Szef MSZ utali w Watykanie szczegóły ŚDM w Polsce

msz.gov.pl, am, Warszawa, 2016-02-27

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w najbliższy poniedziałek i wtorek będzie w Watykanie, by rozmawiać o przygotowaniach Polski do Światowych Dni Młodzieży. Spotka się m.in. z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem, sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem oraz kard. Stanisławem Ryłko, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich - poinformowało MSZ.

Wraz z ministrem Waszczykowskim do Watykanu pojedzie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa oraz pełnomocnik rządu ds. ŚDM Paweł Majewski.

Szef polskiej dyplomacji spotka się w Watykanie m.in. z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem, sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem oraz kardynałem Stanisławem Ryłko, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Prawdopodobnie podczas wizyty będą ustalane szczegóły pobytu Franciszka w Polsce i podane zostaną oficjalnie miejscowości, do których przybędzie papież.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się 26 - 31 lipca w Krakowie. Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniach centralnych weźmie udział ok. 2,5 mln osób.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook