Wrocław: święto Papieskiego Wydziału Teologicznego

xrk, Wrocław, 2016-01-28

Wykładowcy, studenci i pracownicy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu spotkali się na modlitwie w katedrze z okazji wspomnienia św. Tomasza z Akwinu - patrona uczelni. Mszy św. przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski i Wielki Kanclerz PWT.

W homilii bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. Nawiązując do tekstu ślubowania, składanego przez studentów rozpoczynających edukację na wrocławskiej uczelni teologicznej, zwrócił uwagę na konieczność zdobywania nauki świętej oraz świadczenia o niej we współczesnym świecie. Przywoływał przy tym fragmenty "Sumy Teologicznej" św. Tomasza, tłumacząc, że wobec faktu, iż wielu dziś słucha tego, co przekazują media, czyta treści zawarte w Internecie i w prasie, potrzeba świadków, którzy będą wskazywać na Bożą prawdę i Boży porządek. - Teolog ma być człowiekiem modlitwy, wsłuchującym się przede wszystkim w to, co mówi Bóg - tłumaczył bp Siemieniewski.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu jest kontynuacją Wydziału Teologicznego istniejącego niegdyś na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie na uczelni studiuje ponad 1100 studentów, zdobywających wiedzę na kierunkach: teologia, filozofia, pedagogika oraz na wielu innych kierunkach studiów podyplomowych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook