Wrocław: zostań klerykiem na trzy dni

xrk, Wrocław, 2016-02-19

Do niedzieli potrwają rozpoczęte dziś trzydniowe rekolekcje, jakie tradycyjnie na początku każdego roku dla młodych mężczyzn organizuje Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

Tym razem do wrocławskiego domu ziarna przyjechało 50 młodych mężczyzn z całej archidiecezji. W programie, poza codzienną Eucharystią, konferencjami i nabożeństwami, znalazły się także: możliwość zwiedzania Muzeum Archidiecezjalnego oraz podziemi budynku klasztornego Zgromadzenia Sióstr Szkolnych Notre Dame, skrywających relikty budynków sprzed ośmiu wieków. Niewątpliwym atutem tych dni – jak podkreślają ich uczestnicy – jest bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy z klerykami oraz przełożonymi wrocławskiego seminarium. Nie zabraknie także akcentów związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

– Spotkanie we wrocławskim domu ziarna nie ma charakteru werbunku do kapłaństwa – zaznacza ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu, dodając: – Chcemy dać tym młodym ludziom możliwość pogłębienia życia religijnego i umocnienia się w wierze, mając świadomość, że na co dzień rozproszeni w szkołach, uczelniach i parafiach mogą oni czuć się osamotnieni w swoim chrześcijaństwie.

W ponad czterdziestoletniej historii organizowania rekolekcji dla młodzieży męskiej zdarzało się, iż w rekolekcjach uczestniczyło nawet 300 osób. – Uczestnicy zawsze wyjeżdżają stąd umocnieni i przekonani, że jako wierzący w Jezusa i żyjący określonymi wartościami nie są sami – mówi ks. Stochła.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook