Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warszawsko-praska

10:52 / 23-07-2017

Bp Guzdek do policjantów: bądźcie ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa

– Proszę Was wszystkich, którzy nosicie niebieskie mundury, abyście zawsze byli ludźmi pokoju oraz sługami bezpieczeństwa. Zabiegajcie o prawość waszych sumień – zachęcał podczas Mszy św. w stołecznej Bazylice św. Krzyża biskup polowy Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa policji. Dziś obchodzona jest 98. rocznica powstania policji. W południe w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbędą się Centralne obchody Święta Policji.

12:24 / 22-07-2017

Nie żyje ks. kan. Marek Janicki

W wieku 76. lat zmarł ks. kan. Marek Janicki, były proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Duchowny odszedł w sobotę, 22 lipca br. ok. godziny 1:30, w 54. roku kapłaństwa. Przebywał wówczas w Domu Księży Emerytów w Łomiankach (Kiełpinie).

20:16 / 09-07-2017

Warszawa: rozpoczęła się 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Uroczystą mszą św. sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach zainaugurowano 29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży, organizowaną przez zakon pijarów. W zmaganiach odbywających się na polu sportowym, kulturalnym i religijnym weźmie w tym roku udział ok 1,5 tys. młodych z ośmiu krajów Europy. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie z Białorusi i Ukrainy.

21:30 / 01-07-2017

Ponad 35 tys. osób na rekolekcjach „Jezus na Stadionie”

O nawrócenie i przemianę ludzkich serc, uzdrowienie ciała dla chorych i uzależnionych oraz odnowę życia społecznego i politycznego w Polsce i na świecie modlą się uczestnicy rekolekcji Jezus na Stadionie, które odbywają się Warszawie. Bierze w nich udział ok. 35 tys. ludzi z kraju i z zagranicy, którzy przez cały dzień trwają na wspólnej modlitwie na Stadionie Narodowym słuchając min. konferencji o. Johna Baptista Bashobory. Czuwającym towarzyszy kopia Jasnogórskiej Ikony, która peregrynuje po kolejnych polskich diecezjach. – To jest nasza Matka –- uzdrowienie chorych , ucieczka grzeszników, pocieszycielka strapionych, wspomożenie wiernych – powiedział abp Henryk Hoser.

19:45 / 01-07-2017

Abp Hoser: zawierzmy nasze życie Bogu przez ręce Maryi – Naszej Matki, Opiekunki i Przewodniczki

Zawierzmy nasze życie Bogu przez ręce Maryi –Naszej Matki, Opiekunki i Przewodniczki – mówił abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystej Mszy św. w czasie rekolekcji Jezus na Stadionie, które od rana trwają w stolicy. Przebiegają one pod hasłem ”Szczęśliwy naród, który wielbi Pana”. Przez cały dzień uczestnikom spotkania towarzyszy kopia ikony jasnogórskiego wizerunku, który peregrynuje po kolejnych polskich diecezjach. W czuwaniu bierze udział ok. 35 tys. osób.

18:02 / 30-06-2017

Warszawa: kilkadziesiąt tysięcy uczestników rekolekcji Jezus na Stadionie

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej Polski weźmie w sobotę udział w rekolekcjach ‚Jezus na Stadionie’. Piąte, jubileuszowe uwielbienie Jezusa w Mocy Ducha Świętego, które poprowadzi o. John Baptist Bashobora, nawiedzi peregrynująca po kolejnych polskich diecezjach kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

17:35 / 30-06-2017

Apel KEP o lepszą opiekę nad matką w trudnej ciąży

Niezbędna jest lepsza opieka nad matką będącą w trudnej ciąży – zwraca uwagę przewodniczący Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP abp Henryk Hoser. Zwrócił też uwagę na konieczność podjęcia troski wychowawczej o chore, bądź niepełnosprawne dzieci, które po urodzeniu są opuszczane przez rodziców.
W czasie piątkowego posiedzenia, Zespół zajął się kwestią oceny istniejącego prawa oraz inicjatyw legislacyjnych chroniących ludzkie życie we wszystkich stadiach jego istnienia.

15:11 / 28-06-2017

Abp Hoser: Ojcostwo i macierzyństwo duchowe to integralne części chrześcijańskiego powołania

Ojcostwo i macierzyństwo duchowe to integralne części chrześcijańskiego powołania – powiedział abp Henryk Hoser. Z okazji dziewiątej rocznicy ingresu do katedry warszawsko-praskiej przewodniczył on uroczystej Mszy św. w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana. Liturgia była także zapowiedzią jego imienin które przypadają 14 lipca.

16:00 / 27-06-2017

Warszawa-Praga: Ponad 700 dzieci i młodzieży weźmie udział w koloniach diecezjalnej Caritas

Ponad 700 dzieci i młodzieży pojedzie w tym roku na wakacje z Warszawsko-Praską Caritas. Kolonie odbędą się w czterech turnusach w trzech miejscowościach. Myślą przewodnią wyjazdów będą słowa „Ten jest dobry, kto chce być dobrym”, nawiązujące do postaci św. Brata Alberta. Opiekę nad uczniami będzie sprawowało ok. 80 wychowawców, którzy wyjadą jako wolontariusze.

14:50 / 26-06-2017

Trwają zapisy na rekolekcje „Jezus na stadionie”

Już w najbliższą sobotę 1 lipca na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się V Jubileuszowe Uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego, które poprowadzi ks. dr John Bashobora wraz z ekipą JNS. Po raz kolejny mieszkańcy całej Polski będą mieli okazję zjednoczyć się, pomodlić, a także wspólnie przeżyć Złoty Jubileusz Odnowy Charyzmatycznej oraz 300-lecie Koronacji Matki Bożej Jasnogórskiej.

1 2 3 167
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.