Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warszawsko-praska

16:30 / 28-05-2017

Abp Hoser: Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu

Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu – podkreślił abp Henryk Hoser. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w warszawskim Aninie. Parafia świętowała jubileusz 75-lecia swojego powstania i 25-lecia konsekracji.

18:40 / 25-05-2017

Bp Romaniuk: kapłan powinien być człowiekiem miłosierdzia

Kapłan powinien być człowiekiem miłosierdzia, który pomaga innym na drodze wiary – podkreślił bp senior Kazimierz Romaniuk. W bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika jubileusz 25 lat kapłaństwa świętował pierwszy rocznik księży wyświęconych w nowoutworzonej diecezji warszawsko-praskiej. W uroczystej liturgii dziękowano Bogu za dar powołania 14 kapłanów, w tym bp. pomocniczego Mareka Solarczyka.

12:36 / 22-05-2017

Warszawa: doroczne spotkanie środowiska medycznego stolicy

Miłosierdzie wydobywa człowieka ze zła dając mu nadzieję – podkreślił bp Henryk Ciereszko. Biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej był gościem dorocznego spotkania środowisk medycznych Warszawy. Odbyło się ono w Parafii Świętej Rodziny na stołecznym Zaciszu. Zjazd zainaugurowała Msza św., po której odbyła się konferencja poświęcona roli kierownictwa duchowego w życiu wiary.

21:26 / 20-05-2017

Abp Hoser: Miłość otwiera nasze oczy i nasze serca na drugiego człowieka

Miłość otwiera nasze oczy i nasze serca na drugiego człowieka – podkreślił abp Henryk Hoser podczas obchodów 25-lecia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. centralnym punktem jubileuszu była uroczysta msza św. w bazylice katedralnej Świętego Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Zgromadziła ona liczne grono wolontariuszy którzy na co dzień angażują się w pomoc potrzebującym na terenie parafii i szkół .

14:35 / 20-05-2017

Bp Solarczyk do diakonów: Bądźcie zawsze wierni Boże łasce niosąc innym Miłość Pana

Bądźcie zawsze wierni Boże łasce niosąc innym Miłość Pana – zaapelował do diakonów bp Marek Solarczyk. W czasie uroczystej Mszy św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku udzielił on święceń diakonatu siedmiu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

10:01 / 19-05-2017

Abp Hoser: Bez uznania prawdy obiektywnej nie ma zgody, porozumienia oraz solidarności

Bez uznania prawdy obiektywnej niemożliwa staje się zgoda, porozumienie oraz solidarności – podkreślił abp Henryk Hoser. Bp warszawsko-praski przewodniczył w czwartek wieczorem uroczystościom w parafii Św. Faustyny w Helenowie podczas której poświęcił w świątyni ołtarz.

13:18 / 18-05-2017

Abp Hoser: owocność naszego apostolstwa zależy od zjednoczenia z Bogiem

Owocność naszego życia i apostolstwa zależy od zjednoczenia z Bogiem – podkreślił abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski spotkał z wyższymi przełożonym żeńskich zgromadzeń zakonnych z terenu diecezji. Doroczny zjazd rozpoczął się uroczystą Mszą św.

15:00 / 15-05-2017

Raport o religijności i przynależności narodowej w Europie środkowo-wschodniej

W siedzibie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie trwa konferencja pt. „Religijność i przynależność narodowa w Europie Środkowo-Wschodniej”, organizowana przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Pew Research Center z USA. Alan Cooperman, dyrektor Pew Research Center zaprezentował badania dotyczące religijności w 19 krajach Europy środkowo-wschodniej.

19:55 / 14-05-2017

Warszawa: Radiowe Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym

Mamy naśladować Maryję w Jej całkowitym zwierzeniu Bogu – zachęcał dziś o. Adam Schulz SJ. Uroczystą mszą św. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli, rozpoczęły w stolicy Radiowe Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym organizowane przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego we współpracy z radiem Warszawa.

09:30 / 14-05-2017

Abp Hoser: Przez Maryję Bóg chce ofiarować światu pokój

Najświętsza Maryja Panna jest najlepszą przewodniczką. Przez Nią Bóg chce ofiarować ludzkości pokój – podkreślił abp Henryk Hoser. W setną rocznicę objawień fatimskich biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystościom odpustowym w prowadzonym przez wspólnotę Chemin-Neuf ośrodku duszpasterskim w Mistowie. Do tego wydarzenia wierni przygotowywali się przez trzy dni, poprzez modlitwę o uzdrowienie oraz procesję fatimską połączoną z aktem Zawierzenia Maryi.

1 2 3 166
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.