Warszawa: fundacja „Salvatti.pl” otworzyła sklep charytatywny

rl, mip, Warszawa, 2016-03-03

Pallotyńska Fundacja Misyjna „Salvatti.pl” uruchomiła w Warszawie sklep charytatywny „AMAKURU”. To prawdopodobnie jedyna tego typu inicjatywa w naszym kraju.

Kupując w tym miejscu kawę, herbatę czy inne produkty - nie tylko spożywcze, ale również np. rękodzieło - można wesprzeć mieszkańców Afryki - powiedział ks. Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej „Salvatti.pl”.

- Jednym z najważniejszych celów, jakie chcemy zdobywać wykorzystując zdobyte tutaj fundusze, to budowa "maternite", czyli oddziału położniczego w prowadzonym przez siostry pallotynki szpitalu w Kigali, stolicy Rwandy - podkreślił prezes ks. Limanówka, wskazując, że pozyskane tu środku wesprą również dotychczasowe inicjatywy fundacji. - Wspomagamy siostry, które prowadzą akcję dokarmiania dzieci. Prowadzimy też inne akcje społeczne, jak fundowanie stypendiów młodzieży, czy pomoc w rozpoczęciu samodzielnego biznesu - wymienił duchowny.

Wiceprezes Fundacji Monika Mostowska zauważyła, że sklep charytatywny wpisuje się w ideę pójścia o krok dalej niż tylko tradycyjne misje. - Nie tylko ewangelizujemy, ale też uczymy przedsiębiorczości. Pokazujemy, że mogą oni na swoje życie zarobić i że to, co robią u siebie, jest atrakcyjne dla innych, dla Europy - podkreśliła Monika Mostowska.

Wkrótce w sklepie powstanie także kawiarnia. Skosztować będzie można wyśmienitej afrykańskiej kawy arabica. Będzie to także miejsce spotkań, ciekawych debat czy skierowanych do młodzieży lekcji o Afryce.

Sklep ma także swoje miejsce w internecie: www.sklep.salvatti.pl.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook