Bp Kiciński: Kościół trzeba poznać od środka

xrk, Wrocław, 2016-03-22

Biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej dziś był gościem TVP Wrocław. Rozmowa Faktów na temat przeżywania Świąt Wielkiej Nocy, ale także miejsca Kościoła we współczesnym świecie będzie emitowana w Wielki Piątek.

Paulina Wąsińska, dziennikarka prowadząca rozmowę zainteresowała się m.in. zawołaniem biskupim bp. Jacka „Ut unum sint”, pytając o to, jak Kościół dziś może budować jedność w świecie. – Dokładnie tak samo jak budujemy jedność w naszych rodzinach – odpowiedział hierarcha. – Jeśli zależy nam na tym, by w naszej rodzinie wszyscy dobrze się czuli, chcieli być ze sobą, musimy przede wszystkim umieć znaleźć dla siebie czas – dodał. Tłumaczył przy tym, że jak w rodzinie ważne jest, by ludzie umieli ze sobą spokojnie rozmawiać, dzielić się tym, co przeżywają, tak w Kościele ważna jest umiejętność słuchania drugiego człowieka oraz gotowość bycia zawsze blisko niego.

W dalszej części rozmowy bp Jacek przestrzegał m.in. przed ocenianiem Kościoła na podstawie powierzchownych opinii. – Idąc ulicą możemy zobaczyć piękną fasadę kamienicy, ale żeby powiedzieć coś więcej o tym domu, trzeba wejść do środka, zobaczyć jak wygląda a przede wszystkim poznać ludzi, którzy ten dom tworzą. Tak samo jest z Kościołem – zauważył biskup. – Zatrzymując się na fasadzie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy możemy wypowiadać fałszywe stwierdzenia – zaznaczył.

Po rozmowie bp Jacek odwiedził wszystkich pracujących przy produkcji programu w tzw. „reżyserce” życząc im błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To pierwsza wizyta nowego biskupa we wrocławskim oddziale Telewizji Polskiej od przyjęcia przez niego sakry. Zarówno hierarcha, jak i dziennikarze są otwarci na kolejne spotkania i inspirujące rozmowy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook