Wrocław: zakończyły się rekolekcje dla nauczycieli

xrk, Wrocław, 2016-02-24

„Jak być miłosiernym w niemiłosiernym świecie?” – to temat rekolekcji, które przez ostatnie trzy dni przeżywali nauczyciele, katecheci i wychowawcy z całej archidiecezji wrocławskiej. Tematyka wyznaczona przez papieża Franciszka na przeżywany w Kościele rok jubileuszowy była kanwą rozważań, które przygotował ks. dr Rafał Kowalski.

Formacja tych, którzy formują młode pokolenie powinna być przedmiotem stałej troski Kościoła – mówi ks. Artur Stochła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli. – W rekolekcjach uczestniczyło kilkadziesiąt osób, jednak musimy mieć zawsze świadomość, że każda z nich dociera do kolejnych kilkudziesięciu, a może nawet kilkuset, mając wpływ nie tylko na ich rozwój intelektualny, ale także na to jakimi wartościami będą kierowali się w życiu – dodaje.

Zwraca przy tym uwagę, że bardzo mocno podczas tegorocznych rekolekcji wybrzmiał aspekty budowania wspólnoty. – To dla mnie niezwykle ważne, bo takie grupy, jak duszpasterstwo nauczycieli nie istnieją i nie mogą istnieć same dla siebie – tłumaczy duszpasterz. – Rekolekcjonista bardzo mocno podkreślał, że wspólnota ma być niczym sakrament, objawiający światu Jezusa Chrystusa, co nie jest czystą teorią – dopowiada ks. Stochła. – Pozwoliło nam uświadomić sobie, że duszpasterstwa nie tworzymy po to, by się dobrze czuć w swoim kręgu. Celem jego istnienia nie jest nawet to, byśmy mogli się razem spotykać we własnym gronie. To wszystko ma być jedynie środkiem do tego, abyśmy budowali wspólnotę opartą o Jezusa, a następnie przyprowadzali do niej tych, którzy chcą zobaczyć Boga.

Diecezjalne duszpasterstwo nauczycieli jest jednym z najstarszych duszpasterstw, działających na terenie archidiecezji wrocławskiej. Działa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Stanowi wspólnotę o charakterze otwartym. Każdy pedagog jest zaproszony do włączenia się w jego działalność. Spotkania odbywają się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Komentarze (4)

Nauczyciele z DDN

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

przykro nam że wraz z nowym duszpasterzem przestała istnieć strona internetowa DDN,jak ją odzyskać? Wogóle to wszystko takie przykre gdy to co dobre nie jest kontynuowane.Życzymy ksiedzu Arturowi odwagi zaangażowania się większego w DDN bo czujemy się niechciani.
Byliśmy wspólnotą,tak troskliwie budowaną przez ks.Mieczysława.A teraz jak owce bez Pasterza.Dziękujemy za rekolekcje,ale z tęsknotą wspominamy 3 dniowe rekolekce wyjazdowe.

Odpowiedz

Martyna

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

A nam tak bardzo żal,że nie były to rekolekcje 3 dniowe w Krzydlinie,czy Sobótce...tak bardzo nam brakuje wspólnoty.

Odpowiedz

dobry duszpasterz

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

wierzę,że ks.Artur się stara,ma dużo obowiązków,ale nie potrafię zrozumieć dlaczego tak jest,że sprawdzonych, doświadczonych,b.szanowanych duszpasterzy wysyła się daleko na parafie i spokojnie pozwala się na wygaszanie wspólnot,tak jest z DDN,mamy żal do ks.Arcybiskupa,że na to pozwolił.A może kto inny jest za to odpowiedzialny?

Odpowiedz

Małgorzata

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

nie podpisałam poprzedniego komentarza imieniem tylko tytułem "dobry duszpasterz". Szanuję obecnego duszpasterza,ale chciałam podzielić się refleksją i naszymi nauczycielskimi smutkami.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook