Warszawsko-praska

16 stycznia 2019 | 21:55

Sesja naukowa „Kim jest pacjent?”

Największym problemem służby zdrowia nie są dziś fundusze, ale brak podmiotowego podejścia do chorego – stwierdził bp Romuald Kamiński, Przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia KEP. W Akademiku Praskim odbyła się sesja naukowa zatytułowana „Kim jest Pacjent?”, zorganizowana przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia, oraz Fundację Razem w Chorobie. Rozmawiano m.in. o miejscu chorego w machinie medycznej.

16 stycznia 2019 | 18:05

Bp Kamiński na temat wpisu ks. Dunin-Borkowskiego

Niewłaściwe korzystanie z mediów społecznościowych to znacznie szerszy i poważniejszy problem, z którym musi się zmierzyć całe społeczeństwo – powiedział bp Romuald Kamiński, nawiązując do wpisu ks. Jacka Dunina-Borkowskiego w mediach społecznościowych.

15 stycznia 2019 | 16:08

Jak wspierać małżeństwa mieszane wyznaniowo?

Bez względu na wyznanie trzeba podejmować wszelkie wysiłki dla uświęcenia wspólnot małżeńskich. Bez mocnej duchowo i moralnie rodziny następuje degradacja życia społecznego – ostrzegł bp Romuald Kamiński. W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyło się Akademickie Spotkanie Ekumeniczne w którym wzięli udział członkowie Polskiej Rady Ekumenicznej. Myślą przewodnią było “Duszpasterstwo małżeństw mieszanych wyznaniowo”, a centralnym punktem spotkania – wspólne nieszpory.

15 stycznia 2019 | 13:08

Prawie 100 wiernych z polskiego duszpasterstwa przyjęło szkaplerz

Około stu osób – Polaków, wśród których były także dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. – przyjęło szkaplerz karmelitański w parafii pw. św. Mikołaja z Bari w Ostii-Lido pod Rzymem. Od ponad dziesięciu lat gromadzą się tu wierni objęci duszpasterstwem przez ks. prał. dr. Adama Dalacha, kapłana z diecezji kieleckiej, który prze dwie kadencje był koordynatorem duszpasterstwa Polaków we Włoszech.

15 stycznia 2019 | 10:42

Duchowny ukarany za wpisy na Twitterze

Ks. Jacek Dunin-Borkowski nie po raz pierwszy zachowuje się w sposób niegodny w przestrzeni Internetu, choć już dwukrotnie był upominany. Dlatego władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym – brzmi komunikat kurii warszawsko-praskiej w sprawie kapłana, który skomentował akcję modlitewną w intencji śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

15 stycznia 2019 | 00:00

Nienawiść to droga do nikąd

Śmierć śp. Pawła Adamowicza uczy nas, że nienawiść i przyzwolenie na to, by ona się rozszerzała, to droga donikąd. Nigdy nie wolno deptać godności człowieka – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w intencji zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W żałobnej Eucharystii pod przewodnictwem metropolity warszawskiego uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym prezydent Andrzej Dudą i premier Mateusz Morawiecki.

14 stycznia 2019 | 12:07

Bp Solarczyk do uczestników ŚDM: bądźcie autentycznymi świadkami wiary

Bądźcie w Panamie autentycznymi świadkami wiary – zaapelował do młodzieży bp Marek Solarczyk. Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży wcześnie rano odprawił w kaplicy warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina Mszę św. dla 102 uczestników ŚDM z diecezji warszawsko-praskiej. Polecieli oni do Panamy w pierwszej grupie z Polski. Wraz z nimi na pokładzie dreamlinera 787-9 są 294 osoby z dziesięciu diecezji, w tym kilkunastu kapłanów oraz trzech biskupów. Lot ma potrwać 11 godzin.

13 stycznia 2019 | 18:47

Bp Kamiński do oazowiczów: jesteście skarbem Kościoła

Jesteście skarbem Kościoła – powiedział do oazowiczów bp Romuald Kamiński zachęcając ich do odważnego dzielenia się wiarą z innymi. Niedziela Chrztu Pańskiego to patronalne święto Ruchu Światło-Życie. Zgodnie z tradycją jego członkowie spotkali się na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. W tym roku uroczystej liturgii w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przewodniczył ordynariusz warszawsko-praski.

12 stycznia 2019 | 23:58

Bp Kamiński do zespołów Caritas: nigdy nie przekreślajmy siebie i innych

Nigdy nie przekreślajmy siebie i innych – zaapelował bp Romuald Kamiński. W kaplicy kurialnej odbyło się świąteczne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zjazd zainaugurowała uroczysta Msza św.

12 stycznia 2019 | 14:17

Bp Kamiński: wychowanie religijne jest jedną ze spraw fundamentalnych

Kwestia wychowania religijnego jest jedną ze spraw fundamentalnych. Od tego na ile dzieci i młodzież poznają Ewangelię i w oparciu o jej wartości ukształtują swoje dorosłe życie będzie zależał ich przyszłość, jak i przyszłość całego społeczeństwa – powiedział w rozmowie z KAI bp Romuald Kamiński.

1 2 3 212
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.