Poznań: modlitwa i koncert flażoletowy na dzień babci i dziadka

msz, Poznań, 2012-01-21

Dzięki swej mądrości, doświadczenia, głębokiej wierze i strzeżeniu tradycji rodzinnych i narodowych możecie wiele uczynić dla młodego pokolenia – mówił bp Grzegorz Balcerek podczas uroczystej Mszy św. w intencji babci i dziadków, odprawianej w najstarszej na ziemiach polskich katedrze, w przeddzień ich święta. Wspólnej modlitwie babci, dziadków i wnuków towarzyszyła gra dzieci na flażoletach.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej podkreślił, że dziadkowie, choć są już na emeryturze, nadal mogą i powinni przekazywać wartości i angażować się w wychowanie wnuków. Przypomniał, że według tradycji Syn Boży też miał dziadków – św. Annę i Joachima.

Bp Balcerek zwrócił uwagę na wielką rolę babci w wychowaniu wnuków. – Przez radość macierzyństwa babcia ukształtowała swoje serce, a teraz promieniuje na wnuki i przekazuje wartości swego serca – wiarę religijną i patriotyczne tradycje – mówił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej. Podkreślił rolę dziadka, którego autorytet wyrasta „z dobrze pojętej funkcji opiekuna i żywiciela rodziny”.

Bp Balcerek wskazał też na wartość rodziny. – Rodzina to jest fundamentalna społeczność, którą każde moralnie zdrowe i odpowiedzialne państwo wspiera, a państwo niemoralne i wrogie niszczy rodzinę – przekonywał kaznodzieja. Życzył, by polskie rodziny były silne Bogiem.

Po Mszy św. odbył się koncert flażoletowy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych nr 1, 4 i 5 ze Swarzędza i nr 5 i 69 z Poznania. Wspólnemu rodzinnemu kolędowaniu przysłuchiwał się abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Komentarze (0)

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook