Bp Solarczyk do osób konsekrowanych: Bądźcie dla nas zawsze świadkami Boga

mag, Warszawa, 2016-01-09

Bądźcie dla nas zawsze świadkami Boga - zaapelował do osób konsekrowanych bp Marek Solarczyk. W związku z rokiem Życia Konsekrowanego, w parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku uroczystą Mszą św. zakończył się cykl comiesięcznych, 24-godzinnych czuwań w intencji powołań i tych, którzy poświecili się w służbie Bogu.

Roczne czuwanie zwieńczyła uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka, który jest delegatem KEP ds. powołań. W homilii podkreślił on, że jedynym źródłem miłości jest Bóg, która objawił się nam w Jezusie Chrystusie.

- Wszystko zatem, co nosi w sobie jakikolwiek odcień, pragnienie czy owoc miłości w życiu człowieka już jest znakiem Bożej mocy, Bożego działania i daru, który On wpisał w ludzkie istnienie już od zarania - zauważył kaznodzieja.

Przekonywał, że w życiu człowieka nie ma takiej sytuacji, takiej drogi, oddalenia czy upadku z których nie mógłby on wrócić i żyć darem Bożej miłości. - Chrystus jest tym Dobrym Pasterzem, o którym wspomina Biblia, który przyszedł właśnie po to by nas przemieniać, uzdrawiać i odnawiać w nas nadzieję Bożego daru - powiedział bp Solarczyk.

Podkreślił, że konsekracja jest wejściem w tajemnicę jedności z Bogiem by stawać się znakiem Jego obecności i Jego miłości w tym świecie.

W czuwaniu wzięło udział dwanaście zgromadzeń żeńskich i dwa męskie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook