Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Warszawsko-praska

20:03 / 23-09-2017

Otwock: benedyktyńskie Sympozjum Jubileuszowe

Tylko świadectwo naszego życia i wiary jest w stanie pociągnąć innych do Boga – podkreślił abp Henryk Hoser w czasie obchodów 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. W Domu Generalnym w Otwocku odbyło się Benedyktyńskie Sympozjum Jubileuszowe w czasie którego przypomniano historię zgromadzenia oraz jego rolę w społeczeństwie.

17:32 / 22-09-2017

Wesoła: jutro śluby wieczyste do Wspólnoty Chemin Neuf

W sobotę 23 września w Wesołej pod Warszawą śluby wieczyste do Wspólnoty Chemin Neuf złożą siostry Edyta Klejn i Anna Parcheta. Chemin Neuf jest międzynarodową wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym, obecną w 60 krajach świata. We Wspólnocie uczestniczą kobiety i mężczyźni wszystkich stanów: kapłani, osoby konsekrowane, osoby stanu wolnego i małżeństwa.

15:56 / 21-09-2017

Abp Hoser do osób konsekrowanych: wierność charyzmatom jest warunkiem utrzymania tożsamości

Wierność charyzmatom jest warunkiem zachowania swej tożsamości – powiedział abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski spotkał się z przełożonymi żeńskich i męskich wspólnot zakonnych i instytutów życia konsekrowanego z terenu diecezji. Nawiązując do nauczania ostatnich papieży, zachęcał do aktywnego włączenia się w szeroko rozumiane duszpasterstwo rodzin.

10:29 / 20-09-2017

Bp Solarczyk: Modlitwa i pokuta to najskuteczniejsze środki ewangelizacji

Modlitwa i pokuta to najskuteczniejsze środki ewangelizacji – podkreślił bp Marek Solarczyk nawiązując do orędzia fatimskiego. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbyło się powakacyjne spotkanie Liderów Rodzinnych Kół Różańcowych, którzy propagują tę modlitwę jeżdżąc po parafiach. Owocem jest dynamiczny rozwój Żywego Różańca oraz Nieustanne Jerycho Różańcowe Diecezji Warszawsko-Praskiej w którym bierze udział ponad 2 tys. osób.

16:05 / 19-09-2017

Bp Romuald Kamiński objął urząd koadiutora diecezji warszawsko-praskiej

Zgodnie z prawem kanonicznym bp Romuald Kamiński, dotychczasowy bp pomocniczy diecezji ełckiej objął urząd koadiutora diecezji warszawsko-praskiej. Procedura odbyła się w obecności ordynariusza diecezji abp Henryka Hosera oraz członków kolegium konsultorów w siedzibie kurii. – Przyjmuję decyzję Ojca Świętego w duchu pokory i zawierzenia Bogu – powiedział bp Romuald Kamiński.

13:03 / 19-09-2017

Bp Kamiński do wiernych diec. warszawsko-praskiej: przychodzę z sercem otwartym

– Przychodzę z sercem otwartym i wielką potrzebą służby – powiedział bp Romuald Kamiński w wywiadzie udzielonym internetowej telewizji Salve TV. 14 września papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej biskupem koadiutorem w diecezji warszawsko-praskiej.

12:26 / 17-09-2017

Abp Hoser: wiara pozwala człowiekowi przyjąć i przeżyć cierpienie

Wiara pozwala człowiekowi przyjąć i przeżyć cierpienie – podkreślił abp Henryk Hoser. Peregrynująca po diecezji kopia Jasnogórskiego Wizerunku nawiedziła sanktuarium Krzyża Świętego w Jadowie. Znajdujące się w kościele od 1893 r. relikwie Krzyża Chrystusa ofiarował kard. Mieczysław Ledóchowski – metropolita poznański i gnieźnieński, prymas Polski w latach 1866–1886 i prefekt watykańskiej Kongregacji Rozkrzewiania Wiary.

15:37 / 16-09-2017

Abp Hoser: dobra medycyna ma charakter holistyczny

Matka Boża Nieustającej Pomocy została patronką Szpitala Powiatowego w Wołominie. Uroczystość nadania placówce imienia odbyła się z udziałem biskupa warszawsko-praskiego abp. Henryka Hoser, który podkreślił, że dobra medycyna to taka, która ma charakter holistyczny, a więc obejmuje całego człowieka – jego ciało i duszę. Uroczystości zwieńczyło poświęcenie lądowiska dla helikopterów.

11:21 / 16-09-2017

Abp Hoser: wierność własnej tożsamości warunkiem owocnego dialogu z innymi kulturami

Warunkiem owocnego dialogu z innymi kulturami i cywilizacjami jest wierność własnej tożsamości – podkreślił abp Henryk Hoser. W stołecznej bazylice Świętego Krzyża w piątek wieczorem odbyły się obchody upamiętniające ofiary sowieckiej napaści na Polskę we wrześniu 1939 roku zorganizowane przez Fundację Lwow i Kresy Południowo – Wschodnie.

16:31 / 15-09-2017

Medal „Benemerenti in opere evangelizationis” – nowa nagroda za wybitne zasługi dla misji

Kapituła Medalu „Benemerenti in opere evangelizationis”, przyznawanego za zasługi dla misji, na swym dzisiejszym, pierwszym posiedzeniu wybrała w Warszawie 12 laureatów, których nazwiska poznany na uroczystej gali 13 listopada na Zamku Królewskim. Nagroda została ustanowiona z okazji 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

1 2 3 173
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.