Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Wrocławska

12:59 / 22-08-2017

Wrocław: renowacja nagrobka bp. Andreasa Jerina

We Wrocławiu a dziś został zatwierdzony kolejny etap prac renowacyjnych XVI nagrobka bp. Andreasa Jerina, nietuzinkowego hierarchy i hojnego mecenasa sztuki. Po raz pierwszy przy rekonstrukcji zabytków na Dolnym Śląsku wykorzystano druk 3D.

12:09 / 21-08-2017

Wrocław: w całej archidiecezji odbędzie się modlitwa i adoracje o pokój na świecie

Abp Józef Kupny poprosił, by w pierwszą niedzielę września we wszystkich parafiach archidiecezji wrocławskiej zorganizować modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na świecie oraz nawrócenia ludzi wyrządzających zło.

11:25 / 21-08-2017

Wrocław: abp Kupny poświecił ponad 200 wyprawek szkolnych dla dzieci na Białorusi

– Uśmiech obdarowanych dzieci, to dla nas najpiękniejsze podziękowanie – mówił metropolita wrocławski zanim pobłogosławił i poświęcił ponad 200 tornistrów z artykułami szkolnymi. Spotkanie zakończyło, zorganizowaną przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej akcję „Wyprawka dla żaczka”. Po raz pierwszy jej beneficjentami będą polskie rodziny mieszkające na Białorusi.

10:11 / 18-08-2017

Wrocław: abp Kupny apeluje o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic

„Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam Polacy w 1997 r., kiedy nasz region został dotknięty powodzą. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności” – napisał w liście do wiernych archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny. Na apel metropolity w najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach zostanie zorganizowana zbiórka na pomoc ofiarom kataklizmu.

11:32 / 14-08-2017

Nuncjusz Apostolski w Polsce modlił się w Licheniu

Kilka tysięcy wiernych modliło się wczoraj w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w związku z obchodami 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Liturgii przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

15:17 / 10-08-2017

Wrocławska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Msza św. na jasnogórskich wałach, której przewodniczył bp Jacek Kiciński była zwieńczeniem 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. – Nasze pielgrzymowanie w wymiarze ludzkim dobiegło końca, ale w perspektywie wiary to pielgrzymowanie dopiero się rozpoczyna – powiedział duchowny do ponad tysiąca pielgrzymów.

13:20 / 09-08-2017

Wrocław pamięta o Edycie Stein

Dom rodzinny, w którym działa Towarzystwo Edyty Stein, kaplica pod jej wezwaniem w kościele św. Michała Archanioła, ulica, szkoła i park jej imienia. We Wrocławiu – mieście, w którym przyszła na świat Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, karmelitanka, męczennica Auschwitz – jest wiele miejsc i instytucji, związanych z współpatronką Europy. Stolica Dolnego Śląska pamięta o wybitnej mieszkance, która po długich poszukiwaniach przyjęła chrzest, wstąpiła do Karmelu i zginęła, po „wzięciu krzyża za swój naród” w komorze gazowej niemieckiego obozu koncentracyjnego na terenie okupowanej Polski 9 sierpnia 1942 roku. Dziś obchodzimy 75. rocznicę jej męczeńskiej śmierci.

15:30 / 07-08-2017

Czy wiedzieliście, że powstała pielgrzymkowa wersja „Despacito”?

Korzystanie z popkultury, to po prostu reakcja na znaki czasu. Ewangelizując, odwołujemy się do tego, na co reaguje też młodzież – mówi w rozmowie z KAI s. Janina Ojak, jedna z autorek piosenki pielgrzymkowej ułożonej do melodii przeboju „Despacito” Luisa Fonsi. Utwór, który powstał we wrocławskiej grupie pielgrzymkowej po ŚDM, w ciągu dwóch dni niespodziewanie zyskał ogromną popularność w mediach.

10:36 / 04-08-2017

Wrocław: rośnie zainteresowanie profilem abp Kupnego na Twitterze

Wystarczyły 3 lata obecności metropolity wrocławskiego na portalu społecznościowym Twitter, by liczba osób regularnie czytających 140-znakowe komentarze do Ewangelii przekroczyła 4 tys. – Pokarm, inspiracja, przypomnienie co w życiu się naprawdę liczy – tak „followersi” tłumaczą zainteresowanie wpisami hierarchy.

14:48 / 03-08-2017

Wrocław: kolejne dziecko w Oknie Życia

Siostry boromeuszki, prowadzące wrocławskie okno życia, znalazły w nim wczoraj wieczorem małą dziewczynkę. To już szesnaste dziecko uratowane w ciągu niespełna 8 lat działalności okna, a trzecie w tym roku.

1 2 3 86
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.