Sekretarz KEP odpowiada na artykuł w "Europe Infos"

am / mz, Warszawa, 2016-02-07

Sekretarz KEP odpowiada na artykuł w "Europe Infos" Fot. Grzegorz Boguszewski - fotoKAI

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, odpowiedział na tekst zamieszczony w oficjalnym periodyku, który reprezentuje Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE).

W liście skierowanym do o. Patricka H. Daly'ego, Sekretarza Generalnego Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, prosi o wycofanie "tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te (sytuacja polityczna w Polsce - przyp. red.), z większą roztropnością."

Warszawa, 5 lutego 2016 r.

Czcigodny Księże Daly,

Piszę ten list w odpowiedzi na artykuł, zatytułowany "Co się dzieje w Polsce?", który ukazał się w periodyku "Europe Infos". Nasze głębokie zaniepokojenie wynika z faktu, że artykuł reprezentujący subiektywną opinię Pana Henryka Woźniakowskiego na temat sytuacji politycznej i społecznej w Polsce został opublikowany w oficjalnym periodyku, który reprezentuje Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE). Pod koniec artykułu, w jednym z ostatnich zdań czytamy: „Do tej pory biskupi katoliccy zdecydowali się nie składać publicznego oświadczenia w tej sprawie”. Jednak okazuje się, że ani periodyk Europe Infos ani Pan Woźniakowski nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski w sprawie publicznego oświadczenia. Publikacja tego artykułu w Europe Infos, reprezentującym Konferencje Episkopatów Europy, jest przeciwdziałaniem, które ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski. W związku z tym, że wersja papierowa periodyku została już wydrukowana, chcielibyśmy uprzejmie poprosić o wycofanie tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te, z większą roztropnością.

Z wyrazami szacunku,

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Do: Czcigodny O. Patrick H. Daly, Sekretarz Generalny Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, Bruksela

Komentarze (2)

amen

10 miesięcy temu

Czy polscy biskupi są jeszcze duszpasterzami, czy już tylko wieszakami "bożego majestatu"?

Dlaczego episkopat nie protestuje przeciw stosowaniu zasady "cel uświęca środki" i to przez środowiska deklarujące bliskie związanie z Kościołem, także przez wiceprezydenta?
Przeciwko kłamstwom, manipulacjom ludźmi, oszczerstwom. Czy to że służą świętym celom np. przejęciu i umocnieniu władzy, czy to że PO, "lewacy", komuniści, ateiści, zboczeńcy i ludzie drugiego sortu postępowali o wiele gorzej (co jest prawdą), usprawiedliwia te kłamstwa i manipulację ludźmi?
A może polscy biskupi są przede wszystkim politykami i milczą, bo kalkulują sprawy, które załatwią z nową władzą?

Odpowiedz

karol

10 miesięcy temu

tekst jest bardzo obiektywny księże biskupie i radze go jeszcze raz przeczytać i odnieś go do nauczania pana Jezusa przydatny będzie Nowy Testament

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook