Warszawsko-praska

14:41 / 17-09-2018

Bp Kamiński do ojców duchownych: Skuteczne apostolstwo zależy od naszej osobistej świętości

Skuteczne apostolstwo zależy od naszej osobistej świętości. Im wyższy poziom duchowy, tym owocniejsza jest służba – powiedział bp Romuald Kamiński. W auli kurialnej odbyło się pierwsze spotkanie Dekanalnych Ojców Duchownych Diecezji Warszawsko-Praskiej.

19:09 / 16-09-2018

Abp Hoser: wszyscy ponosimy odpowiedzialność za Kościół

Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za Kościół – podkreślił abp Henryk Hoser przypominając, że nie jest to instytucja socjologiczna, ale Mistyczne Ciało Jezusa Chrystusa, które tworzą wszyscy ochrzczeni.

17:39 / 16-09-2018

Bp Kamiński do Ruchu Światło-Życie: codziennie zdajemy egzamin z przynależności do Chrystusa

Codziennie zdajemy egzamin z naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła – zwrócił uwagę bp Romuald Kamiński. Zgodnie z tradycją członkowie Ruchu Światło-Życie z diecezji warszawsko-praskiej zjechali się do katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na doroczny Dzień Wspólnoty. Zgromadził on zarówno młodzież, jak i małżeństwa z małymi dziećmi, czyli Domowy Kościół wraz z moderatorami by wspólnie dziękować Boga za owoce wakacyjnych rekolekcji. Uroczystej mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji.

14:09 / 15-09-2018

Otwock-Świder: Triduum Ruchu Szensztackiego w Polsce

„W przymierzu z Tobą Ojcze” – to hasło trwającego od czwartku dorocznego Triduum Ruchu Szensztackiego, w którym biorą udział przedstawiciele ze wszystkich diecezji w Polsce. Obrady odbywają się w Domu Prowincjalnym Sióstr Maryi przy Sanktuarium Wierności – Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze koło Otwocka. W czasie zjazdu ma miejsce podsumowanie całorocznej działalności i wypracowywany jest program na kolejne miesiące.

22:44 / 14-09-2018

Warszawa: uczczono ofiary katowni NKWD i UB

W przededniu 74. rocznicy wkroczenia na Pragę oddziałów Armii Czerwonej, w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika modlono się w intencji więzionych i zakatowanych na śmierć Polaków w latach 1944-1954 przez NKWD i UB. Mszy św. przewodniczył ks. infułat Lucjan Święszkowski.

15:44 / 13-09-2018

Abp Hoser: czystość serca jest drogą świętości

Czystość serca jest drogą świętości – podkreślił abp Henryk Hoser. Biskup senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. w Domu Świętej Faustyny w Ostrówku, podczas której poświecono kaplicę nowego Domu Pielgrzyma. Liturgię koncelebrował wraz z nim bp Romuald Kamiński wraz z bp. seniorem Kazimierzem Romaniukiem oraz księżmi dziekanami i dyrektorami wydziałów kurialnych.

18:22 / 11-09-2018

„Służyli Niepodległej…” wyjątkowa wystawa w Muzeum Wojska Polskiego

W Muzeum Wojska Polskiego odbyło się otwarcie wystawy „Służyli Niepodległej. Wojsko Polskie 1918-1939”. Zgromadzono na niej zabytki związane z okresem II rzeczpospolitej pozyskane w ostatnich latach dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej oraz darom od prywatnych kolekcjonerów. Wśród eksponatów znalazł się sztandar 26. Pułku Piechoty ukryty w 1939 r. w ogrodach Pałacu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej.

17:50 / 11-09-2018

Bp Solarczyk: nie zmarnujmy dynamizmu młodości

Młodzi niosą w sobie życie, które może odmienić oblicze świata, w tym Kościoła. Warto zatem nie tylko ich wspierać, ale wraz z nimi odczytywać znaki czasu – powiedział KAI przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk przed zbliżającym się Synodem Biskupów o młodzieży.

14:40 / 10-09-2018

Bp Kamiński: wiara pozwala nam zrozumieć sens choroby

Wiara pozwala nam zrozumieć sens życia i choroby – zwrócił uwagę bp Romuald Kamiński. Biskup warszawsko-praski poświęcił kaplicę w Domu Opieki dla osób starszych z całodobową opieką paliatywną. W ostatnich miesiącach placówka na stołecznym Targówku powiększyła się o nową część budynku w której jest miejsce dla 117 osób. Uroczystość zainaugurowała Msza św.

18:44 / 09-09-2018

Bp Kamiński: jedność małżeństwa to sprawa fundamentalna

Jedność małżeństwa to sprawa fundamentalna. Jej brak najmocniej dotyka dzieci i młodzież – podkreślił bp Romuald Kamiński. Ponad 13 tys. osób z całej Polski wzięło udział w uroczystościach odpustowych w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa. Ich centralnym punktem była Msza św. pod przewodnictwem biskupa warszawsko-praskiego, w czasie której poświęcono nowo wybudowaną świątynię w stylu neoromańskim. Podczas liturgii dziękowano za 90-lecie istnienia założonego przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego Loretto i 30-lecie pierwszej pielgrzymki do tego miejsca, którą poprowadził ks. Marian Moraczewski.

1 2 3 202
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.