Wrocław: abp Kupny spotkał się z pracownikami służby zdrowia

xrk, Wrocław, 2016-01-14

Osoby chore i cierpiące potrzebują naszej miłości, ale one także stwarzają nam przestrzeń do życia miłosierdziem – mówił metropolita wrocławski podczas spotkania z członkami Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich.

Noworoczna wizyta hierarchy we wrocławskim Domu Lekarza była okazją nie tylko do złożenia sobie wzajemnie życzeń oraz podziękowania pracownikom służby zdrowia za ich pracę na rzecz Dolnoślązaków, ale także stanowiła przyczynek do rozważań na temat przeżywanego w Kościele Roku Miłosierdzia.

Metropolita, nawiązując do nauczania papieża Franciszka, podkreślił, że świadczenie miłosierdzia może stanowić formę świadectwa swojego przywiązania do Chrystusa. Zauważył także, że osoby chore i cierpiące poza konkretną pomocą medyczną oczekują również życzliwego i pełnego delikatności przyjęcia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku abp Kupny odbył już ponad 100 spotkań opłatkowych i noworocznych z różnymi środowiskami. Poza pracownikami służby zdrowia rozmawiał m.in. z przedstawicielami środowisk naukowych, artystycznych, a także z politykami, samorządowcami, dziennikarzami.

– Ojciec Święty w swojej najnowszej książce wśród wielu wezwań kierowanych do Kościoła podkreślił wagę inicjatyw, które określił mianem „apostolstwa ucha”, zwracając uwagę na konieczność wychodzenia do ludzi, rozmów z nimi i cierpliwego słuchania tego, czym chcą się dzielić – mówi metropolita wrocławski zapytany o sens tego rodzaju spotkań.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook