikwie pierwszej klasy, czyli kawałek kości założyciela Jezuitów. Zostały one przywiezione z Rzymu i ofiarowane parafii przez ks. Andrzeja Koprowskiego SJ, byłego dyrektora programowego Radia Watykańskiego.

17:59 / 16-02-2018

Warszawa: prezentacja Narodowego Programu Trzeźwości (opis)

Szczegóły Narodowego Programu Trzeźwości zaprezentowano w piątek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. – Zasadniczym celem tego programu jest trwała zmiana polskiej kultury, tak aby polskość się nigdy nie kojarzyła z pijaństwem, ale z trzeźwością – powiedział prof. Krzysztof Wojcieszek, pod którego kierunkiem Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości opracował dokument.

16:33 / 15-02-2018

Warszawa: Powstał Komitet Naukowy obchodów stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską

15 lutego w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie miało miejsce ukonstytuowanie Komitetu naukowego obchodów stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych między Państwem Polskim i Stolicą Apostolską. Odbyło się też pierwsze robocze spotkanie tego gremium.

21:02 / 14-02-2018

Kard. Nycz: Nie sprowadzajmy Wielkiego Postu do nadzwyczajnych form i “akcyjności”

Do tego, aby Wielki Post był czasem “szukania dróg osobistego nawrócenia”, a nie pogonią za akcjami i nadzwyczajnymi formami, zachęcał kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Metropolita warszawski zapraszał też mieszkańców stolicy do praktykowania wielkopostnego zwyczaju nawiedzania 40 kościołów stacyjnych.

1 2 3 281
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.