Kalisz: 1300 prac w konkursie o św. Józefie

ek, Kalisz, 2009-11-09

1300 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Święty Józef – nasz patron” skierowany do uczniów szkół podstawowych w całej diecezji kaliskiej. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Kaliskiej i Centrum Józefologiczne w ramach X Międzynarodowego Kongresu Józefologicznego, który odbył się na przełomie września i października.

Dziś nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród z udziałem bp. Teofila Wilskiego. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem w kaplicy kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Na wręczenie nagród zaproszono dzieci wraz z rodzicami do auli, gdzie na ekranie prezentowano prace o św. Józefie wykonane przez dzieci.

Jury pod kierunkiem dr. Tomasza Lenczewskiego przyznało 12 wyróżnień - dyplomów i nagród książkowych - które wręczył bp Wilski. Nagrodami za pierwsze miejsce były rowery, za drugie – aparaty cyfrowe, a trzecie – odtwarzacze mp3.

Były też nagrody specjalne. Nagrodę organizatora zdobyła Lidia Iliewska z Kalisza. Nagroda dyrektora Diecezjalnego Radia „Rodzina” trafiła do Natalii Chmielewskiej z Kalisza. Wyróżnienie redaktora naczelnego dwutygodnika diecezjalnego „Opiekun” otrzymał Wojciech Skrzypczak z Roszek.

Gratulując laureatom, bp Wilski podkreślił, że dzieci w pracach artystycznie wyraziły swoje przeżycia duchowe. - Te prace mówią bardzo wiele o św. Józefie i Świętej Rodzinie. Bardzo się z tego cieszymy, wyrosło z tego piękne dobro duchowe – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. Wyraził nadzieję, że uczestnicy konkursu będą dalej rozwijać talenty i pogłębiać swoją wiedzę o św. Józefie

Komentarze (0)

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook