Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Włocławska

13:34 / 24-03-2017

Licheń: wkrótce kolejne „Pola nadziei”

Po raz ósmy Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym organizuje akcję charytatywną pod nazwą „Pola nadziei”. Trwająca ponad miesiąc akcja rozpocznie się w najbliższą niedzielę, w Licheniu i Kramsku.

19:35 / 19-03-2017

Bp Mering: do wiary w Syna Człowieczego prowadzi nas miłujące Boga człowiecze serce

„To jest jedna z najbardziej przekonujących dróg do uwierzenia w Jezusa Chrystusa: zapatrzone w Boga, miłujące Boga człowiecze serce. Dzisiaj Kościół wpatruje się w takie serce patrona (…) św. Józefa” – powiedział w homilii biskup włocławski Wiesław Mering. W III niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca br., w Ciechocinku Pasterz Diecezji przewodniczył uroczystej Mszy św. transmitowanej przez TV Polonia.

15:20 / 15-03-2017

Nowy prowincjał polskich marianów: powołanie jest łaską

„Powołanie jest łaską i zależne jest wyłącznie od Pana Boga” – mówi ks. dr Tomasz Nowaczek MIC, nowy przełożony polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Marianów w rozmowie z Robertem Adamczykiem z Biura Prasowego Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

15:04 / 10-03-2017

Licheń: trwają rekolekcje dla narzeczonych

„Są to dobre rekolekcje do lepszego poznania siebie zanim wejdziemy w sakrament małżeństwa” – powiedzieli narzeczeni Patrycja i Maciej z Białegostoku, którzy w Licheniu uczestniczą w pierwszych w tym roku rekolekcjach przygotowujących do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

09:36 / 08-03-2017

Ks. Tomasz Nowaczek nowym przełożonym prowincjalnym Zgromadzania Księży Marianów

Ks. dr Tomasz Nowaczek MIC, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie, został dziś wybrany na 6-letnią kadencję nowym przełożonym Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyboru dokonali delegaci podczas trwającej w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu kapituły prowincjalnej.

12:45 / 01-03-2017

Wrocław: ruszyła akcja „Talent Miłosierdzia”

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny wspólnie z rektorami dolnośląskich uczelni wyższych zainaugurowali akcję „Talent Miłosierdzia”. W ramach inicjatywy do instytucji, parafii, korporacji oraz osób prywatnych trafi 6,5 tys. papierowych toreb, z których można będzie zrobić przedświąteczne paczki dla potrzebujących.

12:20 / 28-02-2017

W sierpniu uroczystości 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej

Pięćdziesiąta rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej będzie najważniejszym wydarzeniem 2017 roku w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Główne uroczystości rocznicowe rozpoczną się 12 sierpnia, a zakończy je uroczysta Msza św. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP. W uroczystościach wezmą udział m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

10:15 / 26-02-2017

Bp Mering na Wielki Post: nawrócenie stanowi samo serce chrześcijaństwa

„Bez nawrócenia chrześcijaństwo nie jest możliwe, bez podjęcia obowiązku przemiany serca nie zrozumiemy też tak nam potrzebnego Bożego Miłosierdzia” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim na Wielki Post. Mówiąc o nawróceniu hierarcha podkreśla, że stanowi ono samo serce chrześcijaństwa.

16:32 / 24-02-2017

Bp Mering o „Klątwie”: nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni

„Nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni” – napisał w oświadczeniu będącym reakcją na wystawienie spektaklu „Klątwa” biskup włocławski Wiesław Mering. Podkreśla, że nie można udawać, że się nic nie stało i od wierzących wymaga się jasnego świadectwa.

09:40 / 14-02-2017

Bp Mering spotkał się z chorymi i przewodniczył liturgii w Turku

Bp Wiesław Mering przewodniczył w poniedziałek wieczorem Mszy św. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie wiernych. Była to kolejna stacja obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

1 2 3 92
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.