Sekretarz KEP odpowiada na artykuł w "Europe Infos"

am / mz, Warszawa, 2016-02-07

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, odpowiedział na tekst zamieszczony w oficjalnym periodyku, który reprezentuje Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE).

W liście skierowanym do o. Patricka H. Daly'ego, Sekretarza Generalnego Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, prosi o wycofanie "tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te (sytuacja polityczna w Polsce - przyp. red.), z większą roztropnością."

Warszawa, 5 lutego 2016 r.

Czcigodny Księże Daly,

Piszę ten list w odpowiedzi na artykuł, zatytułowany "Co się dzieje w Polsce?", który ukazał się w periodyku "Europe Infos". Nasze głębokie zaniepokojenie wynika z faktu, że artykuł reprezentujący subiektywną opinię Pana Henryka Woźniakowskiego na temat sytuacji politycznej i społecznej w Polsce został opublikowany w oficjalnym periodyku, który reprezentuje Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE). Pod koniec artykułu, w jednym z ostatnich zdań czytamy: „Do tej pory biskupi katoliccy zdecydowali się nie składać publicznego oświadczenia w tej sprawie”. Jednak okazuje się, że ani periodyk Europe Infos ani Pan Woźniakowski nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski w sprawie publicznego oświadczenia. Publikacja tego artykułu w Europe Infos, reprezentującym Konferencje Episkopatów Europy, jest przeciwdziałaniem, które ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski. W związku z tym, że wersja papierowa periodyku została już wydrukowana, chcielibyśmy uprzejmie poprosić o wycofanie tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te, z większą roztropnością.

Z wyrazami szacunku,

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Do: Czcigodny O. Patrick H. Daly, Sekretarz Generalny Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, Bruksela

Komentarze (2)

amen

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Czy polscy biskupi są jeszcze duszpasterzami, czy już tylko wieszakami "bożego majestatu"?

Dlaczego episkopat nie protestuje przeciw stosowaniu zasady "cel uświęca środki" i to przez środowiska deklarujące bliskie związanie z Kościołem, także przez wiceprezydenta?
Przeciwko kłamstwom, manipulacjom ludźmi, oszczerstwom. Czy to że służą świętym celom np. przejęciu i umocnieniu władzy, czy to że PO, "lewacy", komuniści, ateiści, zboczeńcy i ludzie drugiego sortu postępowali o wiele gorzej (co jest prawdą), usprawiedliwia te kłamstwa i manipulację ludźmi?
A może polscy biskupi są przede wszystkim politykami i milczą, bo kalkulują sprawy, które załatwią z nową władzą?

Odpowiedz

karol

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

tekst jest bardzo obiektywny księże biskupie i radze go jeszcze raz przeczytać i odnieś go do nauczania pana Jezusa przydatny będzie Nowy Testament

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook