Warszawsko-praska

15:01 / 11-07-2018

Suspensa dla księdza Lemańskiego zawieszona

Bp Romuald Kamiński postanowił o zawieszeniu do odwołania suspensy nałożonej na ks. Wojciecha Lemańskiego po tym, jak duchowny zwrócił się z prośbą o podjęcie pracy duszpasterskiej poza Diecezją Warszawsko-Praską. Ks. Lemański rozpocznie posługę na terenie Archidiecezji Łódzkiej – poinformowało KAI Biuro Prasowe Diecezji Warszawsko-Praskiej.

09:44 / 09-07-2018

Świętość w małżeństwie – rekolekcje dla rodzin

Jak być dobrą żoną? Co to znaczy być świętym mężem? Jak wzajemnie się słuchać i przebaczać sobie? – to tylko niektóre z tematów podejmowanych w czasie tygodniowych rekolekcje dla rodzin, które zakończyły się w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Poprowadziły je Siostry Uczennice Krzyża. W programie były konferencje, warsztaty, czas na osobistą modlitwę oraz bycie w rodzinie. – Celem tego czasu były stworzenie małżonkom przestrzeni w które mogli się spotkać ze sobą i z Bogiem oraz danie im konkretnych narzędzi do pracy na cały roku – powiedział s. Agata Łukasik CSDC.

15:30 / 04-07-2018

Abp Hoser o wandalizmie pod kurią: konfrontacja dobra ze złem

Młodzież potrzebuje radykalizmu Ewangelii – podkreślił abp Henryk Hoser. Przed wylotem do Medjugorie z misją specjalnego wysłannika Ojca Świętego arcybiskup przewodniczył Mszy św. w kaplicy na Lotnisku Chopina, w czasie której pożegnał się z najbliższymi współpracownikami. Wraz z nim liturgię koncelebrował bp Marek Solarczyk i krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.

19:15 / 01-07-2018

Warszawa: ruszyła 34. Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu

„W mocy Ducha Świętego” – to hasło 34 Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego do Miejsca Piastowego. Zainaugurowała ją uroczysta msza św. w stołecznej archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela u grobu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, propagatora trzeźwości. Na pątniczy szlak liczący 400km wyruszyło 100 młodych osób, którzy chcą modlić się za osoby uzależnione.

11:33 / 01-07-2018

Poszukiwane listy księdza Popiełuszki

W związku z oczekiwaną kanonizacją bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz rosnącym zainteresowaniem jego osobą, Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz Parafia św. Stanisława Kostki chcą przeprowadzić akcję ogólnopolskiej zbiórki listów pisanych przez legendarnego kapelana ludzi pracy, pamiątek po nim i zdjęć z jego osobą.

18:07 / 30-06-2018

Bp Kamiński: liturgią jest całe nasze życie

Liturgią jest całe nasze życie – podkreślił bp Romuald Kamiński przekonując, że prawdziwa wartość ludzkiego życia opiera się na trosce o trwanie w jedności z Chrystusem. W czasie uroczystej Mszy św. biskup warszawsko-praski poświęcił dziś nowe organy mechaniczne w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim. Parafia świętuje w tym roku 30-lecia swojego istnienia. W czasie uroczystości dziękowano również za 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

10:11 / 30-06-2018

Zmiany personalne w diecezji warszawsko-praskiej

Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński wręczył duchownym diecezji dekrety na nowe placówki duszpasterskie. Publikujemy komunikat dotyczący zmian personalnych proboszczów i wikariuszy oraz innych zmian w diecezji warszawsko-praskiej. Na emeryturę przechodzą: Ksiądz Ryszard Mierzejewski, proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Latowiczu – zamieszka w Domu Księży Emerytów w Otwocku Ksiądz Józef Skarpetowski, proboszcz Parafii św. Brata Alberta w Wesołej-Zielonej – zamieszka w tejże […]

16:38 / 29-06-2018

Szkoła Animatorów Misyjnych pierwszego stopnia

Wykłady z misjologii, szkolenia z social media, warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne oraz spotkania z misjonarzami złożyły się na czterodniową Szkołę Animatorów Misyjnych (SAM) zorganizowaną przez Papieskie Dzieła Misyjne (PDM) w Polsce. Odbyła się ona w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W zjeździe wzięły udział 49 osoby z 15 diecezji, w większości to ludzie świeccy.

09:21 / 27-06-2018

Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY”

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY” zaliczany jest do najpoważniejszych warszawskich festiwali i najpoważniejszych festiwali organowych w Europie. Powstał w 1994 r. z inicjatywy polskiego organisty Przemysława Kapituły, który jest kierownikiem artystycznym festiwalu. Koncerty festiwalowe odbywają się każdego roku przez trzy letnie miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień) w kolejne niedziele o godz. 16.00 w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska 8).

19:12 / 23-06-2018

Warszawa-Praga: VII Diecezjalny Zjazd Rodzinnych Kół Różańcowych

Pod hasłem „Różaniec modlitwą wolności” odbył się VII Diecezjalny Zjazd Rodzinnych Kół Różańcowych. Członkowie Róż spotkali się w Ośrodku Duszpasterskim pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie. Centralnym punktem była uroczysta msza św. pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. Poprzedziła ją konferencja o. Grzegorza Filipiuka z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów oraz świadectwa osób, które dzieliły się działaniem Boga w swoim życiu.

1 2 3 198
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.