Wrocław: abp Kupny zainaugurował działalność klubowego centrum „Miejscówka”

xrk, Wrocław, 2016-02-23

W czasach, w których doświadczamy kryzysu jedności, każda działalność, która pomoże budować wspólnotę, opartą o konkretne wartości, zasługuje na nasze wsparcie – zauważył abp Kupny podczas poświęcenia, rozpoczynającego działalność we Wrocławiu, centrum klubowego „Miejscówka”.

Metropolita wrocławski podkreślił, że nowo powstałe centrum stanowi przestrzeń spotkania dla młodych ludzi, którzy mogą nie tylko w piękny sposób spędzić czas wolny, nawiązać ciekawe znajomości, ale także zdobyć nowe umiejętności. Przywołał przy tym nauczanie papieża Franciszka z encykliki „Laudato Si”: - Ojciec Święty przekonuje nas, że nikt nie jest samotną wyspą i nikt nie żyje sam dla siebie. Jesteśmy w jakiś sposób wszyscy od siebie zależni, stąd tak ważne jest, byśmy czuli się wspólnotą – mówił ksiądz arcybiskup.
Centrum klubowe „Miejscówka” działa na wrocławskim „Ołbinie”. W jego prace zaangażowane są w większości osoby z różnych duszpasterstw i wspólnot katolickich, od lat prowadzące działania kierowane do dzieci i młodzieży: obozy letnie i zimowe, akcje profilaktyczne czy działania kulturalne i artystyczne (koncerty, warsztaty, wystawy itp.).

W „Miejscówce” młodzi ludzie pod okiem doświadczonego muzyka mogą uczyć się gry na bębnach afrykańskich, tworzyć wraz z instruktorami, artystami – plastykami własne prace plastyczne, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych, dziennikarskich, tańca hip-hop czy kreowania wizerunku. – To ma być miejsce odkrywania talentów, pobudzania pasji, rozwijania kreatywności oraz umiejętności wyrażania siebie poprzez sztukę – mówią ludzie tworzący klub, dodając, że „Miejscówka” pomoże młodym rozwijać również umiejętności komunikacyjne oraz uczyć pracy w grupie.
Święcąc centrum metropolita wrocławski wziął udział w warsztatach bębniarskich, próbując swoich sił w grze na kongach.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook