Włocławska

11 lutego 2019 | 14:55

Licheń: Światowy Dzień Chorego w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego

W przypadający 11 lutego 27. Światowy Dzień Chorego na wspólnej modlitwie w kaplicy Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego, działającego przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym, zgromadzili się pacjenci, wolontariusze, personel medyczny oraz kapłani.

06 lutego 2019 | 14:57

Licheń: wieczór uwielbienia z Judem Antoinem

Jude Antoine, świecki ewangelizator z Malezji modlił się 5 lutego podczas wieczoru uwielbienia w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu.

03 lutego 2019 | 17:24

Licheń: wspomnienie św. Joanny de Valois

Pod przewodnictwem ks. Bogusława Bindy MIC, przełożonego domu zakonnego księży i braci marianów w Licheniu, modlono się 3 lutego podczas Mszy Św. w związku z uroczystościami ku czci św. Joanny Francuskiej, założycielki zakonu Najświętszej Maryi Panny.

31 stycznia 2019 | 15:02

Licheń: modlitwa o uwolnienie oraz wieczór uwielbienia z malezyjskim ewangelizatorem

Jude Antoine, świecki ewangelizator z Malezji, po raz kolejny poprowadzi warsztaty w sanktuarium maryjnym w Licheniu Starym. Tym razem będzie to spotkanie dotyczące modlitwy o uwolnienie.

16 stycznia 2019 | 10:32

Dzień Judaizmu także w Licheniu

Słowa zaczerpnięte z księgi proroka Ozeasza „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11,9) stanowią hasło XXII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, który obchodzony będzie 17 stycznia. W obchody włącza się także Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym.

14 stycznia 2019 | 22:44

Doświadczyć powszechności Kościoła

„Młodzież, która ze mną leci, podkreśla, że jest to okazja do poznania Kościoła powszechnego z innej strony. Namiastka była w Krakowie. Teraz będzie okazja, żeby zobaczyć, jak inni rówieśnicy wyznają wiarę w Jezusa” – podkreśla w wywiadzie dla KAI ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży z Włocławka. 15 stycznia do Panamy wylatuje grupa młodych z diecezji włocławskiej, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka.

11 stycznia 2019 | 09:58

Licheń: 10. rocznica istnienia Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym

Dziesiątą rocznicę działalności obchodzono 10 stycznia w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Z tej okazji w licheńskiej bazylice modlono się za zmarłych pacjentów placówki, polecając jednocześnie opiece Matce Bożej Licheńskiej pracowników NZOZ Licheń z Odziałem Hospicjum.

11 stycznia 2019 | 09:58

Licheń: 10. rocznica istnienia Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym

Dziesiątą rocznicę działalności obchodzono 10 stycznia w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Z tej okazji w licheńskiej bazylice modlono się za zmarłych pacjentów placówki, polecając jednocześnie opiece Matce Bożej Licheńskiej pracowników NZOZ Licheń z Odziałem Hospicjum.

08 stycznia 2019 | 12:52

Dziś przypada 125. rocznica urodzin o. Maksymiliana Kolbego

Wraz ze św. s. Faustyną Kowalską o. Maksymilian Kolbe jest najważniejszym świętym pochodzącym z diecezji włocławskiej. Dziś przypada 125. rocznica jego urodzin. Biskup włocławski Wiesław Mering w słowie skierowanym do mieszkańców Zduńskiej Woli i wiernych parafii Wniebowzięcia NMP, rodzinnego miasta Świętego napisał: „Rok Pański 2019, szczególnie tu w Zduńskiej Woli, w tej parafii, jest obfity w Boże dary, gdyż możemy je otrzymać przez pośrednictwo Ojca Maksymiliana Kolbego, Waszego Świętego Rodaka”. Główne rocznicowe obchody odbędą się w niedzielę 13 stycznia właśnie w Zduńskiej Woli.

06 stycznia 2019 | 19:55

Dziękczynienie za wpisanie katedry na listę Pomników Historii

Barwny Orszak Trzech Króli oraz Msza św. we włocławskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa to główne punkty obchodów uroczystości Objawienia Pańskiego we Włocławku, które w tym roku przebiegały pod znakiem dziękczynienia za wpisanie bazyliki katedralnej na prezydencką listę Pomników Historii. Na zakończenie liturgii odśpiewano uroczyste Te Deum laudamus. Swoją rocznicę święceń biskupich obchodził też biskup pomocniczy Stanisław Gębicki.

1 2 3 104
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.