Kard. Nycz do dziennikarzy: zawsze kierujcie się sumieniem

tk, am, Warszawa, 2016-01-18

Wobec wyzwań współczesnego świata, w tym fali uchodźców, Kościół musi okazywać miłosierdzie - powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz na spotkaniu z dziennikarzami. - Życzę wam, abyście zawsze kierowali się sumieniem - mówił do przedstawicieli mediów.

Metropolita warszawski zaznaczył, że współczesny świat przeżywa wielkie niepokoje, w tym wyzwania związane z falą uchodźców, szukających w Europie lepszego życia. - Odpowiedzią Kościoła jest ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileusz Miłosierdzia - wskazał. Papież polecił otworzyć bramy miłosierdzia nie tylko w bazylikach Rzymu i czterech tysiącach katedr na świecie, ale także na plaży na Lampedusie, gdzie po raz pierwszy afrykańscy uchodźcy spotykają się z Europą.

Kard. Nycz powiedział, że ważnymi wydarzeniami dla Kościoła w Polsce będą w tym roku Światowe Dni Młodzieży i 1050. rocznica Chrztu Polski. - Ta rocznica jest bardzo ważna, bowiem Europa i Polska się zmieniają i laicyzują - dodał. - Trzeba pytać o żywotność korzeni, z których wyrastamy - zachęcał metropolita warszawski.

Zwracając się do dziennikarzy kard. Nycz wskazywał, że przekazywane przez nich informacje muszą być rzetelne, zaś przekaz powinien oddzielać informację od komentarza. Dodał, że w dziennikarstwie można manipulować także przez dobór faktów. Metropolita warszawski życzył ludziom mediów, żeby byli stali w swych przekonaniach a w swojej pracy zawsze kierowali się sumieniem.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook