Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Warszawsko-praska

14:30 / 20-02-2017

Abp Hoser: Tydzień Modlitw o Trzeźwość to szansa na zjednoczenie wszystkich Polaków

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w dniach 26 lutego – 4 marca oraz zapowiadany na wrzesień Narodowy Kongres Trzeźwości są wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków – uważa abp Henryk Hoser.

10:35 / 19-02-2017

Bp Janocha: najważniejszym zadaniem sztuki jest pomoc w odkrywaniu Boga

Najważniejszym zadaniem sztuki jest pomóc odkryć obraz Boga w człowieku – podkreślił bp Michał Janocha. W liturgiczne wspomnienie bł. Fra Angelico, patrona artystów, twórców i historyków sztuki w stołecznym kościele św. Dominika na Służewie odbyła się uroczysta msza św. w intencji ludzi kultury. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

09:43 / 14-02-2017

Bp Solarczyk: modlitwa ma moc przemiany świata

Modlitwa ma moc przemiany świata – podkreślił bp Marek Solarczyk. W podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze odbyło się spotkanie liderów Żywego Różańca zaangażowanych w dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci, którzy jeżdżąc po parafiach dają świadectwo swojej wiary.

17:09 / 13-02-2017

Bp Solarczyk: kto żyje w jedności z Bogiem, odkrywa Jego dary w świecie

Uroczystościami w Zakładzie Opieki Leczniczej dla Przewlekle Chorych w Śródborowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia, zakończyły się w diecezji warszawsko-praskiej obchody Światowego Dnia Chorego. W Mszy św. bp Marek Solarczyk podkreślił, że tylko ten, kto żyje w jedności z Bogiem, umie odkrywać Jego dary i znaki w świecie.

10:35 / 13-02-2017

Bp Solarczyk: zróbmy wszystko, by być wiernymi charyzmatowi

Nie zatrzymujmy się nad ilością powołań, ale zróbmy wszystko by być wiernymi charyzmatowi – podkreślił bp Marek Solarczyk. Uroczystą mszą św. w Domu Prowincjalnym Prowincji Matki Bożej Królowej Polski Zgromadzenie Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo na warszawskim Marysinie rozpoczęła się wizytacja generalna. Poprowadzi ją Przełożona Generalna Matka Maria Celestyna Giertych wraz z siostrami radnymi.

17:24 / 11-02-2017

Abp Hoser o misji specjalnego wysłannika do Medjugorje: Kościół chce adekwatnie odpowiedzieć na potrzeby pielgrzymów

Abp Henryk Hoser został dziś mianowany specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorje. Celem powierzonej mu misji jest dokładniejsze poznanie sytuacji duszpasterskiej w tamtym miejscy tak, by Kościół katolicki mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających tam pielgrzymów. – W ciągu roku do Medjugorje w diecezji Mostar przybywa ok 2,5 mln pątników z różnych krajów, a co za tym idzie również o odmiennej wrażliwości religijnej i wychowanych w innej specyfice Kościoła lokalnego. Potrzeba więc, by prowadzone na miejscu duszpasterstwo pomagało tym ludziom w głębszym przeżywaniu ich wiary – powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji bp warszawsko-praskiej.

16:22 / 11-02-2017

Bp Solarczyk: poprzez modlitwę, post i jałmużnę możemy nieść pomoc cierpiącym

Poprzez modlitwę, post i jałmużnę możemy nieść pomoc cierpiącym – podkreślił bp Marek Solarczyk podczas centralnych uroczystości z okazji 25-tego Światowego Dnia Chorego w diecezji warszawsko-praskiej. Odbyły się one w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes na Pradze.

12:00 / 10-02-2017

Abp Hoser dziękuje za modlitwę i wsparcie w czasie choroby

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania mi życia – oświadczył abp Henryk Hoser. W specjalnym przesłaniu z okazji 25-tego Światowego Dnia Chorego skierowanym do słuchaczy Radia Warszawa i widzów diecezjalnej telewizji internetowej Salve TV biskup warszawsko-praski podkreślił, że cierpienie jest drogą do zbawienia. Zaapelował jednocześnie o przywrócenie chorym należnego im miejsca w społeczeństwie.

21:35 / 08-02-2017

Bp Solarczyk: Tylko Bóg zna odpowiedź na pytanie o sens cierpienia

Tylko Bóg zna odpowiedź na pytanie o sens cierpienia – powiedział bp Marek Solarczyk. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej odwiedził małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

12:09 / 07-02-2017

Cieszyn na trasie europejskiego szlaku Reformacji

Do Cieszyna dotarł we wtorek w nocy reformacyjny bus – ogromna ciężarówka, która w roku 500-lecia wystąpień Marcina Lutra odbywa trasę po Europie odwiedzając 67 miast związanych z Reformacją. Wizycie jubileuszowego pojazdu, który oficjalnie powitany będzie w tym mieście 8 lutego, towarzyszyć będą wykłady, spotkania z ewangelickimi duchownymi, uroczysta sesja Rady Miasta i szereg wydarzeń kulturalnych.

1 2 3 158
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.