Abp Kupny: w Kościele jest miejsce dla każdego człowieka

xrk, Wrocław, 2016-01-07

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny przyjął na tradycyjnym spotkaniu noworocznym kilkuset samorządowców: przedstawicieli władz wojewódzkich, prezydentów miast, radnych, burmistrzów, starostów i wójtów z Dolnego Śląska. - Jest miejsce dla każdego przy żłóbku Jezusa, podobnie jak jest miejsce dla każdego człowieka w Kościele – zapewnił hierarcha podczas uroczystej Mszy św. która poprzedziła spotkanie.

W homilii podczas Mszy św. we wrocławskiej katedrze abp Kupny - nawiązując do tekstów biblijnych - przywołał obraz walczących ze sobą ciemności i światła, podkreślając, że z ciemnością w sercu człowieka mamy do czynienia wówczas, gdy ten poddaje się pysze, kłamstwu i dba jedynie o własne interesy. – Chrystus swoją nauką rozświetla mroki naszego życia – mówił arcybiskup, zachęcając samorządowców, by nie tylko słuchali słów Ewangelii, ale by ona stała się ich życiowym programem.

W dalszej części homilii metropolita nawiązał do przesłania Uroczystości Objawienia Pańskiego, a podkreślając, że trzej mędrcy nawiedzający Jezusa w Betlejem nie należeli do Narodu Wybranego. – Jest miejsce dla każdego przy żłóbku Jezusa. Podobnie jest miejsce dla każdego człowieka w Kościele – zapewnił hierarcha.

Po Mszy św. samorządowcy spotkali się z metropolitą w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wspólnie złożono sobie noworoczne życzenia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook