Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Wrocławska

13:51 / 15-10-2017

Trzebnica: zamknięcie Roku Jadwiżańskiego w archidiecezji wrocławskiej

Eucharystią pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza oraz procesją z relikwiami św. Jadwigi ulicami Trzebnicy zakończyły się w archidiecezji wrocławskiej obchody Roku Jadwiżańskiego związane z 750. rocznicą kanonizacji księżnej Jadwigi. W uroczystościach poza pielgrzymami z Dolnego i Górnego Śląska oraz biskupami z kilku polskich diecezji uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa wiernych z Niemiec, którym towarzyszyli kapłani i biskupi.

08:01 / 15-10-2017

Wrocław: pielgrzymka do grobu św. Jadwigi

„Słuchaj Jadwigi” – to hasło towarzyszące pątnikom, którzy dziś rano wyruszyli z wrocławskiej katedry do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. – Księżna mówi do nas przez wieki swoimi dziełami i czynami, które trwają do dziś – zauważył ks. Stanisław Orzechowski, główny przewodnik pielgrzymki.

19:19 / 14-10-2017

Abp Kupny: św. Jadwiga uczy nas widzieć w drugim człowieku brata

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny przewodnicząc Eucharystii na placu apelowym przed bazyliką św. Jadwigi w Trzebnicy, rozpoczął centralne uroczystości Roku Jadwiżańskiego, połączone z obchodami 750. rocznicy kanonizacji księżnej. Mszę św. koncelebrowało prawie 100 kapłanów, a uczestniczyli w Niej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz kilkanaście tysięcy pielgrzymów. Wśród nich goście z Niemiec i Czech.

20:03 / 13-10-2017

Wrocław: premiera książki o kardynale Henryku Gulbinowiczu

We Wrocławiu odbyła się premiera książki „Starałem się zrozumieć człowieka” Waldemara Niedźwieckiego poświęcona kard. Henrykowi Gulbinowiczowi. Miała ona miejsce w piątek 13 października w sali multimedialnej hotelu im. Jana Pawła II. To prezent dla emerytowanego metropolity wrocławskiego z racji jego 94. urodzin.

16:19 / 11-10-2017

Wrocław: konferencja w 750. rocznicę kanonizacji św. Jadwigi

Wrocławskie Centrum Historii „Zajezdnia” gościło dziś kilkudziesięciu uczestników konferencji naukowej pt. „Święta Jadwiga Śląska. Pamięć – dziedzictwo – inspiracja”. – Dlaczego ta osoba żyjąca osiem wieków temu wciąż jest dla nas inspirująca? – pytał w swoim wystąpieniu ks. Jerzy Olszówka, kustosz trzebnickiego Santuarium św. Jadwigi. Odpowiedzi szukali historycy, znawcy sztuki oraz teolodzy.

12:51 / 10-10-2017

Wrocław: inauguracja roku akademickiego na Papieskim Wydziale Teologicznym

Około 800 studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu uroczyście zainaugurowało nowy rok akademicki. Mszy św. na rozpoczęcie kolejnego etapu kształcenia nowych teologów przewodniczył abp Józef Kupny. Po raz pierwszy progi wrocławskiej uczelni teologicznej przekroczyło w tym roku 116 studentów.

20:59 / 09-10-2017

Inauguracja Szkoły Formatorek Zakonnych w Trzebini

W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini rozpoczęły się 9 października zajęcia dziewiątej już edycji dwuletniej Szkoły Formatorek Zakonnych. Zajęcia prowadzone są przez Polską Prowincję Salwatorianów w porozumieniu z Konferencją Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

11:05 / 02-10-2017

Abp Kupny: Kościół potrzebuje bardzo naszej miłości

Do wzięcia odpowiedzialności za Kościół wzywa w liście do Dolnoślązaków metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Lis opublikowany został w związku ze zbliżającymi się obchodami ku czci św. Jadwigi w Trzebnicy połączonymi z zakończeniem Roku Jadwiżańskiego.

10:53 / 01-10-2017

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej u grobu św. Jadwigi

Wolontariusze i pracownicy Caritas z trzech diecezji: wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej pielgrzymowali do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka Eucharystię, rozpoczynającą spotkanie z okazji trwającego w metropolii wrocławskiej Roku Jadwiżańskiego razem z abp. Józefem Kupnym koncelebrowali biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski i biskup świdnicki Ignacy Dec.

10:50 / 01-10-2017

We Wrocławiu o indywidualnych formach życia konsekrowanego

Ponad 100 konsekrowanych wdów i dziewic oraz kapłanów z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Podkomisję KEP ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. – Mamy być w sercu Kościoła i być miłością; żyć tym, czym żyje Kościół; „oddychać” tym, czym oddycha Kościół – mówił o. bp Jacek Kiciński, stojący na czele Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego.

1 2 3 88
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.