Warszawa: jutro biskupi odwiedzą chorych w szpitalach

ACI, Warszawa, 2016-02-10

Pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” jutro w Kościele katolickim obchodzony będzie XXIV Światowy Dzień Chorego. Kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią tego dnia Msze św. w szpitalach i spotkają się z chorymi.

Metropolita warszawski o godz. 10.00 odprawi Mszę św. w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha. O tej samej porze bp Rafał Markowski odprawi Mszę św. w Warszawskim Szpitalu Dziecięcym przy ul. Kopernika.

O godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. dla chorych pozostających pod opieką Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Będzie jej przewodniczył w "Res Sacra Miser" bp Piotr Jarecki. Natomiast bp Michał Janocha o godz. 11.00 odprawi Mszę dla chorych w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ustanowił go papież Jan Paweł II 13 maja 1992 roku, w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i 11. rocznicy zamachu na jego życie.

Co roku obchody organizowane są w diecezjach, natomiast co trzy lata również w wymiarze ogólnoświatowym w jednym z sanktuariów maryjnych. W tym roku zaplanowano je w sanktuarium w Deir Rafat między Tel Awiwem a Jerozolimą.

Tego dnia w kościołach na całym świecie sprawowane są Msze św., podczas których udziela się sakramentu namaszczenia chorych. Biskupi, księża i wolontariusze odwiedzają właśnie tego dnia chorych w szpitalach, modląc się w ich intencjach.

Specjalnie na ten dzień papież przygotowuje co roku orędzie. W tegorocznym odnosi się do problemu cierpienia w starości i zachęca do szczególnej empatii wobec osób starszych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook