Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Wrocławska

09:45 / 24-03-2017

Wrocław: dziecko w oknie życia

Alarm zadzwonił dziś o 5.40. W oknie życia siostry boromeuszki, znalazły chłopca owiniętego w dwie wełniane chusty. To już 15. dziecko uratowane w ciągu niespełna 8 lat działalności okna, drugie w tym miesiącu.

15:00 / 23-03-2017

Wrocław: Odznaczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla abp. Józefa Kupnego

Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka metropolita wrocławski został odznaczony Złotym Medalem „Za zasługi dla Policji”. Odznaczenie hierarcha odebrał dziś z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Arkadiusza Golanowskiego.

13:47 / 23-03-2017

Abp Kupny do młodzieży: jesteście dziećmi Boga i Chrystus was szuka

W związku ze zbliżającym się 32. Światowym Dniem Młodzieży abp Józef Kupny przygotował list do młodych, który poprzez katechetów i duszpasterzy zostanie rozdany uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Metropolita zaprasza w nim na spotkanie, które odbędzie się w Niedzielę Palmową na Ostrowie Tumskim.

17:47 / 22-03-2017

Wrocław: Szymon Hołownia gościem Teologicznej Akademii Młodych

„Bóg, kasa czy rock’n’roll?” – to temat wykładu inaugurującego zajęcia Teologicznej Akademii Młodych. Wygłosił go znany dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia. Słuchaczami było ok. 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska.

17:45 / 22-03-2017

Wrocław: kard. Duka podarował relikwie św. Wacława wrocławskiej parafii

Relikwie czeskiego władcy i męczennika zostały wprowadzone do kościoła pw. świętych Stanisława, Wacława i Doroty przez prymasa Czech. W uroczystej Mszy po raz pierwszy w dziejach tej świątyni – jak zauważył proboszcz ks. Andrzej Brodawka – uczestniczyło dwóch metropolitów: kard. Duka, metropolita praski i prymas Czech, oraz abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

10:13 / 13-03-2017

Wrocław: Dziecko w oknie życia

Alarm zadzwonił w niedzielę (12 marca) o 19.45. W oknie życia siostry boromeuszki, znalazły chłopca owiniętego w pieluszkę. To już 14. dziecko uratowane w ciągu niespełna 8 lat działalności okna.

13:11 / 12-03-2017

Wrocławska kuria ws. ks. Adriana Kosendiaka

W przesłanym KAI oświadczeniu Kuria Metropolitalna Wrocławska poinformowała, że ks. Adrian Kosendiak został odwołany z funkcji wikariusza parafialnego oraz odsunięty od pełnienia jakichkolwiek funkcji duszpasterskich. Została także wszczęta procedura wyjaśnienia zarzutów pojawiających się w upublicznionym niedawno nagraniu, w którym kapłan oskarża proboszcza jednej z parafii o gwałt. Sprawą zajmuje się policja, ma ją też zbadać specjalny zespół powołany przez metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego.

17:09 / 11-03-2017

Wrocław: warsztaty medialne dla kleryków

Każdy z księży, bez względu czy tego chce, czy nie, jest swoistego rodzaju medium – mówiła Agata Puścikowska podczas warsztatów medialnych, w których uczestniczyli klerycy MWSD we Wrocławiu. Przyszli duchowni uczyli się m.in. jak pisać ciekawe teksty, w jaki sposób w ewangelizacji korzystać z mediów społecznościowych, jak redagować parafialną stronę internetową. Mogli także spróbować występów przed kamerą.

11:11 / 11-03-2017

Abp Kupny do kapłanów: nikt nie jest prezbiterem poza prezbiterium

Mszą św. w kościele pw. Świętego Krzyża, której przewodniczył bp Jacek Kiciński, duchowni z całej archidiecezji wrocławskiej rozpoczęli dziś dzień pokutny. Inicjatywa została zorganizowana w związku z setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatmie, stąd po Eucharystii kapłani przeszli w procesji różańcowej do katedry, by zakończyć spotkanie nabożeństwem przebłagalnym za grzechy i niewierności osób powołanych do kapłaństwa.

16:54 / 10-03-2017

Wrocławscy maturzyści modlili się na Jasnej Górze

Ponad 1500 tegorocznych maturzystów z całej archidiecezji wrocławskiej pielgrzymowało dziś do duchowej stolicy Polski, by zawierzyć Czarnej Madonnie czekające ich egzaminy.

1 2 3 82
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.