Kiece: zakończyły się półkolonie w Małym Oratorium Świętokrzyskim

dziar, Kielce, 2010-01-31

„Pogodne ferie 2010” – pod takim hasłem odbywały się tygodniowe półkolonie w Małym Oratorium Świętokrzyskim, działającym przy parafii salezjańskiej pw. Świętego Krzyża w Kielcach.

W zajęciach uczestniczyło ok. 40 dzieci pod opieką diakona Mateusza Rochowiaka SDB i grupy animatorów – młodzieży z Oratorium Świętokrzyskiego św. Jana Bosko. Każdego dnia uczestnicy półkolonii, podzieleni na grupy wiekowe, oglądali fragment filmu „Opowieści z Narnii”, który był punktem wyjścia do rozmów o wartościach chrześcijańskich w codziennym życiu.

W programie ferii znalazło się także wyjście do Kinoplexu na film „Artur i zemsta Maltazara” oraz na spektakl „Niebieski piesek” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Odbyła także wycieczka do Słowika, podkieleckiej miejscowości reparacyjnej, połączona z pieszą wycieczką, zakończona zabawą na krytej pływalni „Perła” w Nowinach. Na Pakoszu – w podmiejskiej dzielnicy miasta, dzieci uczestniczyły w kuligu, zabawach na śniegu i ognisku z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy półkolonii mieli także okazję do sportowej rywalizacji i lekcji fair-play podczas wieloboju, który obejmował: bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, grę w Jenga. Dla zwycięzców były nagrody – odtwarzacze mp4, a dla wszystkich słodkie upominki.

Półkolonie dla najmłodszych to wieloletnia tradycja parafii salezjańskiej – propozycja dla tych, których nie stać na kosztowny wyjazd poza Kielce. Parafia liczy ok. 9,6 tys. osób. Posługuje w niej 9 księży, jeden diakon, dwaj asystenci.

Komentarze (0)

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook