Warszawsko-praska

15:25 / 23-05-2018

Warszawa: odbyły się centralne uroczystości kominiarzy

Niech nasze życie nie zostawia sadzy zła – zachęcał bp Marek Solarczyk. W bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze odbyły centralne uroczystości kominiarzy.

15:33 / 18-05-2018

W miejscu Cudu nad Wisłą powstaje sanktuarium Jana Pawła II

Na osiedlu Victoria w Radzyminie, który w 1999 r. odwiedził Jan Paweł II, trwa budowa sanktuarium ku czci świętego papieża. „Jestem wdzięczny za każdy gest życzliwości dla dzieła, które ma upamiętnić nie tylko bitwę, porównywaną do zwycięstwa pod Grunwaldem, ale także niezwykły pontyfikat papieża” – mówi ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz parafii.

06:36 / 18-05-2018

Ruszy WORTAL JP2 – katalog wszystkich materiałów związanych z Janem Pawłem II

WORTAL JP2 będzie pełnym katalogiem wszystkich istniejących materiałów związanych z Janem Pawłem II, które dokumentują jego życie i nauczanie – poinformowała 15 maja podczas konferencji prasowej Anna Olesiak, kierownik Działu Zasobów Cyfrowych Centrum Myśli Jana Pawła II. 18 maja 2020 roku, w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły ruszy WORTAL JP2. Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli […]

18:14 / 17-05-2018

Warszawa: Przewodnicząca Papieskiej Akademii Nauk Społecznych w ISKK

Prof. Margaret Archer, pełniąca funkcję Przewodniczącej Papieskiej Akademii Nauk Społecznych wzięła udział w seminarium badawczym w Instytucie Statystyki Kościoła Katolickiego. W spotkaniu oprócz gościa specjalnego wzięli udział prof. Krzysztof Koseła, Sławomir Nowotny i ks. Wojciech Sadłoń.

18:33 / 16-05-2018

Warszawa-Praga: Finał diecezjalnego konkursu „Młodzi kreatorzy mody miłości”

Krzysztof Skonieczny ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem został laureatem diecezjalnego konkursu dla uczniów klas I-III zatytułowanego „Młodzi kreatorzy mody miłości – Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej, na podstawie pobranego szablonu z wydziału katechetycznego, do ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczyste wręczenie nagród z rąk ordynariusza diecezji bp Romualda Kamińskiego odbyło się auli kurialnej.

18:59 / 13-05-2018

Warszawa: rozpoczęły się Radiowe Rekolekcje Ignacjańskie w Życiu Codziennym

Rozpoczęły się Radiowe Rekolekcje Ignacjańskie w Życiu Codziennym prowadzone przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego. Przez cztery tygodnie ich uczestnicy będą słuchać konferencji i wprowadzeń do medytacji, które trzy razy dziennie będą emitowane na antenie Radia Warszawa. Rekolekcje zainaugurowała uroczysta Msza św. w stołecznym sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli. Liturgii przewodniczył dyrektor programowy rozgłośni ks. Mariusz Wedziuk.

09:41 / 13-05-2018

Abp Hoser: prośmy Maryję o odnowienie naszego życia społecznego

Prośmy Maryję o odnowienia nasze życia społecznego. Jej moc nie zmalała. Ona jest z nami i wciąż może nas ratować – zaapelował abp Henryk Hoser w przypadającą 12 maja uroczystość Matki Bożej Łaskawej – patronki Warszawy.

16:16 / 12-05-2018

Warszawski Sezon Motocyklowy rozpoczęty

Uroczystą mszą św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze zainaugurowano w Warszawie sezon motocyklowy. Wzięli w niej udział miłośnicy jednośladów zrzeszeni w kilku stowarzyszeniach. Liturgii przewodniczył ks. prał. Marek Doszko, zaś homilię wygłosił ks. Marcin Bielicki.

15:38 / 12-05-2018

Środowiska powołaniowe na Jasnej Górze

Nieśmy w sobie Bożą łaskę, a Pan będzie działał cuda – przekonywał delegat KEP ds. Powołań, bp Marek Solarczyk. Na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym roku przeżywana była pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym”. Jednym z tematów podejmowanych w czasie zjazdu było zagadnienie młodzieży, ich wiary oraz rozeznawaniu powołania w kontekście zbliżającego się Synodu.

20:46 / 08-05-2018

Bp Kamiński: kształt życia wspólnoty zależy od tego kto stoi na jej czele

Kształt życia wspólnoty zależy od tego kto stoi na jej czele – powiedział bp Romuald Kamiński. W uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski w katedrze warszawsko-praskiej odbyła się Msza św. z udziałem licznie zgromadzonego duchowieństwa. Liturgii przewodniczył bp senior Kazimierz Romaniuk. Koncelebrował ją również bp pomocniczy Marek Solarczyk.

1 2 3 194
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.