Włocławska

10:39 / 18-06-2018

Licheń: wspomnienie liturgiczne 108 błogosławionych męczenników

Ogólnopolskie uroczystości ku czci 108 Męczenników z czasów II wojny światowej odbyły się w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Mszy św. przewodniczył o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym 108 męczenników. Słowo do zgromadzonych wiernych wygłosił postulator generalny w tym procesie ks. Tomasz Kaczmarek.

13:00 / 14-06-2018

Warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”

Warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi” w Licheniu odwiedzi abp Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. 18 lipca odbędzie się prelekcja oraz spotkanie z arcybiskupem (sala konferencyjna domu pielgrzyma „Arka”), a po nim odprawi on Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w bazylice Matki Bożej Licheńskiej, a wieczorem będzie przewodniczył nieszporom pontyfikalnym w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku „Ars Celebrandi” odbędzie się się w dniach 12–19 lipca.

19:19 / 03-06-2018

Diecezja włocławska ma 10 nowych kapłanów

„Jezus tych, których wybiera, uzdalnia do tego, by byli Jego znakami na świecie” – powiedział do kandydatów do święceń prezbiteratu biskup włocławski Wiesław Mering podczas liturgii święceń. Diecezja włocławska ma dziesięciu nowych kapłanów, którzy 3 czerwca br. w Bazylice Katedralnej we Włocławku z rąk ks. bp. Wiesława Meringa przyjęli sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.

10:01 / 01-06-2018

Włocławek: kard. Burke przewodniczył uroczystości Bożego Ciała

„Chrystus, rzeczywiście obecny w Najświętszym Sakramencie, błogosławi mieszkańców tego miasta i tej diecezji” – powiedział kard. Raymond Leo Burke podczas włocławskich obchodów Bożego Ciała, które rozpoczęła Eucharystia o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku.

20:43 / 30-05-2018

Ciechocinek: kard. Burke przewodniczył modlitwie o uświęcenie kapłanów

„W Sercu Jezusa możemy znaleźć pokój i siłę potrzebną do tego, aby odpowiedzieć na Jego wezwanie, aby kroczyć za Nim” – powiedział kard. Raymond Leo Burke do duchowieństwa włocławskiego. W środę 30 maja w kościele parafialnym w Ciechocinku blisko 320 kapłanów zgromadziło się na Eucharystii, której na zaproszenie biskupa włocławskiego Wiesława Meringa przewodniczył purpurat z Watykanu. Była to coroczna pielgrzymka połączona z dniem modlitw o uświęcenie kapłanów, a także w intencji przebłagania za grzechy oraz nowych i dobrych powołań.

21:05 / 27-05-2018

Bp Mering do wyświęconych diakonów: wielkość objawia się w gotowości pełnienia służby

Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, kiedy może służyć – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering w homilii podczas liturgii święceń diakonatu. W niedzielę Trójcy Przenajświętszej 27 maja br. o godz. 15:00 w bazylice katedralnej we Włocławku ks. bp Wiesław Mering udzielił święceń diakonatu pięciu alumnom włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

12:18 / 27-05-2018

Spycimierz: starania o wpisanie tradycji Bożego Ciała z kwietnymi dywanami na listę UNESCO

Spycimierska tradycja Bożego Ciała z kwietnymi dywanami jest już na liście krajowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Stowarzyszenie „Spycimierskie Boże Ciało” podjęło starania, aby trafiły one również na listę światowego niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

11:41 / 19-05-2018

Sieradzki kościół zostanie ogłoszony bazyliką mniejszą

Kościół farny pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu otrzymał tytuł i godność Bazyliki Mniejszej. Dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podpisano 19 marca br. Ogłoszenie nadania tego tytułu odbędzie się w święto NMP Matki Kościoła, w poniedziałek 21 maja br. o godz. 17. Uroczystej liturgii przewodniczyć będzie biskup włocławski Wiesław Mering.

12:22 / 26-04-2018

Sieradz: kościół Wszystkich Świętych bazyliką mniejszą

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów swoim dekretem nadała kościołowi Wszystkich Świętych w Sieradzu tytuł bazyliki mniejszej.

17:44 / 22-04-2018

„Solidarność” pielgrzymowała do Lichenia

Jedynie wolność rozumna jest darem świętym samego Boga danym człowiekowi, ludzkiej duszy, ludzkiemu bytowi, ale także rodzinom i narodom – powiedział dziś w Licheniu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński podczas XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej.

1 2 3 99
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.