2 lutego Dzień Życia Konsekrowanego

am, Warszawa, 2016-01-25

W Polsce żyje ok. 35 tys. osób konsekrowanych - 2 lutego, w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, przypada ich święto. Tego dnia w kościołach zbierane będą także ofiary na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

W tym roku Dzień Życia Konsekrowanego odbędzie się pod hasłem „Życie konsekrowane – darem miłosierdzia”.

2 lutego tradycyjnie odbędzie się także zbiórka na rzecz zakonów kontemplacyjnych. W Polsce w 83 klasztorach kontemplacyjnych żyje ok. 1320 mniszek.

- To bardzo ważna pomoc - podkreślił bp Józef Gurda, przewodniczący komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego. Jego zdaniem, ta zbiórka często decyduje o tym, czy siostry mogą się utrzymać. - Prace, które wykonują siostry, nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem - teraz to, czym zajmowały się mniszki przejęły firmy. Dlatego trzeba im pomóc, tym bardziej, że siostry są nam bardzo potrzebne. Odczuwamy potrzebę modlitwy za nas, za Kościół i tymi, które to wypełniają, są siostry z zakonów kontemplacyjnych - powiedział bp Gurda.

Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 roku Jan Paweł II. Osoby konsekrowane odnawiają w tym dniu swoje śluby, a w kościołach zbierane są datki na rzecz zakonów klauzurowych.

2 lutego zakończy się także ogłoszony przez papieża Franciszka rok poświęcony życiu konsekrowanemu.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook