Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Włocławska

09:40 / 14-02-2017

Bp Mering spotkał się z chorymi i przewodniczył liturgii w Turku

Bp Wiesław Mering przewodniczył w poniedziałek wieczorem Mszy św. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie wiernych. Była to kolejna stacja obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

06:49 / 07-01-2017

Włocławek: po raz szósty przeszedł Orszak Trzech Króli

„Pokój i dobro” – pod takim hasłem po raz szósty we Włocławku odbył się Orszak Trzech Króli. Blisko 1300 osób, w tym rodziny, uczniowie szkół, nauczyciele, mieszkańcy miasta, władze samorządowe i duszpasterze wspólnie wyruszyli sprzed Urzędu Miasta i przemaszerowali ulicami Włocławka, zdążając do bazyliki katedralnej. Tam Mszy świętej w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył bp Wiesław Mering.

17:09 / 06-01-2017

Wrocław: 10 tys. osób na Orszaku Trzech Króli w stolicy Dolnego Śląska

Kilkadziesiąt tysięcy Dolnoślązaków przeszło dziś w 22 Orszakach Trzech Króli, jakie zostały zorganizowane na terenie archidiecezji wrocławskiej. Największe uliczne jasełka, w których uczestniczyło ok. 10 tys. osób odbyły się w stolicy Dolnego Śląska. Z wrocławianami pokłon Dzieciątku złożył abp Józef Kupny.

08:34 / 31-12-2016

Bp Mering w Grzegorzewie: W oczach Boga rodzina jest cenna

W oczach Boga rodzina jest cenna, bo wybrał ją jako miejsce przyjścia Jezusa na świat – powiedział włocławski biskup Wiesław Mering w Grzegorzewie, w święto Świętej Rodziny. Pasterz diecezji sprawował Mszę św. z okazji 780-lecia miejscowości.

12:04 / 25-12-2016

Bp Mering: przychodzi na świat nasz Mesjasz, nasz Zbawiciel

„Mamy być świadkami rodzącego się, gdzieś na marginesie świata, Jezusa Chrystusa” – zaapelował podczas Pasterki w bazylice katedralnej bp Wiesław Mering. W homilii wskazał na potrzebę odkrycia głębi Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W uroczystej procesji wraz ze zgromadzeniem Pasterz Kościoła Włocławskiego wniósł figurę Dzieciątka Jezus.

13:55 / 24-12-2016

Bp Wiesław Mering złożył świąteczne życzenia diecezjanom

„Tegoroczne Boże Narodzenie zostaje wpisane w trzy fakty wypełniające mijający rok: najpierw tym, co działo się w diecezji i w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży; potem świętowaniem Jubileuszu Chrztu Polski i Rokiem Świętym Miłosierdzia; a wreszcie Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana” – przypomina bp Wiesław Mering w życzeniach do diecezjan.

12:01 / 21-12-2016

Bp Mering: proszę o gorliwą i codzienną modlitwę za Ojczyznę

„Proszę Was, Siostry i Bracia, o gorliwą i codzienną modlitwę za Ojczyznę” – z takim apelem do diecezjan włocławskich zwrócił się bp Wiesław Mering. W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 16 grudnia w parlamencie, biskup włocławski poprosił wszystkie wspólnoty diecezji i wiernych świeckich „o wielką zaporę modlitwy, która może uchronić Naród i Ojczyznę przed drogą ku prawdziwej przepaści”.

15:55 / 20-12-2016

Licheń: rekolekcje o rozeznaniu powołania

W młodości podejmuje się decyzje, które mogą zaważyć o całym dalszym życiu. Pomoc w odnalezieniu przepisu na szczęście oferują księża z mariańskiego duszpasterstwa młodzieży i powołań. Do udziału w rekolekcjach o rozeznaniu powołania zapraszają księża marianie. Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku.

09:44 / 13-11-2016

Włocławek: bp Mering zamknął bramę miłosierdzia we włocławskiej katedrze

Mszą świętą w katedrze włocławskiej bp Wiesław Mering zakończył diecezjalne obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Hierarcha zamknął drzwi święte, nazywane bramą miłosierdzia. Jak podkreślił, uroczystość miała charakter dziękczynienia Bogu „za dary, których nam tak obficie udzielił” w Roku Świętym.

14:40 / 16-10-2016

Abp Józef Kupny zainaugurował Rok Jadwiżański w Trzebnicy

Metropolita wrocławski przewodniczył uroczystościom ku czci św. Jadwigi w Międzynarodowym Sanktuarium w Trzebnicy, inaugurując obchody Roku Jadwiżańskiego na Dolnym Śląsku. – Przedłużamy Rok Miłosierdzia – powiedział hierarcha, zachęcając kilka tysięcy pielgrzymów do praktykowania chrześcijańskiej miłości.

1 2 3 91
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.