Bp Solarczyk do członków Żywego Różańca: wiara wymaga zgody na Boże prowadzenie

mag, Warszawa, 2016-03-18

- Życie wiary wymaga naszej zgody na Boże prowadzenie – powiedział bp Marek Solarczyk, który w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana przewodniczył przedświątecznemu spotkaniu Grupy Ewangelizacyjnej Rodzinnych Kół Żywego Różańca. Jej członkowie jeżdżą po parafiach diecezji warszawsko-praskiej i dają świadectwo działania Boga w swoim życiu. Jednym z owoców tego jest nieustanne Jerycho Różańcowe Diecezji Warszawsko-Praskiej, w które włączyło się już ponad 1300 osób. Swoją modlitwą obejmują nie tylko intencje kościoła lokalnego, ale także powszechnego.

Przywołując w czasie Mszy św. obraz postawy faryzeuszów bp Solarczyk przestrzegł przed zamykaniem się w świecie swoich własnych wyobrażeń o Bogu i Jego działaniu. – Bez względu jakie są nasze praktyki duchowe i religijne i czego one dotyczą można stawać wobec tak wielu ważnych i pięknych tajemnic Boga a mimo to wciąż trwać jedynie przy swoich założeniach i koncepcjach – zwrócił uwagę kaznodzieja.
Podkreślił, że Bóg nieustannie zaprasza człowieka do wejścia na drogę wiary, która jednak nie ma nic wspólnego z ludzką logiką. – Jak wiele było dziś w naszym życiu różnych spotkań i sytuacji które były pewnym zaproszeniem Chrystusa? Na ile potrafimy spojrzeć na nie jako na dary Pana Boga, które miały nam coś ważnego powiedzieć? A może poprzez nasze świadectwo wierności Bogu i zaufania w jego prowadzenie staliśmy się darem dla innych? – zachęcał do refleksji bp Solarczyk.

Na zakończenie zaapelował by z otwartością wejść w ostatni tydzień Wielkiego Postu, będący czasem szczególnej łaski. – Jesteśmy już na ostatniej prostej do największych tajemnic wiary i życia Boga. Nie zmarnujmy go. Może potrzeba nam coś jeszcze podjąć by Tajemnica Paschalna stanęła się centrum naszej wiary i naszego życia – zachęcał.

W diecezji warszawsko-praskiej jest obecnie ponad 1780 Kół Żywego Różańca, w tym 1200 kół stanowych, 440 rodzinnych, 64 męskich i 65 młodzieżowo-dziecięcych. Z tego grona ponad 1300 osób włączyło się już w nieustanne Jerycho Różańcowe Diecezji Warszawsko-Praskiej, które rozpoczęło się w październiku ubiegłego roku. Uczestnicy swoją modlitwą obejmują zwłaszcza intencje Kościoła lokalnego. Wśród osób, które się zgłosiły są także wierni z innych diecezji w Polsce.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook