Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Warszawsko-praska

09:29 / 27-03-2017

Misja w Medziugorie

Moja misja w Medjugorie ma na celu dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość – powiedział KAI abp Henryk Hoser.

12:29 / 26-03-2017

Warszawa-Praga: koncert oratorium „4 Pory Życia”

4 Pory Życia – to tytuł koncertu oratorium, który wczoraj wieczorem odbył się w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie. Zawierające 13 autorskich utworów oratorium mówiło o życiu człowieka od poczęcia do jego naturalnej śmierci.

22:31 / 25-03-2017

Warszawa-Praga: obchody Srebrnego jubileuszu diecezji

W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbyły się centralne uroczystości srebrnego jubileuszu diecezji warszawsko-praskiej, która powstała w wyniku reorganizacji struktur Kościoła w Polsce.

13:13 / 25-03-2017

Abp Hoser: Jubileusz to zobowiązanie dla przyszłości

Jubileusz to zobowiązanie dla przyszłości. Współpracując z Bogiem mamy odpowiadać na dzisiejsze wyznania które niesie świat – podkreślił abp Henryk Hoser. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika trwają centralne uroczystości srebrnego jubileuszu diecezji warszawsko-praskiej, która powstała w roku 1992 w wyniku nowego podziału administracyjnego Kościoła w Polsce.

22:35 / 24-03-2017

Bp Solarczyk: Miłość to tajemnica więzi, która trwa pomimo przeciwności

Miłość to tajemnica więzi, która trwa pomimo przeciwności – powiedział bp Marek Solarczyk. Drugiego dnia obchodów srebrnego jubileuszu diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył on mszy św. dziękczynno-wynagradzającej w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. Podobne celebracje odbyły się w piątek we wszystkich parafiach diecezji.

10:03 / 24-03-2017

Bp Solarczyk: czas srebrnego jubileuszu diecezji to okazja do odnowienia relacji z Bogiem i pojednania z najbliższymi

Pan nieustannie nam błogosławi – podkreślił bp Marek Solarczyk zachęcając do dostrzeżenia Bożych darów a przez to do przemiany swojego życia. Uroczystościami na szczeblu dekanalnym rozpoczęły się obchody srebrnego jubileuszu diecezji. warszawsko-praskiej. Bp pomoczy przewodniczył Mszy św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, gdzie licznie zgromadzili się kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni świeccy z dekanatu.

19:35 / 23-03-2017

Warszawa-Praga: obchody srebrnego jubileuszu diecezji (jest)

Diecezja warszawsko-praska świętuje w tym roku srebrny jubileusz swojego powstania. Centralne obchody mają kształt triduum i rozpoczną dziś na poziomie dekanatów. Drugiego dnia dziękczynienie będzie przeżywane na poziomie parafii, zaś punktem kulminacyjnym będzie sobotnia liturgia w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył metropolita warszawski Kazimierz Kardynał Nycz. W uroczystościach wezmę udział kolejni ordynariusze diecezji, począwszy od bp seniora Kazimierza Romaniuka, poprzez abp Sławoja Leszka Głódzia i obecnego abp Henryka Hosera, który wygłosił homilię.

10:41 / 23-03-2017

Warszawa-Praga: obchody srebrnego jubileuszu diecezji

Diecezja warszawsko-praska świętuje w tym roku srebrny jubileusz swojego powstania. Centralne obchody mają kształt triduum i rozpoczną dziś na poziomie dekanatów. Drugiego dnia dziękczynienie będzie przeżywane na poziomie parafii, zaś punktem kulminacyjnym będzie sobotnia liturgia w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył metropolita warszawski Kazimierz Kardynał Nycz. W uroczystościach wezmę udział kolejni ordynariusze diecezji począwszy od bp seniora Kazimierza Romaniuka, poprzez abp Sławoja Leszka Głódzia i obecnego abp Henryka Hosera, który wygłosił homilię.

13:43 / 19-03-2017

12. rocznica konsekracji arcybiskupa Henryka Hosera

W III. Niedzielę Wielkiego Postu przypada w tym roku 12. rocznica konsekracji biskupiej abp. Henryka Hosera SAC. Sakrę biskupią duchowny przyjął 19 marca 2005 roku z rąk kard. Crescenzio Sepe.

12:25 / 15-03-2017

Sulejówek: dzień skupienia dla małżeństw pragnących potomstwa (zapowiedź)

Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa, działające w parafii Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze zaprasza na dzień skupienia. Odbędzie się on 22 kwietnia w kościele rektoralnym księży marianów pw. Św. Józefa w Sulejówku. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby zostać rodzicami, ale doświadczają na tym polu trudności.

1 2 3 161
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.