Abp Hoser: pójść za Chrystusem to żyć w blasku Jego prawdy i Jego światła

mag, Warszawa, 2016-03-20

- Pójść za Chrystusem to żyć w blasku Jego prawdy i Jego światła - podkreślił abp Henryk Hoser. W Niedzielę Palmową biskup warszawsko-praski spotkał się z młodzieżą w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana.

Uroczysta liturgia zwieńczyła Diecezjalne Triduum Młodych, które było jednym z ostatnich akcentów przygotowań do tegorocznych ŚDM. Przebiegało ono pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Przywołując obraz wjazdu Jezusa do Jerozolimy abp Hoser zwrócił w homilii uwagę, że tym, czego Bóg oczekuje od człowieka, jest przede wszystkim jego serce.

Przekonywał, że Bóg nieustannie towarzyszy człowiekowi na wszystkich ścieżkach jego życia. – On przez cały czas idzie z nami i dla nas. Chce byśmy byli przy Nim i z Nim się identyfikowali - niejako w Niego się ubierali. Jego, który jak mówi psalmista – ‘Okryty jest światłem jak płaszczem” – światłem prawdy, miłości i miłosierdzia – zauważył abp Hoser.

Zachęcał również do refleksji nad osobistym stosunkiem do Boga i danych przez Niego prawd wiary. - Kontemplując Mękę i Śmierć Chrystusa na krzyżu zapytajmy się: Po której stronie stoimy? Do której grupy ludzi należymy? Czy jesteśmy wśród tych, którzy rozpoznawali w Nim człowieka prawdy, dobrze czyniącego wszystkim? Czy też należymy do tych, którzy krzyczą, szydzą i odrzucają Go, a nawet obrzucają przekleństwami – ‘szatańskim wrzaskiem’? Czy jesteśmy, jak uczeń, który Go zdradził, czy może jak Józef z Arymatei, który miał odwagę sprzeciwić się decyzji Sanhedrynu? – pytał biskup warszawsko-praski.

Niedziela Palmowa otwiera w Kościele Wielki Tydzień będący pamiątką ostatnich dni Chrystusa i przygotowaniem do Zmartwychwstania Pańskiego - największych świąt chrześcijaństwa.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook