Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Włocławska

14:44 / 15-11-2017

Licheń: zjazd mariańskich braci zakonnych

O ożywieniu ducha braterskiego w swoich wspólnotach rozmawiają księża marianie podczas zjazdu mariańskich braci zakonnych w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Spotkanie potrwa do czwartku 16 listopada.

13:24 / 09-11-2017

Licheń: zebranie duszpasterzy służby liturgicznej

O propozycjach ubogacenia obecności Maryi i Świętych w formacji służby liturgicznej dyskutowali duszpasterze służby liturgicznej z całego kraju, którzy w dniach 8-9 listopada obradowali w Licheniu.

11:20 / 30-10-2017

Bp Mering: chcą pozbawić pomnik Jana Pawła II znaku, który stoi u początku Europy

– Chcą pozbawić pomnik Ojca Świętego tego znaku, który stoi u początku Europy – powiedział biskup włocławski, Wiesław Mering podczas mszy św. sprawowanej wczoraj w Malanowie w Wielkopolsce. Odniósł się w ten sposób do decyzji francuskiej Rady Stanu, która nakazała usunięcie krzyża z pomnika św. Jana Pawła II w Ploermel w Bretanii.

12:52 / 25-10-2017

Licheń: ogólnopolski zjazd duszpasterzy elektryków i energetyków

– Spotykamy się, aby ustalić linie ogólnopolskiego duszpasterstwa pracowników zatrudnionych w branży energetycznej. W trakcie licheńskiego zjazdu zastanawiamy się, w jakim kierunku od strony duchowej możemy rozwijać osoby, które pragną zbliżać się do Pana Boga – wyjaśnił ks. Sławomir Zyga, krajowy duszpasterz elektryków, energetyków i elektroników podczas dorocznych rekolekcji formacyjnych w Licheniu dla duszpasterzy tych grup zawodowych.

22:24 / 10-10-2017

Św. Jose Sanchez del Rio patronem katolickiej szkoły podstawowej w Siniarzewie

Św. Jose Sanchez del Rio został patronem Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Siniarzewie (diec. włocławska). Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Wiesław Mering.

23:23 / 07-10-2017

Rosyjska telewizja zrelacjonowała „Różaniec do granic”

Inicjatywa „Różaniec do granic” wzbudziła zainteresowanie rosyjskich mediów. W przygranicznej parafii Gronowo, nieopodal Obwodu Kaliningradzkiego, do wyznaczonego na modlitwę „stanowiska siódmego”, którym była miejscowość Rusy (nazywana przez mieszkańców Rosiny) przyjechała ekipa pierwszego programu rosyjskiej telewizji.

14:20 / 05-10-2017

Licheń: sanktuarium włącza się w akcję „Różaniec do granic”

Sanktuarium w Licheniu włącza się w akcję „Różaniec do granic”. 7 października w licheńskiej bazylice w kaplicy Trójcy Świętej od godz. 14.00 przed Najświętszym Sakramentem będą rozważane cztery części różańca.

16:31 / 03-10-2017

Diecezja włocławska włącza się w akcję „Różaniec do granic”

Wyjazd grup na granice kraju oraz diecezjalne spotkanie parafialnych Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich – sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej to formy włączenia się diecezji włocławskiej w inicjatywę „Różaniec do granic” organizowana w Polsce 7 października br.

15:16 / 03-10-2017

Licheń: pielgrzymka Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego

Po raz 21. kombatanci oraz byli więźniowie polityczni okresu stalinowskiego z Wielkopolski modlili się przed wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej. Pielgrzymi z Poznania zgromadzili się dziś przy pomniku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, znajdującym się w ogrodach przed bazyliką.

22:14 / 17-09-2017

Włocławek: 16 alumnów rozpocznie studia w seminarium duchownym

Zakończył się nabór do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Także i w tym roku uczelnia przygotowująca przyszłych księży dla diecezji włocławskiej zanotowała – wbrew tendencjom ogólnopolskim – wzrost kandydatów do stanu duchownego. Na rok pierwszy zgłosiło się szesnastu kandydatów, którzy wybrali formację seminaryjną i studia teologiczne mające przygotować ich do kapłaństwa.

1 2 3 97
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.