Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Włocławska

10:54 / 24-07-2017

Licheń: warsztaty liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi

Po raz czwarty w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Startym odbywają się warsztaty liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi. W tygodniowym spotkaniu weźmie udział niemal 200 osób pragnących uczyć się celebrowania i posługiwania do Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

11:39 / 20-07-2017

Licheń: 25 lat ogólnopolskich spotkań trzeźwościowych

Jubileusz 25-lecia obchodzą w tym roku organizowane w sanktuarium maryjnym w Licheniu Starym Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Każdego roku w „Mityngu pod gwiazdami” uczestniczą osoby uzależnione od alkoholu, papierosów, hazardu i wielu innych używek, a także ich rodziny i przyjaciele.

21:09 / 16-07-2017

Pielgrzymka z Góry Kalwarii dotarła do Lichenia

Mariańska Piesza Pielgrzymka dotarła do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Tradycyjnie pielgrzymi wędrowali z Góry Kalwarii na Mariankach, gdzie znajduje się grób założyciela Zgromadzenia Księży Marianów św. Stanisława Papczyńskiego.

18:06 / 13-07-2017

Licheń: żołnierze-górnicy pamiętają o niewolniczej pracy w ramach służby wojskowej

W ramach XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników do licheńskiego sanktuarium, modlono się o łaskę zbawienia dla zmarłych, o zdrowie dla ocalonych oraz o łaskę nawrócenia dla oprawców.

12:42 / 11-07-2017

Licheń: zakończyła się oaza chorych

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyła się tzw. oaza chorych skupiająca osoby niepełnosprawne oraz wolontariuszy. Organizatorem turnusu był ks. Karol Zając, wikariusz posługujący w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny oraz kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

15:27 / 30-06-2017

Licheń. Ks.Adam Stankiewicz MIC nowym rzecznikiem Sanktuarium Maryjengo w Licheniu

Ks. Adam Stankiewicz MIC został nowym rzecznikiem Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Na stanowisku zastąpił ks. Piotra Kieniewicza MIC, który decyzją przełożonych zakonnych został powołany do pełnienia innych funkcji w mariańskim zgromadzeniu.

09:24 / 30-06-2017

Kard. Grocholewski w Ciechocinku: wszyscy jesteśmy powołani do świętości

Musimy zdawać sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, i dopiero na tym tle, postawić sobie pytanie, jak naśladować świętych Piotra i Pawła – mówił kard. Zenon Grocholewski w homilii podczas Mszy św. odpustowej w kościele parafialnym w Ciechocinku, z racji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dostojnego gościa z Watykanu, który przewodniczył liturgii powitał koncelebrujący Eucharystię biskup włocławski Wiesław Mering.

16:45 / 25-06-2017

Licheń: V Zjazd Duchowej Rodziny Mariańskiej i Wspólnoty Modlitewnej

O wzrost wiary i pobożności wśród chrześcijan, nadzieję na pokój i godne życie dla narodów uciemiężonych przez wojny oraz o miłość ożywiającą relacje małżeńskie, rodzinne i międzypokoleniowe – modlili się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej wierni podczas V Pielgrzymki Duchowej Rodziny Mariańskiej i Wspólnoty Modlitewnej.

08:40 / 23-06-2017

Licheń: XVII Ogólnopolska Pielgrzyma Sybiraków

Kilkuset sybiraków w dniach 21-22 czerwca wzięło udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sybiraków do Matki Bożej Licheńskiej.

08:28 / 20-06-2017

Biskup z Syrii w Licheniu o sytuacji w swoim kraju

Maronicki biskup diecezji Latakia (dawna Laodycea) z Syrii, Antoine Chbeir, przebywał w niedzielę w licheńskim sanktuarium maryjnym. W ramach akcji organizowanej przez stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” hierarcha podczas wszystkich Mszy św. głosił do Słowo Boże i przybliżał sytuację w swoim ogarniętym wojną kraju.

1 2 3 94
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.