Warszawa-Praga: Triduum kończące Rok Życia Konsekrowanego

mag, Warszawa, 2016-02-02

W centrum życia osoby konsekrowanej zawsze winien stać Bóg – podkreślił ks. Andrzej Wujek. W ramach Triduum kończącego Rok Życia Konsekrowanego w diecezji warszawsko-praskiej Msza św., w czasie której dziękowano Bogu za dar powołań odbyła się w stołecznej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego.

Liturgia zgromadziła przedstawicieli zgromadzeń i instytutów życia konsekrowanego z dekanatów: anińskiego, bródnowskiego, grochowskiego, praskiego i rembertowskiego. Eucharystii przewodniczył Przełożony Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej pw. św. Stanisława Kostki ks. Andrzej Wujek.

Przywołując w homilii przykład życia św. Jana Bosko przekonywał, że Bóg nieustannie okazuje człowiekowi swoje miłosierdzie. – Pan prowadzi nas zarówno poprzez doświadczenia radosne, jak i bardzo trudne i bolesne. Są one bowiem okazją jaką ofiarowuje nam Boże Miłosierdzie do poznania siebie, oraz tego czego żąda od nas Jezus. W końcu to nie radosne życie pełne sukcesów i oklasków nas rozwija, ale krzyż który dźwigamy. Zgodziliśmy się iść za naszym Mistrzem dokądkolwiek On się uda, nawet na Golgotę – przypomniał kaznodzieja.

Podkreślił, że w centrum życia osoby konsekrowanej zawsze winien stać Bóg. - Nie mamy prawa nikogo zatrzymywać dla siebie na własność, nawet tych, których kochamy, którzy są naszymi przyjaciółmi. Nasze serca całe powinny należeć do Boga, który nas wybrał – zaznaczył zakonnik.

Przestrzegł również przed zniechęceniem na drodze realizacji powołania. – Bóg prowadzi nas przez nasze czasami dziecięce, naiwne życie, wykorzystując nasze postanowienia, postawy, marzenia. On nie zraża się tym, że ciągle jesteśmy niewprawni w życiu, które podjęliśmy, ale wychowuje nas do wiary dojrzałej – przekonywał salezjanin.

Liturgię poprzedziło nabożeństwo różańcowe.

Podobne spotkania modlitewne odbyły się w parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie, Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce, parafii Narodzenia Pańskiego w Mińsku Mazowieckim, parafia Św. Wincentego a Paulo w Otwocku, oraz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto.

Uroczyste zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się 2 lutego w bazylice katedralnej. Liturgii będzie przewodniczył abp Henryk Hoser SAC.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook