X zbiórka żywności zakończona sukcesem!

ptraw, Car, Wrocław, 2016-03-18

Dzięki osobom działającym w Parafialnych Zespołach Caritas, uczniom ze Szkolnych Kół Caritas oraz setkom wolontariuszy, którzy włączyli się w wielkanocną zbiórkę udało się zebrać ponad 13 ton artykułów spożywczych. To kolejny rekord z rzędu. Zbiórka odbyła się w dniach żywności w dniach 4-5 marca. Obecnie trwa wydawanie paczek żywnościowych.

W pierwszy weekend marca, osoby, które na co dzień udzielają się w Caritas i Ci, którzy włączają się tylko w konkretne dzieła, dumnie, w czerwonych koszulkach, zachęcali w ponad 70 sklepach do podzielenia się miłosierdziem z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Archidiecezji Wrocławskiej.

Wrocławianie i tym razem nie odmówili pomocy. Łącznie udało się zebrać 13704 kg żywności, która ma długi okres przydatności do spożycia. Z przekazanych produktów przygotowywane są paczki, które następnie, jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy, trafią do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej Archidiecezji. Dla każdej z nich paczka przygotowywana jest według indywidualnych potrzeb, tak, aby niczego nie zabrakło na Wielkanocnym stole. Szacujemy, ze z tej formy pomocy skorzysta około 4000 osób.

W zbiórce wzięło udział ponad 600 wolontariuszy. W ubiegłym roku podczas wielkanocnej zbiórki zebrano 11 231 kg produktów.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook