Bp Solarczyk do młodych: Bóg was potrzebuje

mag, Warszawa, 2016-03-20

Bóg was potrzebuje - powiedział do młodych bp Marek Solarczyk. W przypadający w Niedzielę Palmową Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. w kościele św. Patryka. W czasie liturgii wieńczącej misje parafialne udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

- Wiele spraw i wiele decyzji jeszcze przed wami, by wasza wiara wciąż żyła. Dając wam jednak dziś swojego Ducha i Jego dary, Bóg pragnie utwierdzić swoją obecność w waszych sercach i zapewnić was, że nigdy was nie opuści. Obyście umieli ten dar przyjąć i go przeżywać - życzył młodzieży w czasie homilii bp Solarczyk.

Przywołując obraz wjazdu Chrystusa do Jerozolimy zachęcał również młodych, by byli uległym narzędziem w Bożym planie zbawienia. - Pan was potrzebuje, podobnie jak potrzebował osiołka, by mógł dotrzeć do tych, którzy Go dostrzegą, przyjmą, którzy zechcą z Niego uczynić Króla swojego życia - powiedział bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że w miłość zawsze wpisana jest ofiara z samego siebie. - Prawda ta dotyczy zarówno naszych ludzkich relacji, jak i życia duchowego. Patrząc na macierzyństwo dotykamy przecież świadectwa poświęcenia, wyrzeczenia i ofiary, które są czymś tak naturalnym i zwyczajnym. Nie da się bowiem urodzić dziecka bez oddania mu swojego własnego ciała, a później troski, by to nowe życie mogło wzrastać i się rozwijać. To samo dotyczy życia ducha. Chrystus, by dać nam pełnię życia, a wiec możliwość trwania w jedności z Ojcem, oddał całego siebie, co kontemplujemy w tajemnicy Jego Męki i śmierci - zauważył bp Solarczyk.

Zgodnie z decyzją św. Jana Pawła II, otwierająca Wielki Tydzień Niedziela Palmowa, to także Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w diecezjach.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook