Warszawa: finał konkursu dla gimnazjów o ŚDM „Być to więcej niż mieć”

mag, Warszawa, 2016-03-18

ŚDM są okazją do odkrycia swojego miejsca w Kościele – powiedział do młodzieży bp Marek Solarczyk. W Mińsku Mazowieckim odbył się finał diecezjalnego konkursu gimnazjalnego o ŚDM „Być to więcej niż mieć”. Laureatami zostali Magdalena Grabarczyk i Agnieszka Grabarczyk z gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim oraz Jakub Tarczyński z gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej w tym mieście. Poza podium znalazła się Magdalena Grzelczak .

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 25 szkół z terenu diecezji warszawsko-praskiej. Do finału zakwalifikowało się 40 gimnazjalistów, po dwóch z każdej placówki. W teście finałowym musieli się wykazać wiedzą związaną z historią, organizacją i przebiegiem ŚDM. Mieli więc do przeczytania m.in.: papieskie orędzia przed ŚDM – powiedział ks. Piotr Pierzchała z diecezjalnego Wydziału Nauki Katolickiej.

Wręczając nagrody i wyróżnienia biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej wyraził nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże gimnazjalistom w lepszym przeżyciu czasu Światowych Dni Młodzieży w Polsce. – Spotkanie z Ojcem Świętym i rówieśnikami z zagranicy to ogromna szansa doświadczenia Kościele jako wspólnoty, tych którzy wierzą w Jezusa Chrystusa i odkrycia w niej swojego miejsca. Dojrzewanie, w które wkraczacie jest bowiem czasem przejścia od wiary, którą przekazali wam rodzice czy dziadkowie do osobistego wybrania Boga i podążania z Nim przez życie – zauważył bp Solarczyk.

Nagrody – tablety i mini-wieże – ufundowali przedstawiciele władz samorządowych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook