Metropolita wrocławski przekazał swoje dary w ramach akcji „Talent Miłosierdzia”

xrk, Wrocław, 2016-02-24

Na Dolnym Śląsku rozpoczęła się akcja charytatywna „Talent Miłosierdzia”. W środę metropolita wrocławski abp Józef Kupny przyniósł do siedziby Caritas paczkę wypełnioną produktami żywnościowymi z przeznaczeniem dla ubogich.

W ramach akcji „Talent Miłosierdzia” do instytucji, parafii, korporacji oraz osób prywatnych trafiło już ponad 3 tys. papierowych toreb z nadrukowaną „instrukcją obsługi”. Zainteresowani napełniają torby produktami żywnościowymi, takimi jak: mąka, cukier, kasze, konserwy, słodycze i przekazują bezpośrednio rodzinom, ze swojego najbliższego sąsiedztwa, o których wiedzą, że potrzebują pomocy bądź dostarczają do parafii. Można je złożyć także w siedzibie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 7 we Wrocławiu. Wówczas paczka trafi do podopiecznych Caritas.

– Spróbujmy na nowo odczytać znaczenie uczynków miłosierdzia – podkreślił abp Józef Kupny podczas spotkania z ambasadorami kampanii. Metropolita przywoływał przy tym słowa papieża Franciszka, że pełnienie uczynków miłosierdzia jest papierkiem lakmusowym ukazującym na ile żyjemy jako uczniowie Jezusa oraz wskazującym na to, czy słowo „miłość” nie stało się dla nas jedynie pustą abstrakcją.

Przedstawiciele wrocławskiej Caritas podkreślają, że akcja nie tylko ma na celu wsparcie ludzi, będących w potrzebie, ale także budzenie społecznej wrażliwości i zachęcenie do wspólnego działania na rzecz potrzebujących. – Ważne w akcji jest to, że takiej torby nie wypełniamy sami. Kolega z pracy, znajoma ze studiów, sąsiedzi i nasi krewni oraz przyjaciele, wszystkie te osoby można zaangażować w jej przygotowanie - wyjaśniają.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook