Kard Müller: ofiarowujcie swoje cierpienia za Kościół i nawrócenie grzeszników

mag, Warszawa, 2016-02-11

Ofiarowujcie swoje cierpienia za Kościół i nawrócenie grzeszników - zaapelował do chorych kard. Gerhard Müller. We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył Mszy św. w prowadzonym przez księży pallotynów stołecznym kościele Chrystusa Króla Pokoju. W czasie liturgii wprowadzono do świątyni relikwie św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki.

Nawiązując w homilii do cudu w Kanie Galilejskiej kardynał Müller zwrócił uwagę na rolę Najświętszej Maryi Panny w dziele zbawienia. – Ta wierna Służebnica Pańska, zasłuchana w Boży Głos i wypełniająca wolę Bożą wędrując za Chrystusem przewodzi nam w pielgrzymce wiary zachęcając do całkowitego zawierzenia Stwórcy i Jego prowadzeniu – powiedział hierarcha.

Podkreślił, że Maryja była pierwszą, która doświadczyła Bożego Miłosierdzia stając się Jego zwiastunką dla całego stworzenia. - Świadczą o tym słowa Magnificat w których mówi, że "Boże Miłosierdzie jest z pokolenia na pokolenie" – zauważył kaznodzieja.

Wspomniał również o skuteczności wstawiennictwa Maryi. – Chrystus niczego nie odmawia Maryi. Na Jej prośbę pochyla się w Kanie Galilejskiej nad ludzką niedolą, pomimo że "nie nadeszła jeszcze Jego godzina". Tak było w Kanie Galilejskiej, tak było na przestrzeni minionych wieków i tak jest i dziś. Maryja pewna Bożego Miłosierdzia Maryja zwraca się do sług: „Zróbcie wszystko cokolwiek Chrystus wam powie” – powiedział kardynał Gerhard Müller zachęcając do posłuszeństwa wiary. - Bądźmy wiernymi sługami z Kany, a Pan Bóg pozwoli doświadczyć nam cudów swojego Miłosierdzia – zapewniał kardynał.

- Drodzy chorzy i cierpiący zawierzcie wasze cierpienia Matce Miłosierdzia. Naśladujcie wykonawców woli Chrystusa z Kany Galilejskie, którzy czynili wszystko cokolwiek powiedział Jezus. Stańcie przy św. Bernadecie, św. Faustynie, bł. ks. Michale Sopoćko i św. Janie Pawle II naśladujcie ich wiarę i zawierzenie Bogu – zaapelował Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Prosił również chorych, by przyjmując wolę Boga wypraszali potrzebne łaski dla Kościoła. – Stając przy relikwiach św. Faustyny i bł. ks. Michała módlcie się o siłę w dźwiganiu krzyża cierpienia, proście w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła, a zwłaszcza o nawrócenie grzeszników – zaapelował kard. Müller.

W czasie liturgii Prefekt Kongregacji Nauki Wiary udzielił wiernym sakramentu namaszczenia chorych. Uroczystości uświetniła orkiestra koncertowa Victoria z Rembertowa.

 

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook