Abp Hoser: wiara w Zmartwychwstanie opiera się na przekazie wiarygodnych świadków

mag, Warszawa, 2016-03-28

Wiara w Zmartwychwstanie opiera się na przekazie wiarygodnych świadków - podkreślił abp Henryk Hoser, który w Poniedziałek Wielkanocny przewodniczył Mszy św. w bazylice katedralnej Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana na Pradze.

W homilii biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę, że Zmartwychwstanie Chrystusa zmieniło cały paradygmat ludzkiego istnienia. – To, co przez wieki było zamknięte, stało się otwarte, to, co niedostępne stało się dostępne, a więc nasza długa perspektywa życia stała się możliwa.

Podkreślił, że wiara w Zmartwychwstanie opiera się na świadectwie autentycznych świadków jakimi były najpierw kobiety, a później apostołowie i inni uczniowie Chrystusa, którym Pan się ukazywał i z nimi rozmawiał przez co mogli namacalnie przekonać się o Jego istnieniu.

Zwrócił uwagę, że odsyłając nas do Galilei Chrystus odsyła nas do Ewangelii, gdzie Jego Słowo jest żywe. - Czytajmy zatem Dobrą Nowinę, napełniajmy się nią byśmy potrafili w jej świetle spojrzeć i odczytywać wszystkie okoliczności naszego życia – zaapelował abp Hoser.

Zapewniał, że Bóg nieustannie towarzyszy człowiekowi, bez względu na to gdzie się on znajduje. – Pan jest obecny we wszystkich sytuacjach naszego życia zarówno tych trudnych, bolesnych jak i tych radosnych, by nas wspierać. Żeby Go jednak dostrzec w Jego Słowie, w Eucharystii, sakramencie spowiedzi czy we chrzcie świętym musimy mieć otwarte oczy naszej wiary – zauważył biskup warszawsko-praski.

Oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zakończy się w niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook