Bp Solarczyk do chorych i cierpiących: jesteście świątynią Boga

mag, Warszawa, 2016-02-09

Jesteście świątynią Boga – podkreślił bp Marek Solarczyk zwracając się do osób starszych i cierpiących. Z okazji zbliżającego się Dnia Chorego bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej odwiedził Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ulicy Mehoffera na stołecznym Tarchominie, gdzie przewodniczył Mszy św.

W homilii bp Solarczyk przypomniał o godności ludzkiego życia. – Każdy człowiek jest świątynią Boga, gdzie On jest obecny i gdzie nieustannie wypowiada swoje imię. Wasze życie jest więc wartościowe bez względu na to, co przeżywacie – podkreślił.

Przekonywał, że Jezus Chrystusa jest obecny w każdym momencie i w każdej sytuacji ludzkiego życia. - Nie takiego miejsca, nie ma również takiej sytuacji, czy takiej słabości w której człowiek mógłby zostać przez Boga opuszczony. Niech zatem również doświadczenie starości i cierpienia nie staną się okazją do zwątpienia w Pana i Jego obecność – zaapelował bp Solarczyk.

Podkreślił również wartość modlitwy wspólnotowej jako przestrzeni, w której można odkryć Boga i doświadczyć Jego mocy. - Stajemy dziś razem prosząc, by bliskość Pana była takim znakiem nadziei, siły i Jego błogosławieństwa dla każdego z was - chorych i cierpiących. Chcemy również prosić Boga, byśmy jako pielęgnujący czy w jakikolwiek sposób wam posługujący, umieli dziękować Jezusowi za waszą obecność, wasze życie oraz świadectwo, przez które umacniacie naszą wiarę – powiedział bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

W Zakładzie przy Mehoffera opieką objętych jest około 400 pacjentów. 80 proc. tej grupy stanowią osoby powyżej 65. roku życia. Reszta chorych to ludzie po wypadkach, zawałach serca lub po udarach mózgu.

Jest to największa tego typu placówka, nie tylko na terenie Mazowsza, ale i całej Polski.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook