Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Włocławska

15:49 / 25-05-2017

Licheń: Brama Jubileuszowa i obraz koronacyjny

Dwa elementy dekoracyjne pojawiły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu z początkiem nowego sezonu pielgrzymkowego. Na frontonie bazyliki zawisł obraz przedstawiający kard. Stefana Wyszyńskiego i bpa Antoniego Pawłowskiego unoszących ku górze obraz Matki Bożej Licheńskiej. Z kolei na placu przed świątynią stoi Brama Jubileuszowa. Obydwa te elementy informują wiernych o przypadającej w tym roku 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

20:40 / 13-05-2017

Licheń: Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

W przypadającą dziś, 13. maja 2017 roku, setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu przybyli pracownicy wodociągów, kanalizacji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska z całego kraju.

10:50 / 13-05-2017

Obchody jubileuszu stulecia objawień fatimskich w Diecezji Włocławskiej (jest)

13 maja 2017 roku przypada stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. W diecezji włocławskiej obchody jubileuszu rozpoczną się w piątek 12 maja br. pielgrzymką kapłanów diecezji włocławskiej w ramach obchodów diecezjalnego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów, której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Mering.
Na miejsce spotkania wybrany został kościół Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Konferencję i homilię podczas Mszy św., na zaproszenie Biskupa Włocławskiego wygłosi ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem.

23:50 / 12-05-2017

Pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej rozpoczęły się diecezjalne obchody stulecia fatimskich objawień

W piątek 12 maja br., w przeddzień wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej i setnej rocznicy objawień fatimskich, odbyła się doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie.

23:50 / 12-05-2017

Obchody jubileuszu stulecia objawień fatimskich w Diecezji Włocławskiej (zapowiedź)

13 maja 2017 roku przypada stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. W diecezji włocławskiej obchody jubileuszu rozpoczną się w piątek 12 maja br. pielgrzymką kapłanów diecezji włocławskiej w ramach obchodów diecezjalnego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów, której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Mering.

10:40 / 12-05-2017

Licheń: podsumowanie akcji „Pola nadziei”

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym podsumowano tegoroczną edycję akcji charytatywnej „Pola nadziei” zorganizowanej przez Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.

10:04 / 11-05-2017

Licheń: VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie” (zapowiedź)

Koncert z udziałem kilku tysięcy chórzystów oraz instrumentalistów zwieńczy VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr, który 20. maja odbędzie się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

15:39 / 10-05-2017

Włocławek: obchody jubileuszu stulecia objawień fatimskich (zapowiedź)

Pielgrzymką kapłanów do kościoła w Turku-Obrzębinie. w piątek, 12 maja rozpoczną się obchody stulecia objawień Matki Bożej Fatimskiej w diecezji włocławskiej. Konferencję i homilię do duchownych wygłosi dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem ks. dr Krzysztof Czapla SAC.

08:55 / 09-05-2017

Licheń: od maja do października nabożeństwa fatimskie w sanktuarium w 100. rocznicę objawień

Pierwsze tegoroczne nabożeństwo fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się w sobotę 13 maja w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie. Tego dnia przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.

22:26 / 29-04-2017

Licheń: rekolekcje kapłańskie z kard. Raymondem L. Burke

Kard. Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, poprowadził w licheńskim sanktuarium rekolekcje dla kapłanów z Polski.

1 2 3 93
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.