Abp Kupny apeluje o powstrzymanie wrogości, nienawiści, nietolerancji

xrk, Wrocław, 2016-03-27

Kiedyś na czas świąt zaprzestawano walk, wprowadzano rozejmy – mówił dziś w katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny. Wezwał, by święta były wolne od zła. - Niech zapoczątkują dialog, będą okazją dla wszystkich do okazania dobrej woli w budowaniu ładu i pokoju społecznego – prosił metropolita wrocławski.

W homilii abp Kupny zauważył, że św. Paweł pisząc o pokonaniu śmierci przez Chrystusa podkreślał, że to zwycięstwo nie dotyczy jedynie jednej osoby. - Wszyscy ze Zbawicielem zostaną podniesieni z grobu i będą żyć w Jego obecności, bo o to chodzi w zmartwychwstaniu – mówił abp Kupny. – Bóg wierzących w Jezusa podźwignie ze śmierci do nowego życia. To zupełnie zmienia perspektywę naszego patrzenia na świat, bo kiedy zmienia się rozumienie takich pojęć jak „życie” i „śmierć”, wówczas wszystko się zmienia, w rozumieniu świata i samego siebie - dodał.

Metropolita wrocławski zaznaczył, że czas życia ziemskiego jest czasem siania. W zmartwychwstaniu natomiast będziemy zbierać owoce. – Jest jakaś ciągłość tego, co się dzieje w tym życiu i tego co będzie później. Dlatego musimy sobie postawić to zasadnicze pytanie, co i jak siejemy? Jaki to przynosi i przyniesie w przyszłości plon? - mówił hierarcha.

Abp Kupny przekonywał, że zawsze jest dobry czas, aby zaprzestać siania wrogości, nienawiści, nietolerancji. – "Zawsze jest dobry czas, by zaprzestać niszczenia tego, co dobre, by bronić fundamentalne wartości, na których opiera się nasze życie, we wszystkich jego wymiarach" – spuentował abp Kupny.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook