Wrocław: inauguracja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

xrk, Wrocław, 2016-01-25

Zebraliśmy się, aby zaświadczyć w imię jedynego Boga o naszej jedności w modlitwie – mówił abp Józef Kupny we wrocławskiej katedrze podczas nabożeństwa ekumenicznego inaugurującego cykl spotkań i modlitw o jedność chrześcijan, które przez osiem dni będą odbywały się we wrocławskich świątyniach różnych wyznań.

Modlitwy i spotkania odbywać się będą w kościołach: rzymskokatolickim, polskokatolickim, ewangelickim, prawosławnym, ewangelicko-metodystycznym oraz chrześcijan baptystów. Tradycyjnie w każdej ze świątyń słowo Boże wygłosi duchowny innego wyznania.

Podczas pierwszego nabożeństwa w katedrze rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela kaznodzieją był biskup wrocławskiej diecezji kościoła ewangelicko-augsburskiego Waldemar Pytel. W swoim rozważaniu nawiązał do kamienia leżącego u wejścia do grobu Jezusa. – Zbawiciel nie chciał, byśmy trwali w zamknięciu, sparaliżowani strachem. Chce otwierać groby i z nich nas wyprowadzać. Naszą odpowiedzą jest radość zamiast smutku, aktywność, zamiast marazmu i trwanie w społeczności z Chrystusem i z braćmi, którzy przez jeden chrzest wiarę w Chrystusa wyznajemy i przyjmujemy – mówił bp Pytel.

Przewodniczący modlitwie abp Kupny wyjaśnił sens tego rodzaju spotkań. – Pragniemy modlić się razem, aby nasza jedność była bardziej doskonała. Aby mieszkańcy Dolnego Śląska mogli żyć w miłości i solidarności, dla budowania lepszego świata na fundamencie, którym jest Boża miłość i szacunek do każdego człowieka – mówił metropolita wrocławski.

„Tylko wtedy będziemy rozpoznawać nasze grzechy i wzywać Bożego miłosierdzia. Możemy naprawdę odnowić społeczeństwo i cały świat” – dodał abp Kupny.

Metropolita wrocławski wygłosi słowo Boże we wtorek 26 stycznia, podczas nabożeństwa, które odbędzie się w katedrze prawosławnej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Początek o godz. 17.00.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook