"Na szczyt" z s. Jolantą Glapką - rozważania wielkopostne w Salve TV

aw / br, Warszawa, 2016-02-13

Co piątek w Wielkim Poście Telewizja Salve będzie emitować kilkuminutowe odcinki z wypowiedziami s. Jolanty Glapki. Są to cotygodniowe rozważania wielkopostne w formie rekolekcji internetowych "Na szczyt" głoszone specjalnie dla Salve TV.

Każdy odcinek rekolekcji to nowa, niesamowita historia, która zaprsza żeby zatrzymać się, posłuchać, spojrzeć w głąb duszy, przygotować na Zmartwychwstanie. Z s. Jolantą rozmawia Agata Puścikowska. - Każde rozważanie Siostry zainspirowane jest wersetem psalmu responsoryjnego z piątków Wielkiego Postu z Liturgii Godzin - wyjaśnia w rozmowie z KAI dziennikarka Gościa Niedzielnego.

"Jak wołać o pomoc?" to tytuł pierwszego z pięciu odcinków. Każdy walczy w życiu z trudnościami. Ale czy wiemy jak walczyć? Siostra Jolanta mówi: Pan Bóg chce, żebyś był autentyczny i szczery. Wołaj: Bądź ze mną Panie w moim utrapieniu!

Siostra Jolanta Glapka należy do Zgromadzenia Sacré-Coeur jest psychologiem i terapeutą uzależnień, taterniczką. Pracowała też w Kalkucie w placówce Matki Teresy. W 2006 r. założyła Fundację Pasja Życia, przy którym powstało też Młodzieżowe Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego. - Celem placówki jest integralna pomoc młodym ludziom, wychodzącym z uzależnień - wyjaśnia s. Glapka. Dodaje, że terapia uwzględnia wszystkie aspekty człowieka - nie koncentruje się jedynie na "odwyku", ale też na życiu psychicznym i duchowym. Dlatego tak ważne jest stworzyć miejsce, w którym ludzie, wychodzący z uzależnień uczą się samodzielności i odpowiedzialnego życia.

"Drodzy! Gdy prawie dziesięć lat temu powstawała Fundacja Pasja Życia, wiedziałam jedno: trzeba im pomóc. Pomóc mądrze, skutecznie, nowocześnie i tak, by zarówno ciało, jak i dusza były zdrowe i pełne życia. Komu pomóc? Młodzieży. Młodym ludziom, którzy stojąc na progu dorosłości potrzebują wsparcia i prowadzenia pełnego pasji i zaangażowania. Tak, by ich życie wypełnione" - czytamy na stronach Fundacji.

Konto złotówkowe:
Bank PEKAO S.A
I o. w Warszawie
pl. Bankowy 2
00-950 Warszawa
Nr konta: 30 1240 1037 1111 0010 1046 5245

Konto dolarowe:
nr IBAN PL 77 1240 1037 1787 0010 2653 6964
Kod BIC Banku PEKAO S.A.: PKOPPLPW

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook