Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Wrocławska

13:15 / 23-05-2017

Abp Kupny do księży: mocy otrzymanej w sakramencie święceń nie dostaliśmy za zasługi ani talenty

Abp Józef Kupny przewodniczył dziś w katedrze wrocławskiej Mszy św. Razem z metropolitą Eucharystię koncelebrowali prezbiterzy przeżywający 25. rocznicę święceń kapłańskich. – Zatrzymajcie się w tym wieczerniku gdzie ćwierć wieku temu przyjęliście święcenia. Podziękujcie Bogu za to, że jest Wam wierny i wyjdźcie stąd – jak apostołowie po otrzymaniu Ducha Świętego – z nowym zapałem. Zacznijcie na nowo, głoście Jezusa z nowymi siłami – mówił hierarcha do jubilatów.

15:59 / 22-05-2017

Wrocław: abp Kupny zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę

„Idźcie i głoście” – to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Wprawdzie wyruszy ona tradycyjnie 2 sierpnia, jednak przygotowania do niej trwają już kilka miesięcy. Dziś włączył się w nie bezpośrednio metropolita wrocławski.

19:00 / 21-05-2017

Henryków: ludzie pracy uczestniczyli w archidiecezjalnej pielgrzymce

Kilkaset osób reprezentujących zakłady pracy, przedsiębiorstwa, związki zawodowe, władze państwowe i samorządowe uczestniczyło w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ludzi Pracy do Henrykowa. Spotkaniu przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

19:45 / 14-05-2017

Abp Kupny u luteran: chrześcijanie XXI w. mają czuć odpowiedzialność za nadzieję w świecie

„To my – chrześcijanie XXI w. mamy poczuć się odpowiedzialnymi za poziom nadziei w świecie” – powiedział dziś abp Józef Kupny podczas nabożeństwa z okazji jubileuszu 500. rocznicy reformacji. Uroczystości, przygotowane przez diecezję wrocławską Kościoła ewangelicko-augsburgskiego były zwieńczeniem odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska VII Tygodnia Kultury Protestanckiej. Modlitwie przewodniczył bp Waldemar Pytel, a kazanie wygłosił bp Ragnar Persenius ze Szwecji.

09:54 / 08-05-2017

Wrocław: Abp Kupny zaprasza do udziału w Pielgrzymce Ludzi Pracy do Henrykowa

W najbliższym czasie do parafii archidiecezji wrocławskiej trafi list abp. Józefa Kupnego, w którym hierarcha zaprasza do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Świata Pracy do sanktuarium Matki Bożej Języka Polskiego w Henrykowie. Odbędzie się ona 21 maja.

13:27 / 28-04-2017

Przewodniczący KEP: patriotyzm to rozumna miłość ojczyzny (krótka)

Patriotyzm to rozumna miłość ojczyzny – powiedział dziś w Warszawie abp Stanisław Gądecki podczas prezentacji dokumentu Episkopatu pt.: „Chrześcijański kształt patriotyzmu”. Przestrzegł jednocześnie przed stawianiem miłości do ojczyzny ponad miłością do Boga.

15:24 / 26-04-2017

Wrocław: Na rynku stanęła wystawa promująca akcję „Dar dla Aleppo”

Zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego i podjęta przez wszystkie chrześcijańskie wspólnoty akcja odbudowy szpitala w Aleppo jest już na półmetku. Z tej okazji w sercu stolicy Dolnego Śląska otwarto dziś, składającą się z 18 plansz, wystawę przedstawiającą zdjęcia zniszczonego miasta oraz rysunki dzieci tam mieszkających.

10:22 / 18-04-2017

Abp Kupny o śp. abp. Jeremiaszu: uczył budować jedność w różnorodności

Abp Józef Kupny wziął dziś udział w ceremonii pożegnania zmarłego wczoraj śp. abp Jeremiasza, metropolity wrocławsko-szczecińskiego Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. W imieniu archidiecezji wrocławskiej przesłał także wyrazy współczucia na ręce abp. Sawy, prawosławnego metropolity warszawskiego i całej Polski.

09:07 / 16-04-2017

Abp Kupny: Żyć dla Jezusa, to włączyć się w Jego miłość do wszystkich ludzi

Żyć dla Jezusa, to włączyć się w Jego miłość do wszystkich ludzi – powiedział metropolita wrocławski, który przewodniczył w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela Wigilii Paschalnej. W homilii, wyjaśniając znaczenie poszczególnych znaków i symboli tej liturgii, wezwał wiernych do naśladowania Chrystusa poprzez niesienie nadziei wątpiącym. Dziękował także za wsparcie ofiar wojny w Syrii.

13:35 / 13-04-2017

Abp Kupny: w życiu kapłańskim nie chodzi o samorealizację, ani o sukces

Wszyscy są wezwaniu do tego, by kochać Boga, ale kapłan ma Go kochać mocniej. Wszyscy mają być darem dla Boga i bliźnich, ale kapłan ma być nim w stopniu wyższym. Z tego „więcej” będziemy musieli zdać sprawę Panu Bogu – mówił abp Józef Kupny w czasie Mszy Krzyżma, którą sprawował w katedrze wrocławskiej wraz z ponad 250 kapłanami diecezjalnymi i zakonnymi z całej archidiecezji. Podczas liturgii duchowni odnowili przyrzeczenia kapłańskie.

1 2 3 84
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.