Włocławska Caritas z pomocą dla bezdomnych w czasie mrozów

ks.an, Włocławek, 2016-01-05

Od tygodnia w Polsce utrzymują się niskie temperatury, które groźne są szczególnie dla osób bezdomnych. Jak co roku z pomocą przychodzi Caritas diecezji włocławskiej. Miejsca czekają w dwóch schroniskach (dla osób trzeźwych) oraz w noclegowni (dla osób pod wpływem alkoholu). Ostatniej nocy w placówkach przebywało około 200 osób.

Od tygodnia w Polsce utrzymują się niskie temperatury, które groźne są szczególnie dla osób bezdomnych. Jak co roku z pomocą przychodzi Caritas diecezji włocławskiej. Jedną z form pomocy jest istniejące od 2001 roku Schronisko Caritas przy ulicy Karnkowskiego 7 we Włocławku. Od grudnia 2014 roku Caritas uruchomiła drugie Schronisko przy ul. Płockiej 2. W obu schroniskach może przebywać ok. 200 bezdomnych (dziś nocowały 184 osoby). Nad obiema placówkami pieczę sprawują Siostry Albertynki. Schroniska przyjmują zgodnie z regulaminem osoby trzeźwe.

Inną alternatywą dla kilkunastu osób nie mających schronienia jest istniejąca w mieście od 2012 roku Ogrzewalnia (wejście od strony ul. Wyszyńskiego). Ogrzewalnia jest placówką nisko progową tzn. przyjmowane są w niej osoby będące pod wpływem alkoholu. Caritas współpracuje ze Służbami mundurowymi (Policja, Straż Miejska, szpital) i oferuje miejsce każdemu bezdomnemu. Osoby oprócz noclegu w Ogrzewalni otrzymują również gorącą herbatę, środki czystości. Na dzień dzisiejszy oba schroniska gotowe są zapewnić nocleg. Z Ogrzewalni każdej nocy korzysta około 6 – 8 osób.

Apelujemy do wszystkich osób, które wiedzą o bezdomnych nie mających schronienia i zagrożonych wychłodzeniem lub zamarznięciem, aby nie pozostawały obojętne i informowały nas o miejscach ich pobytu.

Telefony:

Schronisko – ul. Prymasa Karnkowskiego 7 – 518-014-556, ul. Płocka 2 – 518-014-557, Straż Miejska 986, Policja 997, Pogotowie Ratunkowe 999

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook