Fundacja Normalna Przyszłość apeluje o pomoc

mz, Warszawa, 2016-03-04

Właśnie wystartowała akcja "Kruszymy Mury" mająca pomóc przetrwać Fundacji „Normalna Przyszłość” na co dzień wspierająca osoby niepełnosprawne. Organizacja do 31 marca musi zebrać 120 tys. złotych na pomoc podopiecznym, w innym przypadku będzie zmuszona ogłosić likwidację.

Kruszą mury obojętności, barier i stereotypów stojących przed osobami z niedyspozycjami. Fundacja zaczynała funkcjonowanie w pokoju w jednym z warszawskich akademików, dziś ma oddziały w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Radomiu. Mimo, że sami posiadają różne niesprawności, dzięki ich działaniom każdego roku ponad 100 osób niepełnosprawnych znajduje pracę. - Mimo, że sami często potrzebujemy pomocy nie załamujemy rąk i staramy się pomagać innym. Swoją niezwykłością wpływamy na świadomość nie tylko osób z niepełnosprawnościami, ale również na społeczeństwo – mówi Aneta Olkowska, założycielka i prezes Fundacji.

Po wielu latach skutecznych działań teraz sama Fundacja stanęła przed murem trudnym do przebicia. Działania prowadzone przez Fundację współfinansowane są m.in. z PFRON. Jednak dotacje publiczne nie pokrywają wszystkich kosztów działalności organizacji. Większa skala działań, to nie tylko większe wsparcie niepełnosprawnych, ale również wyższe koszty codziennego funkcjonowania.

Fundacja zamierza w tym roku znaleźć pracę dla kolejnych 100 osób niepełnosprawnych. Średni koszt, który Fundacja musi z własnych środków ponieść na przygotowanie 1 osoby do podjęcia pracy to 1,2 tys. Zatem tylko na ten rok potrzebują zebrać 120 tys. złotych.

- Jeżeli do 31 marca br. nie zbierzemy tej kwoty, to będziemy musieli ogłosić likwidację Fundacji – mówi Aneta Olkowska. – Z krwawiącym sercem pozbawimy tym samym setki osób z niepełnosprawnościami pracy, samodzielnego, godnego życia. A tego nikt z nas nie chce. Życie ludzkie jest tak nieprzewidywalne, że nie wiadomo, w którym momencie możemy znaleźć się po tej drugiej stronie.

Twórcy Fundacji mocno wierzą w to, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda im się zebrać kwotę potrzebną do przetrwania i dalszego funkcjonowania fundacji. Działania można wesprzeć na stronie www.kruszymymury.pl

Komentarze (1)

Marek

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Udowadniają, że pomimo niepełnosprawności można pomagać innym. Super. Warto wspierać takich ludzi.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook