Warszawsko-praska

09:23 / 12-11-2018

Warszawa: Ryngraf dla Stanisława Michnowskiego – rówieśnika Polski niepodległej: żołnierza, naukowca i Sodalisa

Symboliczny ryngraf od władz państwowych, jako dowód wdzięczności i uznania za niezwykłe życie, otrzymał 11 listopada stuletni kpt. Stanisław Michnowski, dzielny żołnierz, wybitny naukowiec, Sodalis Marianus. Dzień wcześniej jubilat otrzymał medal „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” oraz został uhonorowany odznaczeniem „Pro Bono Poloniae”.

21:05 / 11-11-2018

Bp Kamiński: ten prawdziwie kocha Ojczyznę, kto z oddaniem służy jej synom i córkom

Ten prawdziwie kocha Ojczyznę, kto z oddaniem służy jej synom i córkom – podkreślił bp Romuald Kamiński. Centralnym punktem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w diecezji warszawsko-praskiej była uroczysta Msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

16:50 / 11-11-2018

Bp Solarczyk: miłości do Ojczyzny nie da się policzyć

Polska to nasze wczoraj, dziś i jutro przeżywane z całym oddaniem serca – powiedział bp Marek Solarczyk, apelując o otwartość serca na tych, którzy są obok. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości modlono się w intencji Ojczyzny w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – mieście Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, służby mundurowe w tym 123 strażaków, oraz licznie zgromadzona młodzież.

15:26 / 10-11-2018

Bp Kamiński: Pomyślność Rzeczpospolitej zależy od naszej wierności Ewangelii

Pomyślność Rzeczpospolitej zależy od naszej wierności Ewangelii – podkreślił bp Romuald Kamiński. Ostrzegł, że żadne układy, związki i bogactwa nie uratują trwałości narodu jeśli odetnie się od swoich korzeni. W parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w ściany wnoszonej świątyni. W liturgii wzięło udział liczne grono duchowieństwa, władz samorządowych oraz wierni.

21:26 / 09-11-2018

Bp Solarczyk: Polska to nasz dom, który powinien być budowany na Bogu

Polska to nasz dom, który powinien być budowany na Bogu. Tylko On jest źródłem naszej jedności i wzajemnej miłości – powiedział bp Marek Solarczyk. Koncertem „ Strażacy dla Niepodległej” członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych uczcili setną rocznicę powrotu naszej Ojczyzny na mapę Europy. Wydarzenie artystyczne poprzedziła msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

13:23 / 09-11-2018

Warszawa-Praga: obchody 100-lecia niepodległości Polski

W intencji Ojczyzny dziś we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W ten sposób Kościół lokalny włączył się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Liturgii będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Natomiast w południe o godz. 13.00 mszy św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

21:13 / 07-11-2018

Bp Solarczyk: bez Boga nasze życie może stać się Wieżą Babel

Bez Boga nasze życie może stać się Wieżą Babel, gdzie zamiast miłości będzie podział – ostrzegł bp Marek Solarczyk. W oktawie uroczystości wszystkich świętych bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej modlił się w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w intencji śp. ks. prof. Ryszarda Rumianka, byłego rektora UKSW w dniu jego urodzin.

10:18 / 06-11-2018

Wtorek na “Przystanku Niepodległość”

Wykłady, projekcje filmów, spotkania edukacyjne, a także szkoła tańca – takie atrakcje czekają dziś na mieszkańców Warszawy w Centrum Edukacyjnym “Przystanku Historia”. Z kolei na śródmiejskich ulicach można będzie spotkać grupy rekonstrukcyjne prezentujące umundurowanie żołnierzy Legionów Piłsudskiego. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do wspólnego świętowania 100. Rocznicy Odrodzenia Polski. „W Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” przy ul. […]

15:40 / 04-11-2018

Bp Kamiński: bez sprawiedliwości nie ma ani jedności, ani niepodległości

Bez sprawiedliwości nie ma ani jedności, ani niepodległości – ostrzegł bp Romuald Kamiński. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana odbyły się uroczystości upamiętniające 224. rocznicę Rzezi Pragi. W czasie Mszy św. biskup warszawsko-praski modlił się za ofiary ostatniej bitwy Insurekcji Kościuszkowskiej oraz za ludność cywilną wymordowaną przez wojska rosyjskie.

22:49 / 03-11-2018

Bp Solarczyk: Bez wiary w Boga nie było niepodległości Polski

Wiara budowała naszą wspólnotę narodową dając siłę do walki o wolność – powiedział bp Marek Solarczyk. Uroczystą Mszą św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku, świątyni będącej pomnikiem za „Cud nad Wisłą” rozpoczęły się w diecezji warszawsko-praskiej główne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie liturgii dziękowano Bogu za suwerenność polecając kapłanów którzy oddali życie w służbie Rzeczypospolitej. Eucharystii przewodniczył bp Romuald Kamiński.

1 2 3 205
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.