Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Wrocławska

11:10 / 24-06-2017

Biskup z Syrii gościł we Wrocławiu

O sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz o możliwości pomocy tym, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych, rozmawiali dziś rano w rezydencji biskupów wrocławskich abp Józef Kupny oraz bp Antoine Chbeir, pochodzący z Libanu maronicki biskup katolickiej diecezji Latakia w Syrii.

13:52 / 22-06-2017

Abp Kupny do neoprezbiterów: nie czekajcie aż wierni do was przyjdą

Kapłani wyświęceni w tym roku otrzymali od metropolity wrocławskiego skierowania do pracy w swoich pierwszych parafiach. Posługę rozpoczną 1 września. – Nie czekajcie aż wierni do was przyjdą. Wychodźcie do nich – mówił do nich abp Józef Kupny.

21:28 / 21-06-2017

Wrocław: 20. rocznica Wielkiej Modlitwy Ekumenicznej

W 20. rocznicę Wielkiej Modlitwy Ekumenicznej, której w 1997 r. we wrocławskiej Hali Stulecia przewodniczył papież Jan Paweł II, w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela przedstawiciele wyznań chrześcijańskich: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego, chrześcijan baptystów, polsko-katolickiego oraz ewangelicko-metodystycznego modlili się wspólnie o jedność. Nabożeństwu przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

14:36 / 18-06-2017

Wrocław: Parlament Młodych o ankiecie przed Synodem Biskupów nt. młodzieży

O ankiecie przygotowującej XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” dyskutował na swym pierwszym spotkaniu Parlament Młodych. To powołana kilka miesięcy temu przez abp. Józefa Kupnego instytucja, która ma doradzać metropolicie wrocławskiemu w sprawach związanych z duszpasterstwem młodzieży.

14:56 / 15-06-2017

Abp Kupny: Nawet jeśli ktoś nie może przystąpić do stołu Pańskiego nie może czuć się wykluczony

– Nawet jeśli ktoś dziś z różnych powodów nie może przystępować z nami do stołu Pańskiego nie może czuć się przez nas wykluczony – powiedział abp Józef Kupny, który przewodniczył centralnym obchodom uroczystości Bożego Ciała we Wrocławiu. Nawiązując do wydarzeń związanych z 46. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym, który 20 lat temu odbywał się w stolicy Dolnego Śląska hierarcha wezwał do rachunku sumienia z realizacji wezwania pozostawionego wówczas przez Jana Pawła II.

16:21 / 12-06-2017

Wrocławski skarbiec katedralny otwarty dla zwiedzających

Relikwiarze z XV w. oraz monstrancję podarowaną przez św. Jana Pawła II, a także ołtarz będący własnością Jana III Sobieskiego można zobaczyć podczas otwartej w poniedziałek wystawy „Skarbiec wrocławskiej katedry”. Ponad 100 eksponatów prezentowanych jest w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, a jako pierwszy zwiedzał je abp Józef Kupny.

11:52 / 08-06-2017

Wrocław: uroczystości ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Abp Józef Kupny przewodniczył we wrocławskiej katedrze Mszy św. w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wspólnie z hierarchą modlili się kapłani z całej archidiecezji oraz goście, odbywającej się dziś w stolicy Dolnego Śląska międzynarodowej konferencji „To czyńcie na moją pamiątkę”. Wśród nich – abp Piero Marini, były Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych, bliski współpracownik św. Jana Pawła II.

15:34 / 05-06-2017

Görlitz: Otwarcie wystawy upamiętniającej polsko – niemieckie pojednania

Abp Józef Kupny wspólnie z biskupem Görlitz Wolfgangiem Ipoltem otworzyli na moście granicznym wystawę pt. „Droga do pojednania”. Następnie hierarchowie w katedrze św. Jakuba wspólnie sprawowali Eucharystię, w czasie której udzielili sakramentu bierzmowania młodym Polakom i Niemcom.

09:49 / 05-06-2017

Wrocław: 25-lecie Wrocławskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr św. Józefa

Abp Józef Kupny przewodniczył w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu uroczystej Eucharystii, w czasie której siostry józefinki dziękowały Bogu za 25 lat istnienia Prowincji Wrocławskiej ich zgromadzenia. – Jako dzieci Maryi, mamy swoją tożsamość – mówił hierarcha. – To ma nam pomagać być prawdziwymi i chronić przed podwójnym, a może nawet i potrójnym życiem – dodał.

09:17 / 02-06-2017

Wrocław: abp Kupny spotkał się z młodzieżą z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Organizacja i przebieg Dnia Papieskiego to główny punkt spotkania metropolity wrocławskiego z dolnośląskimi stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. – Musicie budować wspólnotę między sobą, być dla siebie wsparciem – zwłaszcza, że dzisiejszy świat nie jest zbyt przyjazny dla ludzi wierzących – mówił hierarcha.

1 2 3 85
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.