Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Wrocławska

12:36 / 08-12-2017

Wrocław: renowacja kolejnej kamienicy na Ostrowie

Zakończyły się prace renowacyjne przy elewacji kamienicy przy ul. Katedralnej 8. To jeden z nielicznych budynków, który w niemal nienaruszonym stanie przetrwał II wojnę światową. Jego najstarsze elementy mogą pochodzić już z XIV w.

09:58 / 08-12-2017

W całej Polsce trwa zbiórka żywności „Tak, pomagam”

Dziś i jutro podczas zakupów będą obecni wolontariusze w czerwonych koszulkach z logo Caritas. W ramach akcji „Tak, pomagam” będą zachęcać do pomocy potrzebującym przed świętami i przekazania artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia tj. np. mleko, mąka, cukier, makaron, ryż. Z zebranych artykułów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

12:36 / 05-12-2017

Głos biskupów metropolii wrocławskiej w sprawie troski o jakość powietrza

„Zanim zostaną wdrożone nowe przepisy czy nowoczesne technologie, powietrze powinno zostać oczyszczone z ludzkiej lekkomyślności, która pozwala na spalanie w piecach: śmieci, odpadów czy plastikowych przedmiotów” – napisali biskupi diecezji wrocławskiej, świdnickiej i legnickiej we wspólnym liście, który dziś został oficjalnie zaprezentowany. Tekst zostanie odczytany w parafiach na Dolnym Śląsku.

10:51 / 02-12-2017

Wrocław: inauguracja akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Abp Józef Kupny wspólnie z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem zapalili pierwsze świece, przygotowane z myślą o tegorocznej akcji wrocławskiej Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W najbliższym czasie do parafii w całej archidiecezji wrocławskiej trafi ponad 80 tys. świec.

09:59 / 26-11-2017

Zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego ks. Zienkiewicza

W stolicy Dolnego Śląska zakończył się proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym duszpasterza akademickiego Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza. Przez siedem lat odbyły się m.in. 52 sesje trybunału, przesłuchano 405 świadków oraz zgromadzono ponad 2800 stron akt procesowych. Uroczystej sesji wieńczącej dotychczasowe badanie świętości wrocławskiego kapłana przewodniczył abp Józef Kupny.

10:07 / 24-11-2017

Wrocław: dwumiesięczny chłopiec w oknie życia

Dwumiesięczny chłopiec został w czwartek wieczorem zostawiony we wrocławskim oknie życia. To siedemnaste dziecko uratowane przez siostry boromeuszki.

15:03 / 20-11-2017

Mikołajkowa akcja Caritas Arch. Wrocławskiej

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje mikołajkową akcję „Nasza Paka”. Inicjatorzy rozesłali specjalne listy, w których zapraszają do zaangażowania uczniów szkół archidiecezji podkreślając walor wychowawczy – kształtowanie postaw społecznych i odpowiedzialności za wydarzenie.

18:38 / 17-11-2017

Wrocław: zakończyło się XXXIII Ogólnopolskie Forum Młodych

Pod hasłem „Kościół w państwie, państwo w Kościele” odbywało się w stolicy Dolnego Śląska ogólnopolskie spotkanie przeznaczone przede wszystkim dla studentów uczelni teologicznych. Kilkuset młodych ludzi wysłuchało m.in. wykładów abp. Józefa Kupnego oraz europosła Marka Jurka.

17:37 / 17-11-2017

Abp Kupny: zobaczmy w ludziach potrzebujących twarz Chrystusa

Obchody Światowego Dnia Ubogich w archidiecezji wrocławskiej z inicjatywy abp Józefa Kupnego odbędą się w bazylice św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Do uczestnictwa w centralnej Mszy św., którą o godz. 13.00 będzie transmitowała TVP Polonia zostali zaproszeni m.in. osadzeni w miejscowym zakładzie karnym.

13:44 / 11-11-2017

Abp Kupny: patriotyzm wzywa do życzliwości, solidarności i uczciwości

Uroczysta Msza św., której w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety przewodniczył metropolita wrocławski otworzyła centralne obchody Święta Niepodległości na Dolnym Śląsku. – Prośmy o siłę ducha byśmy potrafili służyć niepodległości, budować pokój społeczny i narodową jedność – mówił abp Kupny, dodając: – Wydaje się, że sami z siebie nie mamy tej siły, że podziały są tak głębokie, iż nie potrafimy już budować jedności.

1 2 3 90
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.