Abp Hoser: bez modlitwy nasza wiara umiera

mag, Warszawa, 2016-01-10

Bez modlitwy nasza wiara umiera, a przykazania stają się martwymi przepisami - powiedział abp Henryk Hoser, zachęcając oazowiczów do troski o życie duchowe. W przypadający w Niedzielę Chrztu Pańskiego Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W homilii abp Hoser przypomniał o roli sakramentu Chrztu Świętego i wypływających z niego zobowiązaniach. - W Jezusie Chrystusie będącym Słowie, które stało się Ciałem objawiło się zarówno Boże Światło jak i Życie, które otrzymaliśmy. W związku z tym Prolog św. Jan winien być dla członków ruchu swego rodzaju konstytucją, która wskazuje kierunek życia – stwierdził kaznodzieja.

Przypomniał, że tym co ożywia relację z Bogiem jest modlitwa. – Bez tego bezpośredniego i przywołującego radość i energię Ducha Świętego kontaktu wiara staje się wiedzą, a Boże przykazania stają się przepisami Kościoła. Wówczas nic już nie pozostaje, co by przyciągało i napełniało ludzkie serce – przestrzegł abp Hoser.

Zaapelował również do członków Ruchu Światło-Życia, aby jeszcze mocniej zaangażowali się w proces przygotowywania młodzieży do sakramentu bierzmowania. – Dowartościujcie w swojej działalności ewangelizacyjnej sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Macie bowiem do zaproponowania swoim rówieśnikom ciekawą ofertę zaangażowania w Kościele, gdzie młodzi mogą spotkać ludzi podobnych do siebie, dążących do wyższych celów – powiedział biskup warszawsko-praski.

Na zakończenie w sposób szczególny podziękował on Domowemu Kościołowi, czyli gałęzi małżeńskiej ruchu za wszystkie podejmowane przez nich inicjatywy wyrażając jednocześnie nadzieję, że ich oddziaływania będzie coraz większe i owocniejsze.

Po Eucharystii w katedrze odbyło się świąteczne spotkania, w trakcie którego przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook