Warszawsko-praska

10:43 / 18-03-2018

Warszawa: „Biblijne recepty dla medyków”

– Nie ma wiary bez słuchania Bożego słowa – powiedział ks. Jarosław Mrówczyński. W auli kurialnej na warszawskiej Pradze rozpoczęły się Wielkopostne Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia z obu warszawskich diecezji, które prowadzi s. Judyta Pudełko PDDM. Przebiegają pod hasłem „Biblijne recepty dla medyków”. Mszy św. pierwszego dnia ćwiczeń duchownych przewodniczył zastępca Sekretarza Generalnego KEP ks. Jarosław Mrówczyński. Wraz z nim liturgię koncelebrował Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.

18:13 / 17-03-2018

Bp Kamiński: zawierzenie Bogu fundamentem życia duchowego

Zawierzenie Bogu jest fundamentem życia duchowego – podkreślił bp Romuald Kamiński. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze odbyły się doroczne diecezjalne uroczystości Legionu Maryi. W czasie mszy św. członkowie Katolickiego Ruchu Apostolstwa Świeckich odnowili swoje oddanie Matce Bożej.

17:56 / 17-03-2018

Bp Solarczyk do katechetów: pomagajcie młodym spotkać Boga i zaufać Mu

Bądźcie ludźmi zawierzenia, którzy pomogą młodym spotkać Boga i zaufać Mu – zaapelował do katechetów bp Marek Solarczyk. Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy św. podczas Diecezjalnego Wielkopostnego Dnia Skupienia dla nauczycieli religii. Naukę ascetyczną wygłosił Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie ks. Jakub Kowlaczyk.

06:58 / 17-03-2018

Eksperci KEP: zaniechanie uporczywej terapii nie jest eutanazją

Zaniechanie uporczywej terapii nie oznacza zgody na eutanazję – podkreślił w rozmowie z KAI nowy Przewodniczący Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych bp Józef Wróbel. W czasie piątkowego posiedzenia które odbyło się na stołecznej Pradze zakończono prace nad nowym dokumentem poświęconym tzw. uporczywej terapii. Jest to wyjście naprzeciw dylematom etycznym wielu środowisk, które mają do czynienia z pacjentami terminalnymi oraz rodzin chorych.

18:57 / 15-03-2018

Bp R. Kamiński: bez oparcia się na Bogu nic nie zdołamy uczynić

Bez oparcia się na Bogu nic nie zdołacie uczynić – przypomniał osobom konsekrowanym bp Romuald Kamiński. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych biskup warszawsko-praski spotkał się z wyższymi przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych z terenu diecezji. Doroczny zjazd rozpoczął się uroczystą Mszą św.

10:11 / 12-03-2018

Bp Kamiński: Nie ma chrześcijaństwa bez świadectwa miłości

Nie ma chrześcijaństwa bez świadectwa miłości – podkreślił bp Romuald Kamiński. W czwartą niedzielę Wielkiego Postu zwaną ‚niedzielę laetare’ biskup warszawsko-praski przewodniczył mszy św. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie, będącego wotum wdzięczności za obecność Ojca Świętego w miejscu Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

15:41 / 11-03-2018

Warszawa: Finał diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów

Bez znajomości Pisma Świętego trudno mówić o znajomości Chrystusa – zwraca uwagę diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej ks. Konrad Biskup. W podziemiach bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. W tym roku temat związany był z Księgą Rodzaju.

22:33 / 10-03-2018

Bp Kamiński: bez wierności Ewangelii nie ostoi się nasze życie osobiste i społeczne

Bez wierności Ewangelii nie ostoi się nasze życie osobiste i społeczne – ostrzegł bp Romuald Kamiński. W wigilię czwartej niedzieli Wielkiego Postu zwanej „niedzielą laetare” bp warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy św. w świątyni pw. Chrystusa Króla, która była kolejnym kościołem stacyjnym w stolicy.

19:55 / 08-03-2018

Bp M. Solarczyk: ludzkie życie zawsze ma wartość

Ludzkie życie zawsze ma wartość, nie tylko wtedy, kiedy człowiek jest produktywny – podkreślił bp Marek Solarczyk. We wspomnienie św. Jana Bożego biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył uroczystościom odpustowym w prowadzonym w stolicy przez bonifratrów Domu Opieki przy ulicy Sapieżyńskiej.

19:15 / 08-03-2018

Uczniowie katolickiego gimnazjum skonstruowali sondę kosmiczną

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. bł. Bronisława Markiewicza w Markach skonstruowali sondę kosmiczną, która 10 marca zostanie wysłana z jednodniową misją w stratosferę, na wysokość ok. 30 km n.p.m. Zebrane przez nią dane zostaną wykorzystane podczas zajęć szkolnych. – Nasi gimnazjaliści w ubiegłym roku wymyślili projekt edukacyjny, polegający na skonstruowaniu sondy kosmicznej, która zostanie wyniesiona do […]

1 2 3 187
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.