Warszawa: 8 lat działalności Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa

ktj, am, Warszawa, 2016-01-05

W styczniu mija 8 lat działalności warszawskiego Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa. Zostało ono powołane z uwagi na konieczność duchowego wsparcia małżonków pragnących realizować swoje powołanie zgodnie z Bożym planem. Jego zadaniem jest przekazywanie informacji o etycznych możliwościach leczenia niepłodności, adopcji a przede wszystkim pomoc małżonkom w podejmowaniu decyzji i rozeznawaniu drogi dla każdego z nich.

Centralnym punktem inicjatywy jest Eucharystia w intencji potomstwa, adoracja oraz spotkania, na których odbywają się prelekcje osób zajmujących się problemami niepłodności. Organizowane są także rekolekcje i dni skupienia.

- Nasze duszpasterstwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, które odnalazły w nim swoje miejsce w Kościele. Niektóre z nich cieszą się już upragnionym rodzicielstwem, inne rozeznają swoją drogę, wszyscy zaś czerpią siłę i nadzieję ze wspólnej modlitwy. Dwukrotnie odwiedził nas i inicjatywę pobłogosławił abp Henryk Hoser - mówią inicjatorzy duszpasterstwa.

Małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka mogą przyjść na Msze święte i spotkania, które są sprawowane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15.00, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Warszawie.

Cenna jest wymiana doświadczeń i poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami - podkreślają uczestnicy spotkań.

Szczegóły i wsparcie na stronach: www.adonai.pl/nieplodnosc; www.praga.marianie.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook