Warszawa-Praga: Diecezjalne Triduum Młodych

mag, Warszawa, 2016-03-16

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” to temat tegorocznego Diecezjalnego Triduum Młodych, które rozpocznie się w najbliższy piątek 18 marca centralną Drogą Krzyżowa, która tradycyjnie przejdzie ulicami stołecznej Pragi. Rozważania do kolejnych stacji przygotowują wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Drugi dzień będzie przeżywany w poszczególnych rejonach, na które podzielona została diecezja w związku z przyjęciem gości z zagranicy. Obchody zwieńczy w Niedzielę Palmową uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji abp. Henryka Hosera.

- Przygotowując się do ŚDM w Krakowie nie możemy zapomnieć, że w centrum naszych działań stoi relacja z Bogiem. Wszystkie podejmowane wysiłki mają doprowadzić do spotkania z Chrystusem. W związku z tym przedłużyliśmy nasze świętowanie na trzy dni, by poprzez szeroki wachlarz propozycji dać młodym możliwość spotkania z Jezusem. Obok tradycyjnych nabożeństw przeżywanych we wspólnocie diecezjalnej będzie także czas na budowanie wspólnoty z rówieśnikami z najbliższego otoczenia – powiedział diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Emil Parafiniuk.

Triduum Młodych rozpocznie w najbliższy piątek Centralna Droga Krzyżowa, która wyjdzie ulicami Pragi. Rozważania do poszczególnych stacji przygotowują wolontariusze ŚDM. Pierwsza odbędzie się w katedrze warszawsko-praskiej i będzie miała charakter multimedialny – zapowiadają organizatorzy.

Drugi dzień obchodów będzie przeżywany w poszczególnych rejonach, na które podzielona została diecezja w związku z przygotowaniami do ŚDM i przyjęciem gości z zagranicy. W wyznaczonych parafiach odbędą się Msze św. bądź celebracje Słowa Bożego, połączone z przyjęciem podań od kandydatów do sakramentu bierzmowania. W zależności od kościoła zaplanowane są również nabożeństwa Drogi Krzyżowej, wykłady tematyczne i koncerny muzyczne, mające na celu integrację młodzieży oraz pogłębienie życia duchowego. W rejonie Warszawa-Północ referat poświęcony św. Józefowi jako wzorze czystości i wolności wygłosi np.: ks. Konrad Hasior. Z kolei w rejonie Sulejówek zaplanowano koncert i świadectwo zespołu rapowego „Wyrwani z niewoli” .

Organizatorzy w poszczególnych parafiach zaprosili również członków różnych wspólnot, którzy podzielą się z młodymi swoim doświadczeniem wiary. W rejonie legionowskim gościć będą ludzie z ewangelizacyjnej grupy Alpha, zaś w rejonie Warszawa-Wschód założyciel piłkarskiej drużyny dla niepełnosprawnych. Z kolei w rejonie kobyłkowskim świadectwa nawrócenia dadzą członkowie Wspólnoty Apostolat Jezusa i Maryi.

Zwieńczeniem Diecezjalnego Triduum Młodych będzie w Niedzielę Palmową uroczysta Msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Wieczornej liturgii będzie przewodniczył abp Henryk Hoser.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook