Trzebnica: powstaje młodzieżowe centrum przeciw cyberprzemocy

mip (KAI), Trzebnica, 2016-01-14

W Trzebnicy powstaje młodzieżowe centrum przeciwdziałania cyberprzemocy. "Problem hejtu jest poważny. Nawet co czwarty młody człowiek miał myśli samobójcze, często z powodu przemocy w internecie" - mówi inicjator projektu ks. Macieja Szeszko, duszpasterz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Nowa placówka ma docierać do młodych, którzy doświadczyli cyberprzemocy, aby przez odpowiednie szkolenia i pomoc specjalistów pomóc im uporać się ze skutkami takich działań. Centrum ma również animować i promować ideę bezpiecznego internetu, tworząc bazę organizacji, które przeciwdziałają przemocy w sieci.

"Największym zagrożeniem internetu, który jest dzisiaj świetnym narzędziem, jest brak wiedzy o tym, co tam się może kryć i jak to może być niebezpieczne" - wspomina trzebnicki duszpasterz. Wskazuje, że profilaktyka jest młodzieży bardzo potrzebna.

Na razie trwa etap planowania koncepcji ośrodka, przygotowywanie programów szkoleniowych i poszukiwanie specjalistów. Pierwsze szkolenia dla młodzieży szkolnej będą uruchomione jesienią.

Zdaniem salwatorianina problem cyberprzemocy jest współcześnie bardzo poważny. "Badania naukowe wskazują, że 25 proc. młodych ludzi miewa myśli depresyjne i samobójcze, często z powodu hejtu i przemocy w internecie" - podkreślił s. Szeszko.

W przeciwdziałaniu cyberprzemocy od dawna bierze udział Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Inicjatywa, która dociera do młodych z całej Polski, nie tylko edukuje młodzież, w jaki sposób mądrze i bezpiecznie korzystać z nowych mediów, ale też animuje i formuje młode pokolenie. Zarażamy ludzi pasją życia i zainteresowań - wyjaśnił ks. Maciej Szeszko.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook