Archidiecezja warszawska przyjmie ok. 20 tys. uczestników Dni w diecezjach

am, rl, Warszawa, 2016-01-19

Archidiecezja warszawska przyjmie ok. 20 tys. uczestników Dni w diecezjach, poprzedzających wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wszyscy zamieszkają u rodzin - poinformował ks. Tomasz Zaperty, diecezjalny koordynator ds. ŚDM w archidiecezji warszawskiej.

- Postawiliśmy sobie to za punkt honoru, żeby wszyscy nasi goście w czasie Dni w diecezjach byli zakwaterowani w rodzinach. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że patrzymy na to spokojnie, ponieważ rodziny się zgłaszają. Niektóre osoby mają wątpliwości, zwłaszcza związane z ostatnimi wydarzeniami w Europie czy z nieznajomością języka. Różnymi sposobami pragniemy do nich dotrzeć i przekonać ich, że przyjęcie gości jest wielką szansą, by poznać nowe osoby, nawiązać przyjaźń, i że nie trzeba się niczego obawiać - wyjaśnia ks. Zaperty.

Dla uczestników Dni w diecezjach przygotowano dzień kultury i historii, dzień pielgrzymowania i dzieł miłosierdzia, dzień rekreacji oraz dzień w parafiach i rodzinach. Podczas pobytu w archidiecezji warszawskiej młodzież będzie mogła m.in. zwiedzić stolicę. Zaplanowano też spotkanie na placu Piłsudskiego, uwielbienie w świątyni Opatrzności Bożej czy wizyty w muzeach.

- W sobotę pielgrzymi będą ze swoimi rówieśnikami grać w piłkę, będzie to dzień współzawodnictwa i takich dzieł, które młodych bardzo interesują. Oni chcą spędzić ze sobą trochę czasu, więc dajemy im taką możliwość przed południem. Wieczorem zapraszamy ich do świątyni Opatrzności Bożej, gdzie kard. Nycz dokona posłania młodzieży na ŚDM w Krakowie.

Wszystkie wydarzenia organizowane są we współpracy z miastem stołecznym Warszawa.

Przygotowania do ŚDM odbywają się także na płaszczyźnie duchowej. - Młodzież z diecezji przygotowuje się też duchowo do wyjazdu do Krakowa. Ale także ta sama młodzież przygotowuje swoje parafie i rodziny, by jak najlepiej ugościć młodych z całego świata podczas Dni w diecezjach - powiedział ks. Zaperty.

Dni w diecezjach odbędą się w dniach 20-25 lipca.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook