Warszawsko-praska

12:29 / 20-01-2018

Bp Kamiński podczas ingresu: przychodzę, by służyć zbawieniu

Przychodzę by służyć zbawieniu ludu Bożego – powiedział bp Romuald Kamiński w czasie ingresu do katedry warszawsko-praskiej. W uroczystościach w stołecznej bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika bierze udział kilkudziesięciu biskupów na czele z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i Prymasem Polski przedstawiciele władza państwowych i samorządowych, kilkuset kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz wierni świeccy.

12:02 / 20-01-2018

Warszawa-Praga: ingres bp. Romualda Kamińskiego

W stołecznej bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika trwa ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej. W uroczystościach bierze udział kilkudziesięciu biskupów na czele z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i Prymasem Polski, przedstawiciele władza państwowych i samorządowych, kilkuset kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz wierni świeccy.

07:06 / 20-01-2018

Warszawa-Praga: dziś ingres bp Romualda Kamińskiego

Dziś odbędzie się ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej. Uroczystości w stołecznej bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika rozpoczną się o godz. 11.00. Weźmie w nich udział kilkudziesięciu biskupów na czele z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, przedstawiciele władza państwowych i samorządowych, kilkuset kapłanów, osób konsekrowanych oraz wierni świeccy. Będzie to czwarty z kolei ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej powstałej po podziale administracyjnym Kościoła w 1992 roku.

17:22 / 18-01-2018

W sobotę ingres bp Romualda Kamińskiego

W najbliższą sobotę 20 stycznia odbędzie się ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej. Uroczystości w stołecznej bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika rozpoczną się o godz. 11.00. Weźmie w nich udział kilkudziesięciu biskupów na czele z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, przedstawiciele władza państwowych i samorządowych, kilkuset kapłanów, osób konsekrowanych oraz wierni świeccy. Będzie to czwarty z kolei ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej powstałej po podziale administracyjnym Kościoła w 1992 roku.

10:49 / 16-01-2018

Bp Kamiński: bez modlitwy nie będzie jedności

Bez modlitwy nie będzie jedności – podkreślił bp Romuald Kamiński. W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyło się Akademickie Spotkanie Ekumeniczne, w którym wzięli udział członkowie Polskiej Rady Ekumenicznej. Tematem było „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – udział Kościołów w zachowaniu polskości i budowaniu państwa”.

21:28 / 14-01-2018

Bp Solarczyk do małżeństw: zawsze bądźcie otwarci na Boga

Zawsze bądźcie otwarci na Boga i wszystko co stanowi dar Jego życia i miłości – zachęcał małżonków bp Marek Solarczyk zwracając uwagę, że prawdziwa płodność wyraża się w prowadzeniu innych do Chrystusa, który jest źródłem pełni człowieczeństwa. Z okazji 10-lecia Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa przewodniczył on Mszy św. w prowadzonej przez księży marianów stołecznej parafii NMP Matki Miłosierdzia.

14:25 / 13-01-2018

Halinów: Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Prawdziwe piękno i bogactwo człowieka leży w jego sercu – podkreślił bp Romuald Kamiński. W parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie odbyło się świąteczne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, które zainaugurowała uroczysta Msza św.

09:46 / 08-01-2018

Abp Hoser: Boże prawo jest gwarancją szczęśliwego życia osobistego i społecznego

– Boże prawo jest gwarancją szczęśliwego życia osobistego, społecznego i politycznego – podkreślił abp Henryk Hoser. W święto Chrztu Pańskiego bp senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. W czasie liturgii parafia dziękowała byłemu ordynariuszowi za jego dziewięcioletnią posługę w diecezji, szczególnie za wyremontowanie i rekonsekrację świątyni będącej wotum narodu za „Cud nad Wisłą”.

17:53 / 07-01-2018

Bp Kamiński do oazowiczów: wiara to nie jest nasza osobista sprawa

Wiara to nie jest nasza osobista sprawa. Przyjmując Bożą łaskę jesteśmy zobowiązani do dawania świadectwa w naszym życiu – podkreślił bp Romuald Kamiński. W przypadający w Niedzielę Chrztu Pańskiego Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie przewodniczył on uroczystej mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

19:18 / 06-01-2018

Bp Kamiński: Bóg jest jedynym źródłem ludzkiego szczęścia

Bóg jest jedynym źródłem ludzkiego szczęścia – podkreślił bp Romuald Kamiński. W uroczystość Objawienia Pańskiego bp warszawsko-praski przewodniczył liturgii w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej skąd wyruszył na Pradze Orszak Trzech Króli. W kolorowym pochodzie przy akompaniamencie muzyki i śpiewie kolęd przeszedł ulicami dzielnicy ponad 4 tys. wiernych. W tym roku przyświecało im hasło: „Pokój i dobro”..

1 2 3 182
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.