Abp Kupny jednym z twitterowych rekolekcjonistów

xrk, Wrocław, 2016-02-26

Po raz kolejny metropolita wrocławski przyłączył się do duchownych, „głoszących” rekolekcje na portalu społecznościowym Twitter. Tematyka tegorocznych rozważań ujętych w 140 znaków dotyczy siedmiu sakramentów świętych.

Inicjatywa została zaproponowana przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski na początku Wielkiego Postu. Wtedy do abp. Józefa Kupnego wpłynęła prośba o publikowanie w każdy piątek Wielkiego Postu kolejnego wpisu dotyczącego jednego z sakramentów świętych. Odpowiedział pozytywnie i do dnia dzisiejszego na profilu hierarchy znaleźć można krótkie refleksje nt. chrztu, bierzmowania i Eucharystii, poprzedzone odpowiednim hashtagiem:

Abyśmy czuli się dziećmi Boga odkrywajmy codziennie w sobie Boże życie. Ono rozpoczęło się gdy przyjęliśmy #chrzest. Nikt go nas nie pozbawi

#Bierzmowanie to chwila, kiedy Kościół "daje nam" naszą chrzcielną świecę do ręki i mówi: "Dbaj o swoją wiarę i zapalaj innych do wiary".

#Eucharystia uświadamia nam, że łączy nas Chrystus i chociażby wszystko inne nas różniło, ten obok mnie zawsze będzie moim bratem.

- W 140 znakach nie jesteśmy w stanie wyczerpać bogactwa łask, dostępnych dla nas w sakramentach – mówi abp Kupny, dopowiadając, że coraz więcej osób dziś żyje w ciągłym biegu, nie znajdując czasu na przeżycie rekolekcji wielkopostnych. – Tutaj widzę sens tego rodzaju inicjatyw. One mają zainteresować i zainspirować kogoś do zatrzymania się, do poszukiwań i w konsekwencji do głębszego wykorzystania czasu, jakim jest Wielki Post, a może nawet do takiego zaplanowania swoich zajęć, by móc przeżyć w parafii: rekolekcje, nabożeństwa Gorzkich Żali czy Drogi Krzyżowej – puentuje metropolita wrocławski.

Swoje konto na Twitterze abp Kupny założył dwa lata temu. Do tego czasu opublikował 933 wpisy, które obserwuje 2745 osób.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook