Warszawa: ks. Robert Wielądek – Misjonarzem Miłosierdzia w Roku Jubileuszowym

tk, Warszawa, 2016-01-22

Ks. dr Robert Wielądek z diecezji warszawsko-praskiej decyzją Ojca Świętego został kolejnym polskim Misjonarza Miłosierdzia w Roku Jubileuszowym. Zgodnie z bullą Misericordiae Vultus, ustanawiającą Rok Miłosierdzia jego zadaniem będzie głoszenie miłosierdzia Bożego podczas rekolekcji, kazań i katechez.

Istotnym elementem tej posługi ma być także spowiadanie. Misjonarze Miłosierdzia mają otrzymać od papieża część uprawnień dotyczących odpuszczania grzechów, które normalnie zarezerwowane są dla Stolicy Apostolskiej. – Jest to wyraz Bożego Miłosierdzia, które pragnie rozlewać się na wszystkich potrzebujących – powiedział ks. Wielądek.

Przyznał, że dla niego samego decyzja Ojca Świętego to ogromna łaska. – Nauczony przykładem św. Jana Pawła II sam często korzystam z sakramentu pokuty i pojednania i tym darem chciałaby też dzielić się z moimi braćmi i siostrami w wierze pomagając im doświadczyć bogactwa Bożego Miłosierdzia - wyznał ks. Wielądek.

Nawiązując do słów św. Pawła Apostoła podkreślił, że nie ma takiej sytuacji, takiego zła i grzechu które mogłyby człowieka na trwałe odciąć od Boga, z których Jezus nie mógłby nas wydobyć.

Powiedział, że konkretny sposób realizacji tej nowej posługi będzie rodził się w jego dialogu z Chrystusem na modlitwie. – Skoro będę szedł w Jego imieniu więc będę pytał Pana: Gdzie On mnie posyła? Do kogo? Jak mam docierać z Bożą Miłością do innych – mówi ks. Wielądek.

Uroczyste posłanie Misjonarzy Miłosierdzia odbędzie się 10 lutego, w Środę Popielcową podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice św. Piotra w Rzymie. Dzień wcześniej spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem, by dokładnie zapoznać się z zakresem i naturą swojej nowej posługi. – Tego dnia okaże się, którymi uprawnieniami związanymi z odpuszczaniem grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej papież z nami się podzieli – powiedział nowo mianowany Misjonarz Miłosierdzia.

Ich szczególna misja będzie trwała przez cały Rok Jubileuszowy.

Ks. Robert Wielądek święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 2006 r. z rąk abp. Sławoja Leszka Głódzia. Studia magisterskie z teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie skończył w roku 2006. Następnie studiowała na KUL-u, gdzie zrobił doktorat z teologii pastoralnej. Skończył również studia podyplomowe z poradnictwa psychologicznego i psychiatrycznego. Od 1 września 2015r. jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook