Konkurs: „Zło dobrem zwyciężaj. Ks. Popiełuszko – Męczennik za wiarę i Ojczyznę„

mp, Warszawa, 2010-06-04

Podczas uroczystości poprzedzających beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki, które będą odbywać się w dniu 5 czerwca na Polach Wilanowskich będzie miało miejsce uroczyste zakończenie Konkursu o Ks. Jerzym Popiełuszce "Zło dobrem zwyciężaj" zorganizowanym przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi oraz Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, jako konkurs plastyczny, dla uczniów gimnazjum, jako konkurs wiedzy o Ks. J. Popiełuszce oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy pisali esej na wybrany temat związany z fenomenem osoby Ks. Jerzego Popiełuszki.

W kategorii szkół podstawowych nadesłano 650 prac plastycznych ze 102 szkół, w kategorii gimnazjum – test wiedzy o ks. Popiełuszce pisało 150 osób przybyłych z 50 szkół, ze szkół ponadgimnazjalnych nadesłano 29 esejów.

Przedstawione dane obejmują etap II, natomiast o wiele więcej uczniów zaangażowało się w poznanie życia i działalności Ks. Jerzego uczestnicząc w I etapie w swoich szkołach.

Komisje konkursowe powołane przez Organizatora wyłoniły laureatów oraz osoby wyróżnione. To im zostaną wręczone przez ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza podczas święta Młodych nagrody, m.in. przygotowane przez Organizatorów z okazji beatyfikacji pamiątkowe medale.

Komentarze (1)

alysonnatak

6 lat, 7 miesięcy temu

Niby fajne i w ogóle... Tylko, że wzięłam udziała w tym konkursie i jeszcze nic mi nie wiadomo o wynikach. A przydałaby się ta informacja XD...

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook