Wrocław: abp Kupny odwiedził chorych w Hospicjum Bonifratrów św. Jana Bożego

xrk, Wrocław, 2016-02-11

Z okazji Dnia Chorego abp Józef Kupny odwiedził we Wrocławiu podopiecznych hospicjum prowadzonego przez ojców bonifratrów. Rozmawiał także z personelem medycznym. – Trwamy w Roku Miłosierdzia Bożego, w którym mamy naśladować Boga – powiedział metropolita wrocławski.

Hierarcha po wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem odwiedzał chorych w ich salach, zatrzymując się przy każdym na chwilę rozmowy i udzielając błogosławieństwa. Podczas spotkania z personelem medycznym zwrócił uwagę, że hospicjum stanowi naturalne miejsce świadczenia miłosierdzia. - Jesteście podobni do Samarytanina. Twórzcie przestrzeń miłosierdzia – mówił.

Wspomniał przy tym o święceniach kapłańskich, jakich kiedyś udzielał pewnemu zakonnikowi, przebywającemu w szpitalu w Katowicach. Lekarze twierdzili, że chory na raka kości kandydat do kapłaństwa, nie ma szans na wyleczenie, a jego wielkim pragnieniem było przyjęcie przed śmiercią święceń. – Powiedziałem mu: „Nie wiem, ile ci Pan Bóg da życia, ale to jest teraz twoja parafia. Tu, na łóżku, masz się modlić za tych ludzi wokół” – wspominał arcybiskup. – Okazało się, że kapłan ten wyszedł ze szpitala. Zmarł po dwóch latach, przedtem zdążył jeszcze pełnić posługę wikarego w jednej z parafii w Bielsku- Białej. Medycyna nie wszystko potrafi przewidzieć - dodał.

Bonifraterskie hospicjum przy ul. Poświęckiej we Wrocławiu dysponuje obecnie 29 łóżkami. Funkcjonuje przy nim także Hospicjum Domowe (opiekujące się ok. 30 osobami) oraz Poradnia Medycyny Paliatywnej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook