Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warszawsko-praska

13:23 / 16-11-2017

Warszawa-Praga: Caritas apeluje o pomoc dla poszkodowanych

Większość mieszkańców straciła wszystko, uciekając z płonącego budynku bez pieniędzy, dokumentów, leków czy ubrań na zmianę. W nocy z 7 na 8 listopada w kamienicy przy ulicy Siedleckiej 34 na warszawskiej Pradze miał miejsce wybuch gazu. Diecezjalne Caritas apeluje o pomoc dla poszkodowanych.

09:25 / 15-11-2017

Abp Hoser: śmierć przeżywana z Bogiem to człowieka błogosławieństwo

Śmierć przeżywana z Bogiem jest dla człowieka błogosławieństwem – podkreślił abp Henryk Hoser. Bp warszawsko-praski przewodniczył wczoraj wieczorem uroczystościom w Domu Księży Emerytów w Otwocku, gdzie przybyła peregrynująca po diecezji kopia Jasnogórskiego Wizerunku Pani Częstochowskiej.

08:26 / 15-11-2017

Bp Kamiński: miarą miłości Ojczyzny jest wzajemny szacunek

Miarą miłości Ojczyzny jest wzajemny szacunek i ofiarna służba – podkreślił bp Romuald Kamiński. W ramach obchodów święta niepodległości strażacy z terenu Mazowsza spotkali się w katedrze warszawsko-praskiej, gdzie mieszczą się relikwie ich patrona św. Floriana, by wspólnie modlić się intencji Ojczyzny oraz za tych którzy polegli w walce o wolności i suwerenność Polski.

17:20 / 08-11-2017

Zwierzchnik polskiego prawosławia wzywa do wsparcia inicjatywy #ZatrzymajAborcje

W odezwie skierowanej do duchowieństwa i wiernych Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abp Sawa odnosi się z uznaniem do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcje. Metropolita Warszawy i całej Polski apeluje o składanie podpisów pod projektem ustawy oraz błogosławi wszystkim, którzy upominają się o prawa dzieci nienarodzonych.

15:10 / 06-11-2017

Warszawa: nuncjusz apostolski odwiedził Centrum Formacji Misyjnej

Pomaganie człowiekowi daje szczęście. Sam byłem nuncjuszem w krajach misyjnych i wiem, jak wygląda praca misjonarzy duchownych, zakonnych i świeckich. Nie pomagają wielkim tego świata, ale właśnie tym najbardziej potrzebującym, którzy nie mają czym się odpłacić, jak tylko tym, że cenią Jezusa i starają się żyć zgodnie z Jego nauką. To jest radość misjonarza – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce podczas Mszy św. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

19:50 / 04-11-2017

Warszawa: 223 rocznica Rzezi Pragi

Mszą św. w katedrze świętego Michała Archanioła i świętego Floriana uczczono rocznicę Rzezi Pragi – masakry, której w czasie insurekcji kościuszkowskiej, 223 lata temu dokonały wojska rosyjskie. Eucharystii przewodniczył biskup koadiutor Romuald Kamiński. Przyszyły ordynariusz warszawsko-praski apelował w homilii, aby upamiętniając rocznicę nie zatrzymywać się jedynie na wspominaniu rzezi, ale wyciągać wnioski, które przyniosą owoce w przyszłości. Po zakończonej liturgii odbyły się koncert patriotyczny oraz przemarsz pod cerkiew świętej Marii Magdaleny, gdzie stoi krzyż upamiętniający ofiary Rzezi Pragi.

16:14 / 03-11-2017

Abp Hoser: śmierć jest bramą do szczęścia wiecznego

Śmierć jest bramą do szczęścia wiecznego – powiedział abp Henryk Hoser. W auli kurialnej odbyła się uroczysta Msza św. za zmarłych kapłanów diecezji warszawsko-praskiej, podczas której dziękowano Bogu za dar ich życia oraz dobro które uczynili. Liturgię wraz z ordynariuszem koncelebrował biskup koadiutor Romuald Kamiński, bp Marek Solarczyk oraz licznie zgromadzone duchowieństwo.

17:09 / 01-11-2017

Abp Hoser: Podobieństwo do Boga to nasza promocja do nieba

Podobieństwo do Boga to nasza promocja do nieba – podkreślił abp Henryk Hoser zachęcając do życia błogosławieństwami. Centralne obchody uroczystości wszystkich świętych w diecezji warszawsko-praskiej odbyły się na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Liturgii po której odbyła się procesja podczas której modlono się za zmarłych przewodniczył abp Henryk Hoser.

15:57 / 01-11-2017

Bp Kamiński przewodniczył Mszy św. na jednym z największych cmentarzy w Europie

Świętość, to życie w bliskości Miłości Boga – podkreślił bp Romuald Kamiński. W uroczystość Wszystkich Świętych biskup koadiutor diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy św. na Cmentarzu Bródnowskim – jednej z największych nekropolii nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Po liturgii odbyła się uroczysta procesja podczas której, przywołując wstawiennictwem wszystkich świętych, modlono się za dusze zmarłych.

09:28 / 29-10-2017

Abp Hoser: Wiara i sukcesja apostolska to wyznaczniki prawdziwości Kościoła

Bez wiary apostolskiej i sukcesji apostolskiej nie ma mowy o Kościele założonym przez Jezusa Chrystusa – podkreślił abp Henryk Hoser. W święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza ordynariusz warszawsko-praski przewodniczył uroczystej mszy św. w parafii. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy gdzie rozpoczęło się nawiedzenie peregrynującej po diecezji kopii Jasnogórskiego Wizerunku.

1 2 3 176
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.